Connect with us

Sport

BIVŠI SELEKTOR SRBIJE se obrukao za sva vremena! SMIJAO SE FUDBALU U BIH, a onda se desilo čudo u Mostaru

Dik Advokat bi najviše volio da može da vrati vrijeme i preskoči uvrede na račun fudbala u Bosni i Hercegovini jer ga je Zrinjski demantovao.

Zrinjski je napravio čudo na startu grupne faze Konferencijske lige pošto je savladao AZ Alkmar poslije preokreta – od 0:3 do 4:3 – ispisavši tako istoriju fudbala u Bosni i Hercegovini. Ovo je prvi put da neki klub iz BiH učestvuje u grupnoj fazi nekog od tri UEFA takmičenja, a već na debiju upisali su i pobjedu koja će se pamtiti decenijama!

Nakon što su Van Brederode, Mijnans i De Vit do poluvremena “napunili mrežu” Zrinjskog u Mostaru do vrha, malo ko je vjerovao da je takav scenario uopšte moguć, ali nekada je bolje ćutati… To je sigurno prethodne večeri naučio i čuveni holandski stručnjak Dik Advokat, inače i bivši selektor Srbije. O njegovoj “sjajnoj ocjeni” sa poluvremena, kada je AZ Alkmar vodio 3:0, priča sada cijela Evropa pošto nije bio ni blizu u pravu.

“Neshvatljivo je da se takvim timovima dozvoljava da igraju u evropskom fudbalu”, kazao je Dik Advokat u uživo programu jedne holandske televizije gdje je gostovao, a vjerovatno je do kraja emisije promijenio sve boje pošto je Zrinjski zaslužio da mu se izvini zbog ovakve uvrede.

U nastavku meča dvostruki strijelac Kožulj, Ćorluka i Hrvanović donijeli su preokret i “zapalili” Mostar i to nakon što su ušli u lošu seriju rezultata u domaćem prvenstvu, vjerovatno i poljuljani nakon neuspjeha u kvalifikacijama za Ligu Evrope protiv austrijskog LASK-a.

Zrinjski je počeo od prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona kada je izbacio jermenskog prvaka Urartu, potom je ispao protiv Slovana iz Slovačke, pa pobijedio Breidablik sa Farskih Ostrva za plej-of Lige Evrope. Ipak, čini se da na kraju i nije toliko ispalo loše po njih što su završili u Konferencijskoj ligi koja je vjerovatno više po njihovoj mjeri, pa ćemo vidjeti šta još mogu da urade u grupi sa Legijom i Aston Vilom.

Sport

“OBOJICA SMO RAZOČARANI” Đoković prekida saradnju sa Marijem?

Poslije završetka učešća na Australijan openu, Novak Đoković je izjavio da postoji mogućnost da se njegova saradnja sa Endijem Marijem okonča.

Međutim, u ovom trenutku još uvijek ništa nije sigurno.

“Ne znam. Obojica smo razočarani time što se desilo. Nismo još pričali o našoj budućnosti. Još smo sveži sa terena. Sigurno ćemo pričati. Zahvalan sam mu što je bio ovde sa mnom, reći ću mu ono što ja mislim, a to je naravno pozitivno. Videćemo i kako se on oseća i donećemo narednu odluku. Obojica smo trenutno razočarani i ljuti, tako da je teško baš odmah krenuti da razgovaramo o narednim koracima. Mislim da obojica moramo malo da se iskuliramo, pa ćemo videti”, kazao je Đoković.

Ni Britanac nije želio da otkriva da li će se saradnja nastaviti ili je pak kraj.

“Novak i ja smo se dogovorili da ćemo razgovarati poslije turnira i to ćemo uraditi”, rekao je Mari za BBC.

Podsjećamo, Mari i Đoković su ranije saopštili da će sarađivati na Australijan openu i da će poslije turnira odlučiti o daljoj saradnji.

Nastavi čitati

Sport

BRAVO! Jokić po sedmi put na NBA “Ol Star” vikendu!

Srpski košarkaš Nikola Jokić biće učesnik NBA “Ol Star” vikenda sedmi put u karijeri, pošto je uvršten u startnu postavu Zapadne konferencije, saopštila je noćas NBA liga.

Jokiću je izborom u prvu petorku Zapada garantovano učešće na “Ol Star vikendu” u San Francisku 16. i 17. februara, iako se ovog puta neće odigrati tradicionalni meč između Istoka i Zapada, već će se igrati mini-turnir na kom će biti dva polufinalna i jedan finalni meč.

Zajedno sa Srbinom, u startnu petorku Zapada uvršteni su i Šaj Gildžes-Aleksander iz Oklahome, Stef Kari iz Golden Stejta, Kevin Durant iz Finiksa i Lebron Džejms iz Los Anđeles Lejkersa.

Sa druge strane, u startnu petorku Istoka izabrani su Džejlen Branson iz Njujork Niksa, Donovan Mičel iz Klivlenda, Karl-Entoni Tauns iz Njujork Niksa, Džejson Tejtum iz Bostona i Janis Adetokumbo iz Milvokija.

Startne petorke u obe konferencije birane su na sledeći način – 50 odsto glasova je došlo od strane navijača, a po 25 odsto od trenera NBA klubova i novinara. Po sedam rezervnih igrača u obe konferencije naknadno će glasanjem izabrati treneri NBA klubova.

Deset igrača koji su u startnim postavama konferencija imaju garantovano učešće na “Ol Star” vikendu na kom će prvi put najbolji igrači NBA lige igrati u novom formatu.

Prvi put u istoriji “Ol Star” vikenda biće igran mini-turnir sa četiri tima i tri utakmice. Dvije ekipe će se sastati u jednom polufinalu, a preostale dvije ekipe će se sastati u drugom polufinalu. Pobjednički timovi igraće međusobno u finalu. Za svaku utakmicu, pobjednik će biti prvi tim koji postigne ili pređe 40 poena.

Od 24 igrača koji budu izabrani, po 12 sa Istoka i Zapada, biće napravljena tri tima po osam igrača – Tim Šak (bira ga Šakil O’Nil), Tim Keni (bira ga Keni Smit) i Tim Čak (bira ga Čarls Barkli). Sastavi tri ekipe biće određeni na draftu koji će biti obavljen uživo u noći 6. februara.

Što se tiče mini-turnira, žrijebom će biti određeno ko će protiv koga igrati u polufinalu, a četvrta ekipa koja će dobiti šansu da učestvuje u mini-turniru biće pobjednik meča između ekipa sastavljenih od igrača koji su godinu ili dve u NBA ligi sa jedne strane i najboljeg tima Dži lige sa druge strane. Taj meč igraće se 14. februara, na otvaranju “Ol Star” vikenda.

Nastavi čitati

Sport

SRBIN POKORIO AMERIKU! Genijalni Јokić postigao novi trip-dabl i rekord u NBA ligi (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su na svom terenu ekipu Sakramento Kingsa rezultatom 132:123, a srpski reprezentativac Nikola Јokić je meč završio tripl-dabl učinkom kojim je postavio novi rekord u NBA ligi.

On je postigao 35 poena uz 22 skoka i 17 asistencija.

Јokić je jedini igrač NBA lige pored Vilta Čemberlena koji je došao do 35+ poena, 20+ skokova i 15+ asistencija.

U timu Denvera Kristijan Braun je imao 21 poen, Porter 20, Marej i Vestbruk po 18.

Najbolji u Sakramentu bio je Derozan, koji je postigao 24 poena, a Sabonis 23 poena uz 19 skokova i osam asistencija, penosi Tanjug.

Nastavi čitati

Aktuelno