Sport
BRAVO! BRAVO! Jokić odigrao istorijsku partiju, PONOVO IZDOMINIRAO NA TERENU!

Košarkaši Denver nagetsa pobijedili su Finiks sanse poslije produžetka rezultatom 149:141 u utakmici NBA lige, a najbolji pojedinac meča bio je Nikola Jokić, ostvarivši 29 tripl-dabl u sezoni, čime je izjednačio svoj najbolji učinak zabilježen prije dvije godine.
Jokić je predvodio Nagetse do pobjede sa 31 poenom 21 skokom i 22 asistencije i postao j prvi igrač u istoriji NBA lige sa postignutih barem 30 poena, 20 skokova i 20 asistencija.
U timu Denvera Eron Gordon je postigao 27 poena uz sedam trojki, čime je izjednačio rekord karijere, a Kristijan Braun je meč završio sa 25 poena.
U timu Finiksa, najbolji su bili Devin Buker sa 34 i Kevin Durant sa 29 postignutih poena.
Sport
Vanja Milinković-Savić prelazi u Napoli za 21 MILION EVRA!

Vanja Milinković-Savić će uskoro pojačati ekipu Napolija.
Kako je objavio Fabricio Romano, Torino je konačno pristao na ponudu italijanskog šampiona, te će se srpski čuvar mreže pridružiti timu koji predvodio Antonio Konte, prenosi b.92.
Upravo je temperamentni stručnjak insistirao na dolasku Milinković-Savića, a na kraju mu je ispunjena velika želja.
I sam golman nije htio da ide nigdje drugdje osim u Napoli, pošto je za njega bio zagrizao i Lids, ali je odbio da se preseli u Premijer ligu.
Torino će zaraditi 21.000.000 evra, a klub iz Napulja će novac isplaćivati u naredne četiri godine.
Sport
DEBAKL “DELFINA” U BORBI ZA BRONZU! Vaterpolisti Srbije POTOPLJENI od strane Grčke!

Vaterpolisti Srbije ostali su bez medalje na Svjetskom prvenstvu u Singapuru jer su borbi za treće mjesto poraženi od Grčke rezultatom 7:16 (2:2, 0:6, 3:3, 2:5).
Nakon raspada SFRJ “delfini” su samo dva puta bili četvrti na planetarnim smotrama i to u Melburnu 2007. i Fukuoki 2023. godine.
Prva četvrtina utakmice za bronzanu medalju donijela je izjednačenu borbu obje selekcije i završena je neriješenim rezultatom, a do oba gola Grci su došli pomalo srećno. “Delfini” su skroz pali u drugoj četvrtini. Grci su poveli sa 6:2, što je natjeralo selektora Uroša Stevanovića da zatraži tajm aut tokom kojeg je izgalamio na svoje izabranike koji do tada nisu prikazali ni djelić igre koja ih je krasila do tada. Minuta odmora nije imala efekta jer su Grci postigli još dva gola, a srpska ekipa u drugom periodu kao da nije bila u bazenu i primila je čak šest golova. Na drugoj strani, u napadu, jednom im je poništen gol dok ostali pokušaji uopšte nisu bili opasni po gol Grka.
U prva dva napada na početku treće četvrtine Srbi su pogodili stative, a Grci su pritom dali još dva gola i poveli sa 10:2. Prosto nevjerovatno je bilo kako su bili precizni sa vanjskih pozicija. Prvi gol za “delfine” nakon 11 minuta “praznog hoda” postigao je Nikola Murišić čime je smanjio na 3:10, a bio je to 17 šut Srbije ka golu Grčke. Sa dva gola Vasilija Martinovića Srbija je samo ublažila prednost Grčke koja je u posljednji period ušla sa prednošću od 11:5.
Grci su dali tri gola na početku i poveli sa 14:5, pa je bilo jasno da Srbija ne može do iznenađenja, a igra koju su prikazali Stevanovićevi momci ne bi bila dovoljna da se pobijedi daleko slabiji tim od Grčke. Izgleda da je polufinalni poraz od Marđarske ostavio traga na srpskim vaterpolistima koji fizički ni psihički nisu mogli dostojno da odgovore rivalu koji je znalački koristio sve greške “delfina”.
Sa četiri gola Vasilije Martinović jedini je bio na visini zadatak u srpskom timu dok su po jedan pogodak postigli Nemanja Vico, Nikola Murišić i Dušan Mandić.
Finalni meč danas od 15.35 časova igraju Španija – Mađarska, prenosi Glas.
Sport
GOTOVA SARADNJA SA CICIPASOM Ivanišević ostao bez posla poslije manje od dva mjeseca

Mnogi su očekivali da saradnja na relaciji Goran Ivanišević – Stefanos Cicipas donese dobre rezultate na terenu, ali se ispostavilo da se bivši Đokovićev trener rastao od Grka mnogo ranije nego što je to bilo očekivano!
Naime, Stefanos Cicipas kasno sinoć je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram objavio kako se rastao od Ivaniševića, istićući da je rad sa njim bilo “intenzivno iskustvo”.
“Rad sa Goranom Ivaniševićem bilo je kratko, ali intenzivno iskustvo i iskreno vrijedno poglavlje mog puta. Zahvalan sam na vremenu, trudu i energiji koju mi je posvetio, kao i mom timu” napisao je Cicipas.
Njih dvojica počeli su da sarađuju odmah poslije ovogodišnjeg Rolan Garosa, tako da se Ivanišević nije zadržao na mjestu trenera Stefanosa Cicipasa ni puna dva mjeseca.
Grk je u međuvremenu čak uspio da ispadne i van Top 20 na ATP listi u junu, a do sada ima skor 19-13 ove sezone i ima problema da nađe pravu formu.
“Sada, kada smo se rastali i idemo na suprotne strane, imam samo respekt prema Goranu, ne samo zbog onoga što je postigao u tenisu, ali i zbog toga kakav je čovjek. Želim mu sve najbolje u onome što mu predstoji” zaključio je Stefanos Cicipas.
Cicipas je na Vimbldonu morao da se povuče protiv Valentana Roajea iz Francuske u prvom kolu zbog povrede. Ove sezone na Grend slemovima nije prošao dalje od druge runde.
Inače, Cicipas bi trebalo da zaigra u Torontu nešto kasnije ovog jula na Mastersu, prenosi “Telegraf“.
-
Region2 dana ago
KRAH SEZONE U CRNOJ GORI, PLAŽE POLUPRAZNE: “Ne trebaju nam škrti turisti”
-
Banjaluka2 dana ago
PDP Banjaluka “40 MILIONA KM “spucano” na garažu kod UKC-a – NITI JE ZAVRŠENA, niti u funkciji!”
-
Politika1 dan ago
KO KOČI SKUPŠTINU SDS? Stranka bez rukovodstva, članstvo u neizvjesnosti
-
Politika3 dana ago
Šmit “Novac za “Viadukt” se mora isplatiti, a AKO NEŠTO SMRDI IDITE TUŽIOCU”
-
Banjaluka1 dan ago
STANIVUKOVIĆ “Čuli Ljubo i Đajić da smo dobili dozvolu za vodovodni sistem, PA BJEŽE OD SJEDNICE”
-
Politika1 dan ago
NOVI SKANDAL U IRB-u! Direktor dobio prijetnje smrću, pa SVE PRIJAVIO POLICIJI!
-
Politika1 dan ago
OD KUMA ZA KUMA! UIO BiH kupuje Radišićevu zgradu za 100 miliona KM
-
Sport2 dana ago
ZATVOREN DIO STADIONA I KAZNA 173.000 EVRA! FIFA kaznila Albaniju zbog ponašanja navijača prema Srbima!