Banjaluka
KRESOJEVIĆ NAKON PREKIDA SJEDNICE! “Najviše ispaštaju građani”
Sjednica Skupštine grada Banje Luke ponovo je prekinuta zbog nedostatka kvoruma.
Gradski menadžer Bojan Kresojević istakao je da se ponavlja isti scenario, te da ponovo nema kvoruma za rad Skupštine Grada, ali i da jučerašnja sjednica oslikava sve one bizarnosti koje se događaju proteklih 38 mjeseci, saopšteno je iz Gradske uprave.
-Predsjednik Skupštine juče je napravio presedan i ušao u istoriju parlamentarizma, ali ne po dobrom. Ono što je učinio može se okarakterisati kao nepoštovanje najvišeg doma gradske vlasti, jer, s jedne strane, 20 tačaka predloženih za dopunu dnevnog reda, a koje su dostavljene sa pisanim materijalama nije uopšte stavio na glasanje, dok je, s druge strane, delegirao tačku na dnevni red, za koju nije ni dostavljen pisani materijal niti je bilo jasno ko je predlagač – poručio je gradski menadžer, istakavši da se na ovaj način izgubilo povjerenje u rad Skupštine.
Gradski menadžer osvrnuo se i na izmjenu poslovnika iz oktobra prošle godine, istakavši da je i tada predlagao da se omogući diskusija o tačkama bez obzira na broj prisutnih odbornika.
– Ovo je jedini način da se obezbijedi adekvatna produktivnost Skupštine Grada, jer bi odbornici tada shvatili da važna pitanja za Grad mogu ići i bez njihovog mišljenja, te bi se u tom slučaju trudili da ne propuštaju sjednice – kazao je Kresojević. On se osvrnuo i na činjenicu da Skupština Grada ima tri nezavršene sjednice, i to dvije vanredne i jednu redovnu, istakavši da dalje nema naznaka kada će započete sjednice biti okončane.
-Nisu još i ne zna se kad će biti završene tri sjednice i ovo nam svakako stvara dodatno opterećenje – rekao je Kresojević.
Dodao je da su već 38 mjeseci evidentne opstrukcije zbog kojih najviše trpe građani Banje Luke.
– Građani danas nemaju besplatan i povoljniji javni prevoz, nemaju povećane subvencije za boravak u privatnim vrtićima, opstruišu i rekonstrukciju sistema Banjica i nama ostaje samo da zajedno sa građanima izrazimo nezadovoljstvo i da se borimo za bolji život građana– rekao je on.
Govoreći o pitanju rješavanja vodosnabdijevanja na sistemu Banjica, gradski menadžer je pojasnio da je riječ o naslijeđenom problemu.
-Zahvaljujući neadekvatnom ophođenju prethodnih administracija izvoršte Banjica nije urađeno u skladu sa projektnom dokumentacijom zbog čega danas imamo situaciju da je ovo izvorište preopterećeno i ne funkcioniše. Pronašli smo i ponudili rješenje, u želji da spremno dočekamo ljetne mjesece i ovu odluku trebalo je podržati po hitnoj proceduri, međutim evidentno je da se i to opstruiše – zaključio je on.
Banjaluka
STIŽE DUGO OČEKIVANO RJEŠENJE! Banjalučki „Vodovod“ sutra kreće sa testiranjem sistema „Tunjice 1 i 2“!
Testiranje novog cjevovoda FI 700 mm od “Centruma” na Petrićevcu do rezervoara Tunjice, kako kažu iz preduzeća “Vodovod” za “Glas Srpske” počinje sutra ispiranjem i dezinfekcijom, te analizom higijenske ispravnosti.
Puštanje u rad ovog cjevovoda u potpunosti će biti riješeno dopremanje vode do sistema rezervoara Tunjice, ističu oni, a samim tim moći će zadovoljiti potrebe za vodom svih stanovnika sjevernog dijela Banjaluke.
– Indirektno, neće biti potrebe za noćnim redukcijama u naseljima do Trna, neće biti kolebanja pritiska, pa će se stabilizovati i situacija na tom području, naročito u Jablanu – dodali su iz “Vodovoda”.
Banjaluka
OVO ĆE BITI PROVOD GODINE! Andreana Čekić najavila nezaboravnu noć u Residence Hillu!
Ljeto u Banjaluci dobija svoju najveću muzičku poslasticu – u petak, 14. avgusta, od 20 časova, Hill Residence pretvara se u pravu binu za nezaboravnu žurku! Na sceni – Andreana Čekić, regionalna zvijezda čiji hitovi već mjesecima pune parkete širom regiona, spremna da Banjaluci priredi noć kakvu dugo nismo vidjeli.
Ovo je veče kada se spajaju luksuz, opuštenost i prava energija – savršena kombinacija za sve koji žele da avgust zapamte po dobrom provodu, a ne po vrućini.
Rezervišite svoj sto na vrijeme putem broja 065 332-336 i osigurajte sebi mjesto na jednoj od najiščekivanijih žurki ovog ljeta.
Hill Residence još jednom potvrđuje da zna kako se pravi nezaboravna zabava – vidimo se 14. avgusta, spremni za noć koju ćete dugo prepričavati!
Banjaluka
ISTORIJSKI REKORD U BANJALUCI! Skoro 10.000 domova legalizovano besplatno, pala decenijska neizvjesnost!
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, uručio je građanima nova rješenja o besplatnoj legalizaciji.
Iz Grada Banjaluka naveli su kako se ovim nastavlja jedan od najznačajnijih projekata kojim se rješava višedecenijski problem brojnih porodica.
“Banjaluka je danas stigla do brojke od gotovo 10.000 legalizovanih objekata. Uručili smo nova rješenja za besplatnu legalizaciju, a svako od njih znači jednu brigu manje za jednu porodicu. Iza svakog rješenja je nečiji dom, godine truda i pravo da svoj krov nad glavom imaju bez neizvjesnosti”, poručio je Stanivuković.
On je naveo i da ova administracija nastavlja da rješava decenijski problem i gradi Banjaluku po mjeri svakog čovjeka i svake porodice.
“Jer za nas besplatna legalizacija nije trošak, već investicija u ljude, u njihove domove i u jaču Banjaluku”, zaključio je Stanivuković.
Nezavisne
-
Politika2 dana ago„NEĆEMO ČEKATI DEBELI MINUS DA SE SMRZAVAMO!“ Dakić (PSS) upozorava “Ugljevik ne smije ponovo ostati bez grijanja!”
-
Politika3 dana agoRASPAD SISTEMA U PRIJEDORSKOM SNSD-u! Skeneri spriječili “štimanje” glasova, UNUTRAŠNJE FRAKCIJE IZBILE NA POVRŠINU
-
Politika20 sati agoSRPSKA JOŠ BEZ ROBNIH REZERVI Vukomanović: “Ova Vlada nije samo loša, već i opasna”
-
Politika2 dana ago„K’O DA KOPAJU PANAMSKI KANAL!“ Građani Prijedora raskrinkali predizborne LAŽI SNSD-a!
-
Politika2 dana agoSTANIVUKOVIĆ O ZLOČINU BEZ KAZNE! „Nije im bilo dovoljno što su protjerali 250.000 Srba, pa su bombardovali djecu i starce u koloni!“
-
Svijet3 dana agoIMA NOVU PAKLENU TAKTIKU Putin udario Kijev gdje najviše boli, svijetu prijeti novi haos
-
Društvo2 dana ago31 GODINA OD ZLOČINA NA PETROVAČKOJ CESTI! Danas se odaje počast stradalim civilima!
-
Politika3 dana agoHELIKOPTEROM PO REPUBLICI SRPSKOJ! Kako Dodik koristi javne resurse za SNSD, dok CIK zatvara oči!
