Politika
CVIJANOVIĆ: Bez dogovora i usaglašavanja nećemo nigdje stići
Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je da se sva postupanja u BiH trebaju pod hitno vratiti na teren dogovora i usaglašavanja, jer ako način rada bude suprotan tome i u drugim oblastima, onda ćemo opet stići – nigdje.
– Prvo, meni je razočaravajuće da smo ponovo došli u ovu situaciju. Kada dajete instrukcije za glasanje, tu nije riječ o ličnim, političkim ili etničkim principima. Čak ni o državnim, jer u ovoj zemlji niko sam ne predstavlja državu već iza toga stoje kolektivni organi. Riječ je prvenstveno o Ustavu i poštovanju procedura i tu su stvari jasne, a šta ko od nas misli o nekoj materiji ili sadržaju o kojem se opredjeljujemo, ili šta od nas očekuje neko iz spoljnog svijeta, to je neka sasvim druga stvar – naglasila je Cvijanovićeva za RTRS.
Upitana da prokomentarišu izjavu ministra inostranih poslova u Savjetu ministara Elemdina Konakovića da ne smatra da je prekršio Ustav time što je dao instrukciju ambasadoru BiH u UN Svenu Alkalaju o načinu glasanja u UN, iako za to nije bilo konsenzusa u Predsjedništvu BiH, Cvijanovićeva je ponovila da je za spoljnu politiku nadležno Predsjedništvo BiH, a Ministarstvo inostranih poslova provodi tu politiku, ne kreira je.
– Šta je tu nejasno? Ako tri člana Predsjedništva podrže nešto onda je Instrukcija MIP-a da se glasa ‘za’, ili da se glasa ‘protiv’ ako su u tome jednoglasni u Predsjedništvu BiH. Onda kad imaju različita mišljenja tri člana Predsjedništva, ili se slože da treba biti uzdržan, tada MIP daje instrukciju – biti “uzdrzan” – ukazala je Cvijanovićeva.
Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva ukazala je da je ovdje riječ samo o tome da li se toga pridržavamo ili soliramo.
SrpskaCafe
Politika
OTKRIVENA NOVA KRAĐA! SDS traži ponavljanje izbora i u Bratuncu
Šef Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ognjen Bodiroga rekao je da ova stranka traži ponavljanje glasanja na prijevremenim predsjedničkim izborima u Bratuncu.
On je ponovio da glasanje treba ponoviti i u Laktašima, Doboju i Zvorniku.
Bodiroga je izarzio sumnju u izborni proces i zatražio reakciju nadležnih.
– (Predsjednički kandidat SDS-a Branko) Blanuša je ujedinio sve koji su imali različite opozicione stavove i dao je nadu da se vrijedi boriti -rekao je Bodiroga na konferenciji za novinare u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Politika
„NAŠI ILI NJIHOVI?“ PANIĆ OŠTRO PORUČIO: Napad na gradonačelnika pokazao potpun sunovrat vrijednosti u Srpskoj
Da li su nas, kao društvo, vladajući doveli do potpunog sunovrata vrijednosti? Ovo pitanjeje snažno odjeknulo nakon napada na predsjednika jednog političkog subjekta i gradonačelnika najvećeg grada u Srpskoj.
Iako je svaki napad – na bilo koga – apsolutno neprihvatljiv i zahtijeva hitnu reakciju nadležnih, izostanak jasne osude političkih predstavnika iz iste političke kuće kojoj pripada i sam napadač, izazvao je posebnu pažnju javnosti.
U svojoj izjavi za naš portal, Nemanja Panić, član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, poručio je:
„Da li i u takvim situacijama treba da gledamo da li je neko ‘naš’ ili ‘njihov’, ili da pošaljemo jasnu poruku da je Republika Srpska sigurno društvo, jednako za sve, u kojem se ni najmanji napad ne toleriše, a svi su jednaki pred zakonom? Nažalost, bojim se da je većina odgovora na ova pitanja negativna.“
Panić ističe da takva slika društva mora biti alarm, ali i dodatni motiv da se politička borba nastavi još snažnije:
„To nas opominje, ali i daje snage da istrajemo u političkoj borbi za sigurniju Srpsku.“
Napad koji je uznemirio javnost ponovo je otvorio pitanje – u kakvom društvu živimo i da li je selektivna osuda nova norma koju bi građani trebalo da prihvate? Panićev stav, međutim, jasan je: pravo, sigurnost i jednakost ne smiju imati političku pripadnost.
Politika
Zaga Grahovac “NIKOLINA ŠLJIVIĆ JE FRIZERKA, ne zna izgovoriti ni ime institucije gdje je ZAMJENIK DIREKTORA”
Poslanik Liste za pravdu i red u NSRS Zagorka Grahovac komentarisala je imenovanje samostalne poslanice Nikoline Šljivić za v.d. zamjenika direktora Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne odnose i navela da je Šljivićeva frizerka, a ne pravnica. “Institucije ste pretvorili u cirkus. Nemam ja ništa lično protiv Nikoline Šljivić, ali znamo da je ona frizerka, a ne pravnica. Gdje je stekla iskustvo za rad na rukovodećem mjestu? Da li možda u Londonu, kao Petar Đokić? Zna li uopšte naziv institucije u kojoj je imenovana”, upitala je Grahovčeva.
Imamo mi, kaže Grahovac, ovdje i druge neke službenike koji ne znaju ni da izgovore gdje rade, nego kažu u RUGIPU, smijete nam se u lice.
-
Politika2 dana agoKO JE IGOR ARSENIĆ – Čovjek koji je prijetio smrću Stanivukoviću? Mračni dosije, droga i veze sa Đajićem! (FOTO, VIDEO)
-
Politika2 dana agoSTANIVUKOVIĆ “Zašto MUP ćuti? OTKRIĆU KO SU UMIJEŠANI POLICAJCI”
-
Politika3 dana agoDRIŠTVENE MREŽE GORE “Stanivuković oduvao Banjaluku – Blanuša pobijedio sa 14.000 glasova razlike” (FOTO)
-
Politika2 dana agoOGLASIO SE I MUP “U toku kriminalistička obrada nad Arsenićem”
-
Politika1 dan agoKARAN SLAVIO PRERANO? Stižu glasovi iz inostranstva koji bi mogli sve okrenuti!
-
Politika2 dana agoNAPAD NA STANIVUKOVIĆA! Radojičić traži hitnu reakciju nadležnih organa
-
Politika3 dana agoNovim zakonom u FBiH uvodi se DISKRIMINACIJA SVIH KOJI NISU MUSLIMANI?
-
Politika2 dana agoZLOUPOTREBA DJECE I JAVNIH RESURSA CIK BiH izrekla kazne SNSD-u i Siniši Karanu
