Politika
CVIJANOVIĆ PORUČILA ŠMITU! “Srećan ti put i daleko ti kuća od nas!”

Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović izjavila je za Srnu da je Kristijan Šmit doveo BiH na ivicu ponora, a njegovi komentari po medijima samo su pokušaj da sebe opravda, a na druge svali krivicu.
Na pitanje Srne da prokomentariše to što je njemački državljanin poželio predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodik “srećan put u Moskvu”, Cvijanović je poželjela srećan put u NJemačku Kristijanu Šmitu – glavnom uzročniku najveće krize u BiH od potpisivanja Dejtonskog sporazuma.
“Prvo je nelegalno uzurpirao nadležnost zakonodavne vlasti, pa onda uzurpirao i pravosuđe, ohrabrujući Bošnjake da se obračunavaju sa Republikom Srpskom i njenim institucijama.
Time je nesvjesno ohrabrio i Republiku Srpsku da se brani od zlonamjernih stranaca na čelu sa njim samim, i od invazivne sarajevske politike kojoj su stranci uvijek sluzili za obracun sa Republikom Srpskom”, naglasila je Cvijanović.
Ona je istakla da bi najveću uslugu BiH i svim njenim narodima uradio kad bi on momentalno spakovao kofere i otišao, ali prije toga počistio nered koji je napravio.
“I ako Šmit kaže da želi srećan put Miloradu Dodiku u Moskvu, onda mi kažemo njemu – srećan put i daleko ti kuća od nas”, poručila je Cvijanović.
Politika
ZORAN SAVANOVIĆ U VALENSIJI: Republika Srpska pripada Evropi

Delegacija Partije demokratskog progresa, na čelu sa predsjednikom partije Draškom Stanivukovićem, učestvuje na Kongresu Evropske narodne stranke (EPP) koji se održava u španskoj Valensiji.
Ovaj događaj okuplja predstavnike više od 80 stranaka desnog centra i centra iz cijele Evrope, među kojima je i PDP kao punopravni član već pune dvije decenije.
Član Predsjedništva PDP-a Zoran Savanović naglašava značaj ovakvih susreta i veze sa vodećim evropskim političkim snagama.
– Naše prisustvo na Kongresu EPP nije samo stvar protokolarne prirode. To je dokaz kontinuiteta, posvećenosti evropskim vrijednostima i vizije budućnosti u kojoj Republika Srpska, kao dio Bosne i Hercegovine, čvrsto korača putem saradnje, stabilnosti i progresa. PDP kao stranka ostaje dosljedna u svom evropskom kursu i modernom političkom djelovanju koje je okrenuto čovjeku, porodici i institucijama- rekao je Savanović i dodao:
– Mi smo glas razuma, i u Republici Srpskoj i u BiH. U vremenu buke, populizma i podjela, mi želimo biti oni koji donose nadu, stabilnost i vjeru u život koji je moguć nakon političkih kriza. Naše poruke se čuju i u Briselu, i u Strazburu, i danas ovdje u Valensiji- kaže Savanović
Politika
NENAD VUKOVIĆ: Narod mora da prodiše, SNSD da se povuče iz institucija

Delegat u Domu naroda PS BiH Nenad Vuković poručio je da je najveći interes Republike Srpske oslobađanje institucija od, kako je naveo, stega vladajuće strukture okupljene oko SNSD-a i Milorada Dodika. On je istakao da ovo nije tek jedna u nizu političkih utakmica, već borba za budućnost svih građana Srpske.
„Vrijeme je da struktura SNSD-a bukvalno sjaše sa institucija Republike Srpske i BiH, da narod prodiše i da pokušamo vratiti osmijeh na zabrinuta lica“, poručio je Vuković.
Posebno je naglasio važnost oslobađanja javnog servisa, koji je, po njegovim riječima, pretvoren u megafon vlasti i glavno sredstvo manipulacije i držanja naroda u zabludi.
„Upravo ovih dana vidimo kako se u talasima plasiraju laži i konstrukcije, sve u cilju da se diskredituje naša namjera da ponudimo izlaz iz krize, ali mi se nećemo obeshrabriti. Radimo ispravne stvari u interesu Republike Srpske“, rekao je on.
Vuković je dodao da opozicija ostaje privržena miru i političkoj stabilnosti, te da neće dozvoliti da Republika Srpska ponovo bude predmet neke nove međunarodne konferencije.
„Vlast svojim djelovanjem upravo priziva tu pažnju. Neozbiljno je govoriti o ‘povoljnim međunarodnim okolnostima’ dok istovremeno gledamo urušavanje institucija“, upozorava Vuković.
On je podsjetio da brojne odluke donijete u Narodnoj skupštini Republike Srpske pod vođstvom Milorada Dodika nisu primjenjivane, već da su „zaleđene“, te da se čak i pojedini visoki funkcioneri SNSD-a, doduše još uvijek nezvanično, ograđuju od tih poteza.
„Jedan od njih mi je rekao: ‘Ovaj naš je izgubio kompas, ni sam ne zna šta radi i kuda ovo vodi’“, zaključio je Vuković.
Politika
NEBOJŠA DRINIĆ SA KONGRESA EPP: Srpska mora imati svoj glas u međunarodnoj politici!

On je istakao da se PDP ne bori samo za interese svoje stranke, već za opšte dobro Republike Srpske.
S ponosom se borimo za to da naša otadžbina, Republika Srpska, dobije mjesto koje joj pripada u Evropi i svijetu, poručio je generalni sekretar PDP-a Nebojša Drinić.
Drinić je, kao član delegacije PDP-a, prisustvovao važnom događaju u Valensiji –Kongresu Evropske narodne partije (EPP), na kojem je birano novo rukovodstvo najjače političke grupacije u Evropi, a kojoj pripada i PDP.
Tom prilikom je istakao ključnu potrebu da Republika Srpska ima priliku da se čuje na međunarodnoj političkoj sceni.
– Republika Srpska mora imati priliku da objelodani svoj stav, svoje ideje i svoje ciljeve na svim relevantnim forumima – naglasio je Drinić.
On je istakao da se PDP ne bori samo za interese svoje stranke, već za opšte dobro Republike Srpske i njen razvoj u okviru evropskih integracija i međunarodnih odnosa.
Drinić je istakao da je, gdje god da se nalazi, posvećeni ostvarivanju interesa Republike Srpske i njenog stanovništva.
– Mjesto susreta mnogih političkih lidera Evrope i sastanci na kojima sam učestvovao su dragocjeno iskustvo za moj budući politički angažman – dodao je Drinić.
-
Politika3 dana ago
CVIJANOVIĆ PORUČILA BEĆIROVIĆU! “Nisi nadležan”
-
Uncategorized3 dana ago
SNSD-ova maska pala! DOK DODIK UDARA PO BiH, njegov pulen Ćosić PUZI PRED RAMOM ISAKOM! (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
DODIKOV ODGOVOR DENISU! “Srpska je napadnuta od KRETENA kao što je Bećirović”
-
Politika2 dana ago
DOM NARODA “Pokušaj smjene Špirića, Amidžića i Košarca 19. MAJA”
-
Politika2 dana ago
SKANDALI, GUBICI I AFERE: Vlada Radovana Viškovića na optuženičkoj klupi
-
Banjaluka3 dana ago
I BANJALUČKI GIMNAZIJALCI prošli kao i njihove kolege iz druge 2 škole, na put u Beč OTIŠLI PRIVILEGOVANI
-
Banjaluka2 dana ago
POBIJEDILA NAJTEŽU BOLEST! Malena Lorena ispraćena iz Roditeljske kuće u Banjaluci
-
Politika3 dana ago
VUČIĆ “Nigdje se toliko ljudski rod nije PRIBLIŽIO PAKLU KAO U JASENOVCU”