Connect with us

Banjaluka

DAN KOJI ĆE OVO MJESTO DA PAMTI Nakon deceniju čekanja, konačno dobili vodu

Nakon mnogo godina čekanja, konačno je okončana izgradnja sekundarne vodovodne mreže za podsistem „Zvijezda“, odnosno vodovodnog sistema Slavićka 2, zahvaljujući čemu je 150 domaćinstava dobilo vodu.

Mještane je danas obišao i gradonačelnik Draško Stanivuković, koji im je tom prilikom uručio i vaučere za besplatan priključak na vodovodnu mrežu, te je poručio kako je ovo jedan od najvažnijih i izuzetno vrijenad projekat iz oblasti vodosnabdijevanja, ali i ispravljanje nepravde koja je u ranijem periodu učinjena mještanima ovog dijela Banje Luke.

-Radi se o važnom projektu, na koji su čekali mještani decenijama.Teren je bio dosta izazovan i bilo je potrebno da radimo prepumpne stanice, rezervoar i čak 14 kilometara vodovodne mreže. Prva smo administrcija koja je ovdje dolazila više puta i niko nam nije vjerovao da ćemo dovesti vodu, jer su mještani rekli da su im tu vodu obećavali 30 godina. Sada smo riješili ovo životno pitanje – kazao je gradonačelnik.

Napomenuo je da je trebalo dvije godine rada kako bi se prebrodili svi izazovi na terenu.

-Sada ovdje u Slavićki teče voda. Takođe ovim domaćinstvima ovdje ostavljamo i 100.000 KM kroz besplatne priključke na vodovodnu mrežu. Definitivno, ovo je datum koji će Slavićka da pamti – zaključio je gradonačelnik.

Banjaluka

MUZIČKI SPEKTAKL Koncert “Banjalučanki” u Banskom dvoru

Ženski kamerni hor „Banjalučanke“ održaće 26. i 27. maja koncerte u Banskom dvoru.

-Vrijeme je da i zvanično najavimo održavanje dva koncerta u našoj najdražoj Koncertnoj dvorani Banskog dvora – naveli su iz ovog hora i dodali da oba koncerta počinju u 20.00 časova.

Saopštili su da besplatne pozivnice zainteresovani mogu preuzeti svakim radnim danom na biletarnici Banskog dvora od 12.00 do 18.00 časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

NAPOKON! Zakazana vanredna sjednica banjalučke Skupštine

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluke sa jednom tačkom dnevnog reda, prijedlogom odluke o usvajanju budžeta za tekuću godinu, održaće se u srijedu, 28. maja sa početkom u devet časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

IZGLEDA PREDIVNO! I Banjaluka ima svoj Berlinski zid (FOTO/VIDEO)

Šareni motivi raznih životinja, biljaka, građevina, ljudi i mnogo čega drugog, krase zid kod Radničkog univerziteta u centru Banjaluke, a svojim izgledom privlače poglede i razbijaju sivilo betona i asfalta.

Ovi zanimljivi murali privlače poglede i pažnju Banjalučana i gostiju, koji kažu da ih ovaj oslikani zid podsjeća na jedan, svijetu mnogo poznatiji.

“Osim što razbija monotoniju, liči mi na čuveni Berlinski zid, koji je pored svoje negativne strane i razdvajanja grada na dva dijela, bio poznat i po živopisnim i raznovrsnim grafitima i muralima”, kaže za BL portal jedan od prolaznika.
Dodaje i da su mnogi od njih sačuvani do danas i predstavljaju pravu atrakciju u Berlinu.

Srđan Banović, BL portal

Nastavi čitati

Aktuelno