Connect with us

Banjaluka

KRESOJEVIĆ “Za otpis je pripremljeno više od 22 miliona KM ZASTARJELIH POTRAŽIVANJA po osnovu komunalne naknade”

-Za otpis je pripremljeno ukupno 22 miliona i 168 hiljada KM zastarjelih potraživanja po osnovu komunalne naknade. Odluka koja se odnosi na 49.889 lica biće upućena na sljedeću sjednicu Skupštine Grada.

Poručio je ovo gradski menadžer, Bojan Kresojević koji je naglasio da će na ovaj način biće prekinuta loša praksa prethodnih administracija ZIBL-a, koje su zbog neurednog vođenja evidencija doveli do netačnih evidencija i smanjenja naplate.

-Građani više neće strahovati kakva dugovanja se na njihovo ime vode u ZIBL-u. U narednom periodu građani će dobiti informaciju o iznosu koji je pripremljen za otpis, te upućen na Skupštinu Grada – kazao je on.

Dodao je i to kako će sređeno stanje zasigurno u budućnosti omogućiti i veće prihode i ulaganja u gradsku infrastrukturu.

Banjaluka

VEZE KOJE KILOMETRI NE MOGU DA BRIŠU! Emotivan doček za mališane sa Kosmeta u Banjaluci

U okviru tradicionalnog projekta „Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske“, Banjaluka je još jednom širom otvorila svoja vrata i srce za učenike i njihove domaćine iz južne srpske pokrajine.

Goste je, u ime gradonačelnika Draška Stanivukovića i u svoje lično ime, ugostila Adriana Basara, ovlašteni potpisnik Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju. Ona je istakla da je iza njih divan dan, ispunjen druženjem, osmijesima i zajedničkim aktivnostima koje na najljepši način spajaju naš narod.

Njegovanje neraskidivih veza za bolju budućnost
Basara je naglasila da geografska udaljenost ne predstavlja nikakvu prepreku kada je u pitanju solidarnost, zajednička budućnost i podrška mladim naraštajima koji odrastaju u teškim uslovima na Kosmetu.

„Njegovanje veza našeg naroda, bez obzira na kilometre koji nas razdvajaju, od krucijalnog je značaja i za mlade i za nas, koji, upravo za njih, treba da stvorimo što bolje uslove za život“, poručila je Basara.

Uspomene i prijateljstva za cijeli život
Banjaluka i Republika Srpska kroz ovaj projekat već godinama unazad pokazuju empatiju i pružaju ruku podrške, sa željom da mališanima obezbijede bezbrižne dane ispunjene igrom i smijehom.

Spajanje vršnjaka: Ključni dio projekta jeste upravo povezivanje djece sa njihovim vršnjacima domaćinima, čime se grade mostovi za cijeli život.

Poruka gostima: „Želim našim dragim gostima da iz Banjaluke i Republike Srpske ponesu najljepše uspomene, nova prijateljstva i utiske koje će dugo pamtiti. Nadam se da će im ovi dani ostati u lijepom sjećanju i da će nam ponovo doći“, zaključila je ona na kraju ovog emotivnog susreta.

Nastavi čitati

Banjaluka

“BANJALUČKO MORE” POSTAJE STVARNOST: Grad dobija šest kilometara novog šetališta uz Vrbas

Veliki projekat uređenja obale Vrbasa ulazi u završnu fazu, a plan je da novo šetalište bude produženo sve do parka kod Delta Planeta.

Banja Luka bi u narednih 60 dana trebalo da dobije čak šest kilometara kontinuiranog i uređenog šetališta uz rijeku Vrbas, najavio je gradonačelnik Draško Stanivuković, poručivši da projekat „Banjalučko more“ postaje stvarnost.

Prema njegovim riječima, završetkom ovog projekta građani će dobiti potpuno novi prostor za rekreaciju, šetnju i boravak u prirodi, a planovi Gradske uprave tu se ne završavaju.

– Naš sljedeći korak je da ovo prelijepo šetalište nastavimo graditi i povežemo ga sve do novog gradskog parka kod TC „Delta Planet“ – poručio je Stanivuković.

On je istakao da moderni gradovi svoj razvoj grade upravo uz rijeke i njihove obale, te da Banja Luka želi u potpunosti iskoristiti potencijal Vrbasa.

– Spuštamo Banjaluku do Vrbasa, otvaramo nove vidike i stvaramo prostore u kojima će porodice, djeca, mladi i naši najstariji uživati u prirodnom bogatstvu koje imamo – rekao je gradonačelnik.

Projekat „Banjalučko more“ jedan je od najvećih infrastrukturnih zahvata kada je riječ o uređenju obala Vrbasa, a cilj je stvaranje novog sadržaja koji će dodatno unaprijediti kvalitet života građana i turističku ponudu najvećeg grada Republike Srpske.

Nastavi čitati

Banjaluka

SVI PUTEVI VODE U GOMIONICU! Vidovdanska svečanost uz glas koji topi srca i veliki sabor u Banjaluci!

Povodom Vidovdana, jednog od najznačajnijih datuma u srpskoj istoriji i duhovnoj tradiciji, Banjaluka i ove godine biće domaćin niza sadržaja posvećenih očuvanju kulturnog, duhovnog i nacionalnog nasljeđa.

Pridružite se Vidovdanskom saboru manifestaciji koja već tradicionalno okuplja veliki broj građana kroz program ispunjen muzikom, igrom i duhom zajedništva. Sabor u organizaciji Udruženja „Baštionik – srbsko sabranje“ biće održan u subotu, 27. juna sa početkom u 20.00 časova u porti Hrama Hrista Spasitelja, a posjetioce očekuju nastupi etno sastava „Fenečki biseri“, mladog vokalnog soliste Luke Živkovića i KUD-a „Manasije Conić“, koji će predstaviti tradicionalne igre i pjesme inspirisane bogatom srpskom narodnom baštinom.

Obilježavanje Vidovdana biće nastavljeno i u nedjelju, 28. juna u Manastiru Gomionica, jednom od najznačajnijih duhovnih centara Krajine. Program počinje večernjim bogosluženjem u 18.00 časova, dok je od 19.00 časova u amfiteatru kod manastira planiran kulturno-umjetnički program.

Centralni dio večeri biće nastup Danice Crnogorčević, čije izvođenje duhovnih, etno i rodoljubivih pjesama godinama okuplja brojnu publiku i svjedoči o snazi duhovnog i kulturnog nasljeđa srpskog naroda.

Vidovdanski program u Banjaluci i Gomionici prilika je da se kroz molitvu, muziku, tradiciju i druženje još jednom podsjetimo trajnih vrijednosti koje ovaj praznik simbolizuje, te da zajedno sačuvamo sjećanje na istorijsko i duhovno nasljeđe našeg naroda.

Ulaz na sve programske sadržaje je slobodan

Nastavi čitati

Aktuelno