Connect with us

Politika

DANAS ODLUKA SUDIJE: Tužilaštvo zatražilo pritvor za Miličevića, Dubravca i Jašarevića

Republičko javno tužilaštvo predložilo je određivanje pritvora za predsjednika SDS i gradonačelnika Teslića Milana Miličevića.

Osim toga, pritvor je zatražen i za potpredsjednika teslićke skupštine Mehmeda Dubravca i odbornika Mešu Jašarevića.

Ročište o određivanju pritvora biće održano danas u Okružnom sudu u Banjaluci.

Podsjećamo, Republičko javno tužilaštvo Miličevića i Dubravca tereti da su od oktobra 2024. godine do 22. maja 2025. godine po prethodnom dogovoru u cilju promjene skupštinske većine, posredniku u tri navrata dali 80.000 KM koje je on trebao predati Jašareviću, da u okviru svojih službenih ovlaštenja kao odbornik, suprotno političkim uvjerenjima stranke kojoj pripada, glasa za prijedloge skupštinske većine, da bi naknadno stupili u kontakt sa Jašarevićem i dali mu ukupno 250.000 KM, kako bi napustio svoju političku opciju i glasao po nalogu osumnjičenih.

Politika

DRINIĆ: Borik se razvija korak po korak, NEĆEMO DOZVOLITI TAJKUNIMA da otmu zemljište „Akvane“!

Zacrtali smo ciljeve u Boriku i sigurnim koracima ih ispunjavamo. Uređeno je igralište kod „Akvane“, otvoren je novi Gradski park. U planu su radovi na raskrsnici kod Audi servisa, što će znatno unaprijediti protok saobraćaja u ovom dijelu grada. Trenutno, u saradnji sa našim sugrađanima iz ovog naselja, radimo na pronalaženju novih lokacija za parkiranje kako bismo proširili kapacitete i smanjili gužve.

Rekao je ovo Nebojša Drinić, šef Kluba odbornika PDP u Skupštini grada Banjaluka, koji ističe da će pokrenuti i inicijativu za obnovu fasada i osnivanje fonda za energetsku efikasnost.

Drinić podsjeća da je u Boriku proširen vrtić “Nataša” sa novih 70 mjesta za mališane, te da ne treba zaboraviti ni veliki dio penzionerske populacije koje tu živi i koji je ostvario benefite kroz mjere gradske administracije.

Dodaje da se iskreno se zalaže za karte za povoljniju kupovinu, projekat koji do sada nije mogao biti sproveden zbog velikog pritiska na trgovačke lance od strane vlasti, ali od čega se, kako ističe, neće odustati.

– Želim da Borik ostane uređeno i ugodno mjesto za život, kakvo je oduvijek i bio. Svaki razgovor, sa svakim čovjekom mi je važan, svaka sugestija mi znači. Nastavljamo da radimo, korak po korak, u interesu svih nas – kaže Drinić.

Uprkos napadima tajkuna iz SNSD-a, dodaje Drinić, koji žele da preuzmu zemljište „Akvane“, zaštitićemo, izvešećmo građane i nećemo dati da unište ovaj kompleks koji treba da bude prvenstveno sportski i u tom duhu smo i obnovili nekadašnje vojno igralište.

– I to su pokrenuli skidanjem 400 000,00 KM granta za Akvanu i Gradaki olimpijski bazen i sve što se dešava oko GOB-a i ideje da se novo preduzeće osniva jeste da se razdvoji GOB od Akvane kako bi se uzelo zemljište Akvane – kaže Drinić i dodaje:

-Odbranićemo kako smo nekada poznato sankalište kod vrtića. Borik je uvijek mislio svjom glavom i siguran sam da će tako i ostati. Zajedničkim snagama građana i nas, njihovih izabranih predstavnika, uspjećemo da od ovog naselja stvorimo mjesto još ljepšeg života – poručio je Drinić.

Nastavi čitati

Politika

Vlada Slovenije uvela je danas sankcije MILORADU DODIKU

Sankcijama je zabranjen ulazak Miloradu Dodiku, saznaje N1.

Vlada Slovenija raspravljala je o ovome prije dvije sedmice, ali ova tačka nije bila zaključena, jer se tražila dopuna materijala.

Kako je pisao N1 Slovenija, prema neslužbenim informacijama, inicijativu za uvođenje sankcija protiv Dodika slovenskoj Vladi dali su predstavnici nekoliko bezbjednosnih agencija koji su već prethodnih godina otkrili veliki protok kapitala sumnjivog porijekla iz Republike Srpske u Sloveniju.

Dodik je javno odbacio mogućnost odlaska s mjesta predsjednika Republike Srpske, iako mu je CIK BiH već oduzela mandat.

Naprotiv, odlučio je i da organizuje referendum na kojem će se izjasniti građani da li treba prihvatiti odluku CIK i presudu Suda BiH, što je protivno Ustavu i zakonima.

– Treba poštovati pravo i nezavisnost sudova i tako ćemo u budućnosti djelovati – izjavila je šefica slovenačke diplomatije Tanja Fajon ranije.

Vlada Slovenije trebalo je da raspravlja o ovome i u petak, kada je Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova te zemlje dopunilo dokumentaciju, ali je ta tačka skinuta.

Kao razlog naveli se “uputstvo da se ova tačka ne stavi na dnevni red”.

Njemačka i Austrija su 3. aprila 2025. uvele sankcije Dodiku i drugim najvišim zvaničnicima Republike Srpske, navodeći kao razlog “napad na ustavni poredak BiH”.

Milorad Dodik takođe je stavljen na “crnu listu” SAD u januaru 2022. zbog prijetnje Dejtonskom mirovnom sporazumu.

Nastavi čitati

Politika

STANIVUKOVIĆ: PDP ne mijenja odluku o izlasku na PRIJEVREMENE IZBORE

Lider Partije demokratskog progresa (PDP) Draško Stanivuković izjavio je da ta stranka ne planira mijenjati svoje ranije odluke o izlasku na privremene izbore, naglašavajući da su mediji pogrešno interpretirali izjavu generalnog sekretara PDP-a Nebojše Drinića.

“Mi ne planiramo da mijenjamo svoje odluke. Pogrešno je interpretirana izjava našeg generalnog sekretara. Odluke Predsjedništva stranke ostaju iste i mi ćemo ih se dosljedno držati. Smiješni su oni koji govore da, ako ne izađemo na izbore, činimo uslugu Dodiku, a ako promijenimo stav, da radimo za Vučića. Mi radimo isključivo za narod”, poručio je Stanivuković.

Podsjećamo, mediji su prethodnih dana objavili da je Drinić rekao kako će PDP na sjednici Predsjedništva razmatrati promjenu stava o izlasku na privremene izbore, što je, prema riječima Stanivukovića, netačno preneseno.

Nastavi čitati

Aktuelno