Politika
DECENIJAMA NE ODUSTAJU! Nikola Špirić i Sredoje Nović opet na funkcijama
Na političkoj sceni Republike Srpske dolazi do smjene generacija. Samo oni koji organizovano rade sa mladima mogu da računaju na svoju budućnost, poručio je sredinom prošle godine novoizabrani predsjednik Republike Srpske i lider SNSD Milorad Dodik.
Iako je, ruku na srce, šef najveće političke stranke u Srpskoj, obznanjujući imena ljudi iz SNSD koji konkurišu za mjesto delegata u Domu naroda BiH, donekle ispunio ono što je rekao prošle godine, pa je za te pozicije predvidio Radovana Kovačevića i Snježanu Novaković Bursać, za preostala dva mjesta, na koje SNSD računa u Domu naroda ponovo su istaknuti prekaljeni partijski “veterani”, Nikola Špirić i Sredoje Nović, koji zajedno “broje” skoro vijek i po.
Naime, Nikola Špirić je rođen 1956. godine, dok je Sredoje Nović stariji čak devet godina i već je debelo “zagazio” u osmu deceniju života.
U prilog Dodikovoj izjavi da se u SNSD “organizovano radi sa mladima” ne ide ni to što je pomenuti partijski dvojac, maltene, duže od dvije decenije na raznim visokim republičkim i državnim dužnostima, ne računajući predratni period, a, očigledno, adekvatna zamjena u stranačkim redovima za njih ne postoji.
Tako je, na primjer, novi-stari kandidat SNSD za delegata u Domu naroda BiH, Sredoje Nović, još krajem prošlog vijeka obavljao funkciju ministra unutrašnjih poslova Srpske, nakon čega se nalazio na poziciji direktora SIPA, koju je obavljao do 2007. godine. Poslije toga, Nović se nalazio i na višegodišnjoj dužnosti ministra civilnih poslova BiH, a u protekle četiri godine bio je “uhljebljen” na mjestu delegata u Domu naroda BiH.
Njegov “kompanjon” po vječitom stažu na raznim visokim funkcijama, Nikola Špirić, još 2000. godine bio je postavljen na dužnost zamjenika ministra za ljudska prava i izbjeglice u Savjetu ministara BiH, a zatim je, skoro neprekidno, bio na raznim najvišim funkcijama u zajedničkim institucijama, Savjetu ministara, Predstavničkom domu i Domu naroda parlamentarne skupštine BiH.
Dodikova prošlogodišnja poruka o tome kako budućnost “leži na mladima”, njegovim nedavnim prijedlozima za delegate SNSD u Domu naroda donekle je opravdana uvrštavanjem na listu Radovana Kovačevića i Snježane Novaković Bursać, budući da su u odlazećem sazivu tog tijela, pored Špirića i Novića, iz SNSD tu još bili i Dušanka Majkić (70 godina) i Lazar Prodanović (65).
Srpskainfo
Politika
JOVICA RADULOVIĆ PORUČIO REŽIMU “Godinama ste krali, pljačkali i osiromašili ovu otadžbinu, ALI BORBA TEK POČINJE”
Podrška kolegi, prijatelju i saborcu- gradonačelniku dr Ljubiši Petroviću
Ovo je na fejsbuk profilu objavio gradonačelnik Modriče i predsjesnik Gradskog odbora SDS-a Jovica Radulović.
U njegovoj objavi stoji:
⚠️ Godinama ste krali, pljačkali i osiromašili ovu otadžbinu.
⚠️Podrška kolegi, prijatelju i saborcu- gradonačelniku dr Ljubiši Petroviću ‼️
⚠️ Iselili ste iz Republike Srpske više naroda nego bilo koja ofanziva tuđinske vojske.
⚠️ Obezbijedili ste i svoje nerođene potomke, dok ste naše zadužili!
⚠️ Pokrali ste elektroprivredu, rijeke i vodotokove uništili, šume opustošili.
⚠️ Djecu nema ko da nam liječi, obrazovanje ste sumnjivim diplomama uništili, ali ste svoje budžete napunili milionima.
⚠️ U otadžbini se puca iza svakog ćoška, u svakoj pa i najmanjoj opštini postoje kriminalni klanovi, droga je na ulicama, u školama, djeca su nam otrovana. A državni organi….su samo organi.
‼️ Borba tek počinje ‼️
(BN) Foto: Fejsbuk
Politika
SUTRA UJUTRU PROTEST ispred Policijske uprave u Bijeljini ZBOG HAPŠENJA LJUBIŠE PETROVIĆA
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske uhapsili su danas gradonačelnika Bijeljine Ljubišu Petrovića zbog navodnih nepravilnosti pri isplati studentskih stipendija. Ovo je nastavak torture režima prema slobodnim gradovima i ljudima u kojima na vlasti nisu gradonačelnici iz SNSD-a i njihovih satelita. Ovo je način da režim skrene pažnju sa svog lopovluka i kriminala, uništavanja institucija i javnih preduzeća u Republici Srpskoj.
Poručeno je ovo iz GrO SDS-a Bijeljina.
-Cilj hapšenja je politički pritisak i pokušaj zastrašivanja svih onih koji ukazuju na režimsku kriminalnu hobotnicu. Dosta je! Dosta je trpljenja i povijanja vrata! Vrijeme je za konačno razgraničenje poštenja od lopovluka, kriminala od zakona i razuma od bezumlja! Tražimo odmah puštanje na slobodu gradonačelnika Bijeljine- navodi se u saopštenju, i dodaje se:
-Pozivamo narod Semberije i Republike Srpske na protest protiv hapšenja gradonačelnika Bijeljine Ljubiše Petrovića, sutra, 18. januara, od 9.00 časova pred zgradom Policijske uprave Bijeljina! Sloboda za Bijeljinu, sloboda za Semberiju i Republiku Srpsku, sloboda za Ljubišu Petrovića.
Politika
DRAGAN MILANOVIĆ “Nikad ne bih branio ničiji zločin, ali Ljubiša Petrović JE POSLJEDNJI KOJEG MOGU NAZVATI KRIMINALCEM”
Današnje hapšenje gradonačelnika Bijeljine Ljubiše Petrovića izazvalo je brojne reakcije, a šef kluba odbornika PDP-a Dragan Milanović ocijenio je ovaj događaj kao politički obračun.
– Nikad ne bih branio ničiji zločin, ali Ljubiša Petrović je među posljednjim ljudima koji se mogu nazvati kriminalcem. Našoj realnosti nedostaju milijarde maraka iz budžeta i javnih preduzeća, ubice su na slobodi, mnoga ubistva ostaju neriješena, korupcija je na najvišem nivou, a stotine miliona maraka nestalo je u propalim bankama. I tako ih možemo brojati u budućnosti. U takvom okruženju, hapšenje Petrovića nedvosmisleno podsjeća na politički obračun i odmazdu, izjavio je Milanović.
On je naglasio da je selektivna pravda najveći problem u Republici Srpskoj, gdje se odgovornost traži samo kod onih koji nisu dio režima.
– Ako su institucije zaista nezavisne i profesionalne, neka onda objasne zašto se propusti u “Šumama Srpske” ili neriješena ubistva ne istražuju istim intenzitetom. Petrović je gradonačelnik koji je pokušao da promijeni stanje u Bijeljini, i to mu očigledno nije oprošteno, dodao je Milanović.
PDP je saopštio da će pružiti podršku Petroviću i osuditi, kako navode, zloupotrebu pravosuđa i policije u političke svrhe.
-
Banjaluka2 dana ago
STIŽE NOVA PEĆ! Djeca se u ponedjeljak vraćaju u vrtić “Marija Mažar”
-
Svijet3 dana ago
AGENCIJE UPOZORILE! Trampova inauguracija potencijalna meta za EKSTREMISTE!
-
Društvo2 dana ago
ODMORI NA RATE! Poskupila ljetovanja ove godine, LJUDIMA NE SMETA!
-
Politika1 dan ago
“VRIJEME MARFIJA I NJEMU SLIČNIH PROLAZI” Dodik: Izjave američkog ambasadora u BiH pokušaj nametanja vještačkog narativa
-
Banjaluka2 dana ago
POGLEDAJTE IZMJENE! U nedjelju obustava saobraćaja u Banjaluci zbog Bogojavljenske litije!
-
Hronika2 dana ago
NAPALI MUŠKARCA! Policija pijanim Banjalučanima oduzela PIŠTOLJ I SJEKIRU!
-
Hronika2 dana ago
JOŠ UVIJEK SE TRAGA ZA DJEVOJČICOM NESTALOM U SAVI! Advokat porodice opisao slučaj kao “UŽASAN”!
-
Društvo3 dana ago
STANJE JE OZBILJNO! BiH nedostaju hiljade policajaca, BROJ SE MOŽE I POVEĆATI!