Uncategorized
ĐAJIĆEV PLAN ZA OPOZIV je da plana nema! Pjevači kaže pjevaju besplatno jer SVI KORISTE USLUGE NEUROLOGA? (VIDEO)
Predsjednik GrO SNSD Banjaluka Vlado Đajić danas je sa nekolicinom koalicionih partnera održao press ispred GU Banjaluka prilikom čega je najavio da želi da ide u opoziv gradonačelnika Draška Stanivukovića.
Želje su jedno, mogućnosti drugo. Da bi se uopšte ušlo u ovakvu priču neophodna je podrška građana Banjaluke za koju Đajić tvrdi da je ima, jer mu kako kaže ljudi prilaze u kafanama. Iako je do sada platio brojna istraživanja koja su mu svaki put pokazala da Banjaluka podržava Stanivukovića, Đajić ne želi da odustane pa je sada najavio prikupljanje potpisa građana rekavši da će ići “od vrata do vrata”.
Za opoziv u najvećem gradu Srpske potrebno je 30 000 potpisa o kojima Đajić može samo da sanja, a tu cifru nije želio ni da izgovori pred okupljenim novinarima koje je prije konferencije više puta pitao hoće li oni potpisati peticiju. Na pitanje medija ima li podršku građana odgovorio je neodređeno “vidjećemo”. Na pitanje kada će opoziv, opet “vidjećemo”.
Iako je i slijepcu jasno da problemi u SNSD-u eskaliraju na unutarstranačkom nivou i to ne samo u Banjaluci nego i drugim gradovima Srpske Đajić tvrdi da su jedinstveni. O jedinstvu je izlišno govoriti jer ono ne postoji nigdje, a ponajmanje u Banjaluci i Prijedoru gdje se članovi Glavnih odbora glože međusobno.


Kao razloge za opoziv doktor je počeo da nabraja kapitalne projekte koji se realizuju u Banjaluci te je rekao kako Stanivukoviću zamjera samovolju i to što odlučuje sam, a vrlo brzo nakon toga je izjavio kako je on lično crtao novu zgradu onkologije na UKC-u? Možda je u međuvremenu završio i arhitekturu.
Na pitanje ko plaća njegova bančenja u prostorijama SNSD-a rekao je “donatori i ljudi koje je on liječio”???
Pjevači kaže dolaze sami jer im je on radio preglede pa se postavlja pitanje imaju li Milica Pavlović, Breskvica, Rada Manojlović i ostali neuroloških problema pa pjevaju za “dž” iz zahvalnosti?
Naravno da ne, svaki nastup je plaćen i to narodnim parama koje alavi Đajić guta kao rupa bez dna. Garaže, nove zgrade na Paprikovcu, žurke, kotlićijade, bilbordi, plakati, koncerti i sve ostalo čime se doktor bavi koštaju. Koštaju mnogo, a nikako nisu besplatni kako tvrdi Đajić, koji je u jednom momentu napao i novinare kako mogu reći da se pije u prostorijama SNSD-a jer to nije istina, a minut nakon toga sam kaže “Malo se zabaljamo, popijemo i tako”.
Uncategorized
BRUTALAN UDAR NA ZELENILO U ROGATICI! Komunalci posjekli 30 stabala voća koje su stanari sami sadili i pazili!
Pojedini stanari stambene zgrade u Rogatici su u njenom dvorištu prije sedam godina posadili oko 30 voćaka. Ovih dana komunalci su posjekli sva stabla voćaka do korijena. Stanari su se pobunili ali još se ne zna pravi nalogodavac.
Domaćini po selima su oduvijek pričali da je veliki grijeh posjeći stablo voćke koja već donosi rod. A koji li je to naredio da se u dvorištu zgrade za izbjeglice „Anđelina“ u Rogatici posječe i ukloni 30 šljiva, jabuka, krušaka i trešanja.
Pojedni stabla bila su zasađena uz samu ogradu dvorišta i nisu nikome smetala.

„Sadnice sam lično kupio i platio svojim novcem. Sedam godina stabla nikome nisu smetala, opštinske vlasti su se mijenjale i svi su pozdravljali ovaj moj potez. Djeca su brala plodove i lično sam ih nosio u gajbicama na vrata stanova. Sad odjednom zasmeta. Nema naznaka da je neko planirao ovdje nešto da gradi”, kaže stanar Dragan Pejdaović.
Njegov komšija iz zgrade Aleksandar Rosić veli da se još ne zna ko stoji iza naredbe uništavanja voća.
“Ove vovćke su se nalazile na parceli koja pripadala ovoj zgradi a postoje i dokumenta u katastru o tome. Mislim da je tiječ o počinjenom krivičnom djelu po KZ Republike Srpske član 427, uništavanje zasada”, dodaje Rosić.

O ovom neobičnom dogadaju bruji se na ulicama grada na Rakitnici. Nisu imune ni opozicione stranke.
“Neshvatljivo je da se danas može nešto ovako uraditi i da dodje naredba iz opštine da se posjeku voćke. I da je bilo potrebno morao se stanarima dati nalog da se ukone stabla jednostavno i bez ikakvog povoda i obavlještenja“, kaže Goran Cvijetić, član Pokreta sigurna Srpska.
Rješenje zagonetke pokušali smo da saznamo od načelnika opštine Ninoslava Prelića.
Sekretarica nam je rekla da nije u opštinskoj zgradi. Ipak istina i razlog uništavanja voćaka i ko je to naredio će se kad tad saznati .
(BN) Foto: BN
Uncategorized
NINA BADRIĆ POVRIJEĐENA U BANJALUCI: Pjevačica povrijedila nogu tokom nastupa
Regionalna zvijezda Nina Badrić nastupila je sinoć, 12. juna u Banjaluci na tvrđavi Kastel, a tom prilikom povrijedila je i nogu.
“Koncert u Banjaluci bio je toliko dobar da je publika ostala bez glasa, a ja bez zgloba. Hvala vam na ljubavi, savršenom pjevanju, a sljedeći put dolazim s novim hitovima i rezervnim dijelovima”, napisala je pjevačica na Fejsbuk profilu.
Ona je objavila i fotografiju na kojoj se vidi povrijeđena noga.
Podsjećamo, Badrićeva je nastupila u okviru trećeg “Banja Luka Coffee Festa” koji se održava na Kastelu, pišu Nezavisne.
Uncategorized
HRVATSKA NAJAVLJUJE UVOĐENJE DOŽIVOTNOG ZATVORA: Ubistvo mladića u Drnišu pokrenulo izmjene zakona
Hrvatska planira zakonske izmjene, uključujući i uvođenje doživotnog zatvora, nakon stravičnog ubistva 19-godišnjeg Luke Milovca u Drnišu, koje je pokrenulo raspravu o kaznenoj politici.
Hrvatska planira da predstavi prijedloge za zakonske izmjene, uključujući uvođenje doživotnog zatvora.
Kako su javili hrvatski mediji, očekuje se da će ministar pravde Damir Habijan sutra predstaviti prijedloge za zakonske izmjene u tri pravca.
Iako detalji još uvijek nisu poznati, navodi se da je jedna od ključnih najavljenih promjena vezana za uvođenje doživotnog zatvora.
Kako piše Index.hr, potreba za strožim kaznama pojavila se nakon stravičnog ubistva Luke Milovca (19) u Drnišu. Osumnjičeni za njegovo ubistvo je pedesetogodišnji Kristijan Aleksić, muškarac koji je ranije bio osuđivan za ubistvo.
Aleksić se sumnjiči da je ispalio jedan hitac iz pištolja na terasi svoje kuće dok mu je Luka Milovac, koji je radio kao dostavljač, dostavljao picu, a zatim uzeo njegov ranac sa stvarima i pobjegao.
Slučaj je izazvao burnu reakciju javnosti u Hrvatskoj jer je Aleksić imao krivični dosije.
-
Politika3 dana agoRASPAD U REŽIMSKIM REDOVIMA: SNSD-ovci zaratili međusobnim optužbama za korupciju i nesposobnost!
-
Hronika2 dana agoCRNI DAN NA CESTI: Tri života ugašena u teškoj nesreći kod Banjaluke
-
Politika3 dana agoU SVIJETU OSTAVKA I ZATVOR, KOD NAS FOTELJA I NAGRADA! Šokantna istina o političarima u Srpskoj! Što veća afera, to bolja POZICIJA
-
Hronika2 dana agoTEŠKE POVREDE NAKON NESREĆE: U UKC RS zbrinuta tri strana državljana, dvoje u kritičnom stanju!
-
Društvo1 dan agoPUTUJETE U EU? Od 1. jula vas na granici čekaju nova pravila
-
Politika2 dana agoDRINIĆ NAKON TRAGEDIJE KOD BANJALUKE: Tri života su izgubljena, a milioni odlaze na kamere i stubove! (FOTO)
-
Politika2 dana agoKOJIĆ UZVRATIO DODIKU: “Pala se sjetite samo pred izbore, a obećanja godinama ostaju mrtvo slovo na papiru!”
-
Politika3 dana agoALARM IZ DOBOJA: Željeznice RS ne mogu same isplaćivati plate, PSS TRAŽI HITNU REAKCIJU
