Sport
ČAST REZERVISANA ZA ŠAMPIONE: Đoković prvi na Centralnom terenu!
Novak Đoković će sutra, 5. juna, ponovo prvi izaći na Centralni teren Vimbldona, gdje će u osmini finala igrati protiv Roman Safijulin.
Nakon ovog duela sledi okršaj Naomi Osake i Arine Sabelenke, dok program na glavnom terenu zatvaraju Janik Siner i Šintaro Močizuki.
Novak Đoković je osigurao svoje mjesto u osmini finala Vimbldona nakon što je u prethodnim rundama eliminisao Artura Rinderkneša, Stefanosa Cicipasa i Jibinga Vua.
S druge strane mreže stajaće Roman Safijulin, koji igra sjajan turnir i koji je kroz kvalifikacije uspio da izbori meč protiv sedmostrukog šampiona londonskog grend slema.
Ovo će biti njihov četvrti duel, a prvi na travi. Novak je slavio u svim prethodnim duelima.
Nezavisne
Sport
LEVSKI UPOZORIO NAVIJAČE: Posebne preporuke pred gostovanje u Banjaluci
Bliži se 7. juli i prvi okršaj Borca i Levskog u prvoj rundi Lige šampiona.
Prvi meč igra se u utorak Banjaluci od 20.30 časova na Gradskom stadionu.
Danas je šampion Bugarske izdao novo saopštenje vezano za prvu utakmicu. Prije svih uputili su molbu i upozorenje navijačima za fer i sportsko navijanje.
„U utorak, 7. juča, naš omiljeni klub započinje svoj evropski put u Ligi šampiona. Osjećamo uzbuđenje kod svih pred prvi susret sa Borcem iz Banjaluke, ali vas istovremeno pozivamo da podržite tim bez prikaza rasizma, ksenofobije, diskriminacije i političkih slogana.
Iz Borca su nas obavijestili da na stadionu neće biti dozvoljeno oružje, pirotehnika i bilo kakav zapaljivi materijal, staklene boce, narkotici, alkohol, laseri, oštri i veliki predmeti koji se mogu koristiti kao oružje, kao i bilo kakve zastave sa zabranjenim ili diskriminirajućim sadržajem“, stoji u objavi Levskog.
Takođe, iz tabora drugog najtrofejnijeg bugarskog kluba naglašavaju da svaki minimalni propust može dovesti do zabrane prodaje ulaznica navijačima “plavih” na sljedećem evropskom gostovanju.
„Podržite Levskog svim srcem i dušom, ali u isto vrijeme razumno, jer ekipa treba svog 12. igrača“, poručili su iz Levskog, prenose Nezavisne.
Podsjetimo, Levski je ranije saopštio da će imati podršku navijača u Banjaluci. Osigurano im je 5 posto kapaciteta stadiona, a to znači da će imati podršku između 400 i 500 navijača na Gradskom stadionu.
Sport
KARTA SKUPLJA OD ZLATA! Preprodavači prešli sve granice, ulaznica za meč SAD, BiH košta nevjerovatnih 6.325 dolara!
Na društvenim mrežama pažnju je privukla objava navijačice Bosne i Hercegovine koja tvrdi da se karte za utakmicu SAD i BiH prodaju po izuzetno visokim cijenama. Na priloženom snimku ekrana vidi se da je ulaznica, čija je originalna cijena bila 235 dolara, na preprodaji ponuđena za 5.500 dolara, dok ukupna cijena sa naknadama iznosi 6.325 dolara.
Riječ je o ulaznici za sektor “Main Stand Right”, srednji nivo, blok 227, red 14, sjedište 21. Na snimku se vidi da naknada za kupovinu iznosi dodatnih 825 dolara.
Objava je izazvala brojne reakcije navijača, posebno jer se radi o utakmici reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv domaćina turnira, Sjedinjenih Američkih Država. “Stvarno žalosno, ovo je najvjerovatnije neko naš kupio ili dobio od saveza besplatan ticket”, navela je korisnica Instagrama u objavi, dodajući da je razočarana cijenama i načinom na koji se karte nude navijačima.
Važno je naglasiti da se iz objave vidi ponuđena cijena na preprodaji, ali nije poznato da li je karta zaista prodata po tom iznosu.
Visoke cijene ulaznica posebno pogađaju navijače iz dijaspore koji žele da prate reprezentaciju BiH na velikim utakmicama. Za mnoge porodice, iznos od nekoliko hiljada dolara za jednu kartu praktično znači da je odlazak na stadion nemoguć.
Ova objava ponovo je otvorila pitanje preprodaje ulaznica za velike sportske događaje, posebno kada su u pitanju utakmice koje privlače veliki broj navijača i dijasporu.
Sport
“TRAŽIM ISTRAGU MINISTARSTVA SPORTA, DOBILI STE NOVAC ZA OVO”: Predsjednik se oglasio zbog neuspjeha na Mundijalu
Predsjednik Južne Koreje Li Džae Mjung traži da se sprovede istraga poslije ispadanja Južne Koreje sa Mundijala.
Južna Koreja neće nastaviti takmičenje na Svjetskom prvenstvu. Bila je u grupi sa Meksikom, Južnom Afikom i Češkom i završila je na trećem mjestu sa tri boda. To znači da ne ide dalje. Zbog toga se oglasio i predsjednik države Li Džae Mjung koji je za neuspjeh optužio selektora Hong Mjung Boa koji je dao ostavku.
“Dokazalo se još jednom da je sve u izboru ljudi. Kada favorizovanje uzme presedan ispred kompetentnosti u izboru komandanta, onda je rezultat takav kakav jeste. Kada se tako nešto desi i bira se lična korist ispred interesa javnosti”, počeo je Mjung.
Zatim je najavio i pokretanje istrage kako bi se ustanovilo šta je pošlo po zlu.
“Reprezentacija se nije kvalifikovala za nokaut fazu Svjetskog prvenstva i to je u javnosti ostavilo osećaj praznine, neuspjeh cijele organizcije i njenih članova. S obzirom na veliki novac poreskih obveznika i podršku države koja je uložena za učešće na Mundijalu, tražim od ministarstva sporta, kulture i turizma da utvrdi činjenice. Da napravi analizu, da utvrdi uzroke svega i da unaprijedi sve i spriječi da se tako nešto ponovi.”
Obećao je da će učiniti sve da se tako nešto ne ponovi u budućnosti.
“Veoma sam tužan zbog razočarenja koje osjeća javnost zbog svega što se desilo. Napravićemo reforme u sportskoj administraciji kako se ovako nešto nikada ne bi dogodilo ponovo”, zaključio je Mjung.
-
Horoskop21 sat agoDNEVNI HOROSKOP: Zvijezde danas donose iznenađenja, prilike i važne odluke
-
Politika2 dana agoOŠTEĆEN AUTOMOBIL PREMIJERA! Delegacija Save Minića doživjela nepredviđenu situaciju na magistralnom putu!
-
Društvo2 dana agoŠOKANTNO OTKRIĆE U MUP-u! Kadeti gladuju u prljavštini s miševima, MUP milionski ugovor produžio bez srama!
-
Društvo2 dana agoSTOTINE RADNIKA BEZ POSLA: Nakon gašenja jugoslovenskog giganta nije proizvedena ni tona koksa
-
Region3 dana agoISTORIJSKI TRENUTAK U SEPTEMBRU! Pada konačna presuda Hašimu Tačiju i oficirima OVK!
-
Politika2 dana agoRIGOROZNO! Za ustaštvo i „ljiljane“ do pet godina zatvora?
-
Region3 dana agoTužilaštvo istražuje da li je brat Mila Đukanovića iz spavaće sobe ulazio PRAVO U BANKARSKI TREZOR!
-
Politika3 dana ago“PATRIOTE, DA LI STE SPREMNI ZA POPIS?” Vukomanović poručila vlastima “Vidjećete koliko nas je ostalo”
