Banjaluka
„Banj bus“ u julu i avgustu saobraća svaki dan

„Banj bus“, koji saobraća na trasi od Tvornice obuće „Bema“ do spomenika na Banj brdu, tokom jula i avgusta saobraća i radnim danima.
Tako će u toku ljetnog raspusta, ovaj mini autobus biti na raspolaganju sugrađanima i posjetiocima svaki dan, i to po sljedećem rasporedu:
– radnim danom:
-polasci sa sa stanice kod Tvornice obuće Bema: 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00;
–polasci sa stanice u blizini spomenika na Banj brdu: 15.30, 16.30, 17.30, 18.30 i 19.30.
– neradnim danom:
-polasci sa sa stanice kod Tvornice obuće Bema: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00;
—polasci sa stanice u blizini spomenika na Banj brdu: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30 i 19.30.
Trasa kretanja autobusa od Tvornice obuće Bema, Ulicom vojvode Pere Krece, Ulicom Koste Vojinovića i Put banjalučkog odreda do Spomenika na Banj brdu, oko Spomenika i nazad istom trasom do TO Bema – sa pet stajališta za ulaz/izlaz putnika: TO Bema, kod rampe, sredina trase između rampe i Spomenika, kod skretanja za izletište Trešnjik i kod Spomenika na Banj brdu.
Cijena karte je 1 KM po putniku po polasku, bez obzira na stajalište gdje je putnik ušao, a za djecu do pet godina prevoz je besplatan (uz pratnju starije osobe).
Banjaluka
DRINIĆ “Sa posebnom radošću, obilježili smo imendan igumana manastira Gomionica”

U manastiru Gomionica oibilježen je Dan slovenskih prosvjetitelja Ćirila i Metodija, a prisustvovali su i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i generalni sekretar PDP-a Nebojša Drinić.
U manastiru Gomionica svečano smo obilježili Dan slovenskih prosvjetitelja Ćirila i Metodija, velikih učitelja čije nasljeđe i danas osnažuje našu duhovnost i kulturu. Osim toga, sa posebnom radošću, obilježili smo imendan igumana manastira Gomionica, duhovnog vođe i čuvara ovog svjetionika vjere i tradicije. Njegova posvećena molitvena briga i mudro vođstvo potvrđuju značaj manastira kao mjesta duboke duhovne obnove, služenja narodu i očuvanja naših svetinja-kazao je Drinić i dodao:
-Svi smo mi, na ovaj ili onaj način, misionari života i vjere. Razlika je samo u tome šta izaberemo kao svoju misiju — da li ćemo biti misionari za narod, nosioci svjetlosti, ljubavi i nade u svojoj zajednici, ili ćemo svoj put usmjeriti na neki drugi način. Odabirati put služenja narodu znači prihvatiti odgovornost. Tako se i ponašamo.
Banjaluka
OBUSTAVA SAOBRAĆAJA U BANJALUCI ZBOG FESTIVALA: Provjerite gdje nećete moći da vozite

U više banjalučkih ulica danas i sutra biće obustavljen saobraćaj zbog održavanja Festivala “Ran en mor vikend” (Run&More Weekend), saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.
Saobraćaj će danas biti obustavljen u Ulici olimpijskih pobjednika, na dijelu od Ulice kralja Petra Prvog Karađorđevića do Bulevara srpske vojske od 9.00 do 11.00 časova i od 17.00 do 22.00 časa, a od 17.00 do 22.00 časa u Gundulićevoj ulici na dijelu od raskrsnice sa Ulicom olimpijskih pobjednika do raskrsnice sa ogrankom Gundulićeve ulice (neposredno prije raskrsnice kod objekta ATV).
Obustava će biti i od 19.00 do 22.00 časa u Ulici kralja Petra Prvog Karađorđevića, na dijelu od Ulice olimpijskih pobjednika do raskrsnice sa Srpskom ulicom (kod hotela “Bosna”), u Ulici Vuka Karadžića, na dijelu od Ulice kralja Petra Prvog Karađorđevića do Vidovdanske ulice, te u Aleji Svetog Save na dijelu od Ulice kralja Petra Prvog Karađorđevića do Ulice Vladike Platona.
Saobraćaj će biti obustavljen i sutra od 7.00 do 11.00 časova u Ulici olimpijskih pobjednika, na dijelu od Ulice kralja Petra Prvog Karađorđevića do Bulevara srpske vojske.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO IMENDAN IGUMANU METODIJU: “Ne podiže glas, ali kad govori – svi slušaju”

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković uputio je emotivnu čestitku igumanu manastira Gomionica, ocu Metodiju, povodom njegovog imendana, ističući njegovu duhovnu snagu i predanost crkvi i narodu.
– Čovjek čija riječ ima težinu. Čovjek koji ne podiže glas, ali kad govori – ti slušaš. Čovjek koji ne traži ništa, ali zaslužuje sve – poručio je Stanivuković.
On je dodao da sa svojom porodicom već duže vrijeme učestvuje u obnovi i uređenju manastira Gomionica, koji, kako je naglasio, predstavlja duhovni oslonac naroda ovog kraja.
– Oče Metodije, neka ti je blagoslovljen imendan i neka te Gospodin učvrsti u svemu što činiš za naš narod i našu crkvu – poručio je Stanivuković.
-
Politika2 dana ago
ZAPAD POKREĆE OŠTRE MJERE PROTIV VLASTI U REPUBLICI SRPSKOJ! Traži se izolacija, obustava finansiranja i ukidanje kontakata
-
Hronika2 dana ago
SUD BIH! Osuđen na zatvor zbog čestitke rođendana Mladiću
-
Politika2 dana ago
NEŠIĆ PROSLAVIO SLOBODU: Simbolično poručio „Ja unutra, a lopovi vani“ (VIDEO)
-
Politika2 dana ago
DODIK PORUČIO BOŠNJACIMA: Prihvatite legitimno izabrane predstavnike Srba i Hrvata
-
Politika9 sati ago
EVO ŠTA SE DEŠAVALO NA ZASJEDANJU NATO-a! Govor koji je uzburkao javnost u BiH i regionu
-
Politika2 dana ago
KOVAČEVIĆ BRANI DODIKA! “On nije prekršio nijedan zakon u BiH”
-
Region3 dana ago
BRNABIĆ PORUČILA PICULI “Dalje ruke od Srbije!”
-
Politika2 dana ago
RISTIĆ POSLAO OŠTRU PORUKU “Lopare nisu na prodaju za profit neke kompanije, OVDJE KOPATI NEĆETE”