Hronika
BANJALUČANIN OPTUŽEN da je LETVOM UBIO sugrađanina na Manjači
Okružni sud u Banjaluci potvrdio je optužnicu protiv Banjalučanina Draženka Radulovića (41) zbog ubistva Rodoljuba Vasiljevića na Manjači.
Optužnica Okružnog javnog tužilaštva u Banjaluci tereti ga za ubistvo počinjeno 19. aprila u mjestu Kola, a Okružnom sudu u Banjaluci upućen je prijedlog za produženje pritvora Raduloviću.
Kako se navodi u optužnici, zločin se desio oko 1.30 nakon što mu je oštećeni razbio vjetrobransko staklo na njegovom automobilu marke VW polo.
Optuženi je krenuo za Vasiljevićem, kojeg je pronašao u blizini osnovne škole i u prisustvu svog maloljetnog sina rukama i nogama, te drvenom letvom, zadao mu najmanje šest udaraca u predjelu glave.
Na taj način nanio mu je višestruke povrede glave sa višestrukim lomovima nosnih kostiju i prelomom nosnog nastavka čeone kosti.
Sve to, kako se navodi u optužnici, dovelo je do krvarenja unutar lobanjske šupljine i razvoja otoka mozga, te pritiska na vitalno moždane centre, usljed čega je nastupila smrt oštećenog.
Kako se dodaje, osumnjičeni je nakon toga sa svojim šesnaestogodišnjim sinom otišao sa lica mjesta u pravcu svog stana, koji se nalazi u neposrednoj blizini mjesta izvršenja krivičnog djela.
Oštećenog je ostavio da nepomično leži na zemlji,prenose Nezavisne.
Njegovo tijelo, kako smo ranije pisali, ujutro su pronašli mještani koji su pozvali policiju, a utvrđeno je da se radi o ubistvu.
Osumnjičeni je ubrzo pronađen i uhapšen.
“Dakle, drugog je lišio života, čime je počinio krivično djelo ubistvo iz člana 124. stav 1. Krivičnog zakonika Republike Srpske”, navodi se u optužnici, a uz koju je predloženo i da se osumnjičenom produži pritvor do okončanja krivičnog postupka.
Hronika
U TUZLI PREMINULE JOŠ DVIJE ŠTIĆENICE: Broj žrtava požara u Domu penzionera porastao na 17
U protekla 24 sata u Tuzli su preminule još dvije korisnice Doma penzionera, koje su bile smještene na liječenju u Univerzitetsko-kliničkom centru Tuzla. Time je broj žrtava stravičnog požara u ovoj ustanovi porastao na ukupno 17.
Preminule štićenice nalazile su se na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju, gdje su se ljekari danima borili za njihov život, piše Klix.
„Trenutno su u UKC Tuzla hospitalizirana dva pacijenta na Klinici za interne bolesti“, saopštili su iz Univerzitetsko-kliničkog centra.
Iz Tužilaštva Tuzlanskog kantona potvrđeno je da će tokom dana biti izdate naredbe i obavljena obdukcija tijela preminulih žena, u sklopu istrage o tragičnom događaju.
Ovim je broj stradalih u požaru u Domu penzionera u Tuzli zvanično porastao na 17, dok se borba za život preostalih povrijeđenih i dalje nastavlja.
Hronika
BEZ ZAŠTITE SISTEMA! Anis koji je ubio Aldinu od ranije poznat policiji, U MEĐUVREMENU DOBIO I DOZVOLU ZA PIŠTOLJ!
Anis Kalajdžić koji je sinoć ubio svoju bivšu djevojku Aldinu Jahić, ranije je optužen zbog zbog krivičnog djela ugrožavanje bezbjednosti.
Tužilaštvo Hercegovačko-neretvanskog kantona podiglo je optužnicu protiv Kalajdžića zbog prijetnji bivšoj djevojci početkom ove godine, piše Istraga.
Uprkos tome, MUP HNK nije nadzirao Kalajdžića koji je sinoć ubio svoju drugu bivšu djevojku Aldinu Jahić.
Interesantno je da je u proteklom mjesecu Kalajdžić dobio dozvolu za nošenje oružja.
Podsjetimo, brojni poznanici, rodbina i prijatelji opraštaju se od Aldine Jahić iz Kalesije koja je sinoć ubijena u Mostaru, a jedan od njih je i Nermin Mujkanović, načelnik Opštine Kalesija koji se potresnim riječima oprostio od sugrađanke.
– Strašno me pogodila vijest o ubistvu naše sugrađanke Aldine Jahić. Kao načelnik, ali prije svega kao roditelj, duboko sam potresen ovim nezamislivim gubitkom koji je pogodio njenu porodicu, prijatelje i cijelu našu zajednicu – naveo je on.
Uputio je izraze najiskrenijeg saučešća porodici Jahić.
– U ovim teškim i mučnim trenucima, naše misli, saosjećanje i podrška su uz njih. Nema riječi koje mogu umanjiti bol, ali želim da znaju da ne stoje sami – cijela Kalesija dijeli njihovu tugu. Ovaj strašni događaj još jednom nas suočava s bolnom činjenicom da se femicidi ponavljaju, uprkos brojnim apelima, upozorenjima i obećanjima. Kao društvo, moramo zahtijevati sistemske promjene i stvarnu zaštitu žena, a ne samo deklarativne istupe nakon što je već prekasno – poručio je on.
Hronika
PUCNJAVA U BANJALUCI! Muškarac pijan do besvijesti pucao sa balkona u centru grada
Banjalučka policija uhapsila je D.B. iz Banjaluke osumnjičenog da je pucao sa balkona zgrade u Banjaluci.
Naime, službenici Policijske uprave Banjaluka u subotu (16.novembra) uhapsili su D.B. iz Banjaluke, zbog počinjenog prekršaja iz člana 16. Zakona o javnom redu i miru i A.J. iz Banjaluke, zbog počinjenog prekršaja iz člana 8. Zakona o javnom redu i miru.
“Nadležnoj policijskoj stanici oko 19 časova prijavljeno je da muškarac puca sa balkona zgrade u Banjaluci. Policijski službenici izašli su na lice mjesta, kojom prilikom su utvrdili da je lice D.B. pucalo iz gasnog pištolja, koji je uz potvrdu oduzet. Lice A.J. je vrijeđalo policijske službenike prilikom postupanja po prijavi. Ispitivanjem na prisustvo alkohola kod lica D.B. utvrđeno je prisustvo od 2,97 g/kg, a kod lica A.J. prisustvo od 1,49 g/kg alkohola u organizmu”, rekli su iz PU Banjaluka.
Takođe taj da su uhapsili i D.T. iz Banjaluke kojeg terete da je oko 21,50 u ugostiteljskom objektu u Banjaluci teleskopskom palicom nanio povrede sugrađaninu.
Terete ga zbog počinjenih prekršaja iz članova 12. Zakona o javnom redu i miru i člana 41. stav 1. Zakona o oružju i municiji.
Taj dan i službenici Policijske stanice Prnjavor ispitali su D.T. iz Prnjavora, kojeg sumnjiče da je oko jedan čas iza ponoći u Prnjavoru, fizčki napao sugrađanina koji je tom prilikom zadobio teške tjelesne povrede i medicinski je zbrinut na Univerzitetsko – kliničkom centru Republike Srpske.
-
Politika1 dan ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika1 dan agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Hronika2 dana ago“NIJE SAV SVOJ KAD POPIJE, SA SVIMA SE POSVAĐAO ZBOG OVACA” Predsjednik mjesne zajednice otkrio detalje o čovjeku koji je ubio oca i sina u Babušnici
-
Politika2 dana agoVelika Britanija šalje vojsku u BiH, EVO ZBOG ČEGA!
-
Društvo1 dan agoNOVI UDAR NA GRAĐANE! ERS traži poskupljenje struje za 20 odsto
-
Društvo23 sata agoNESREĆA MOGLA ZAVRŠITI TRAGIČNO! Policajac spasio život Danijelu (15) iz Prijedora, SEKUNDE SU BILE U PITANJU
-
Svijet2 dana agoMAĐARSKA ĆE BLOKIRATI sve odluke EU koje eskaliraju sukob
-
Region2 dana agoVUČIĆ GRAĐANIMA “Po svaku cijenu IZBJEĆI OTIMANJE RUSKE IMOVINE u NIS-u”
