Connect with us

Hronika

DETALJI HAPŠENJA MILIČEVIĆA! Oduzeto 90.000 KM, traga se za još 250.000 KM!

U okviru akcije “BLOK” pripadnici MUP-a Srpske uhapsili su M.M, M.D. i M.J iz Teslića. U toku istrage oduzeto je 90.000 KM, dok se u traga za još 250.000 KM.

Kako pišu mediji, među uhapšenima je i Milan Miličević, predsjednik SDS-a.

“U toku istrage policijski službenici su tokom proteklih šest mjeseci po Naredbi nadležnog Suda oduzeli oko 90.000 KM koje potiču od koruptivnih radnji navedenih lica i isti je deponovan u sudskom depozitu. U toku su pretresi na lokacijama koje koriste lica lišena slobode u okviru koji se traga za još 250.000 KM koja potiču od navedenih koruptivnih radnji, a na osnovu kojih su trgovinom uticajem protivpravno promijenili skupštinsku većinu Skupštine opštine Teslić”, navedeno je iz MUP-a Republike Srpske.

Iz policije je navedeno da su pomenuti uhapšeni zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivična djela trgovina uticajem i primanje mita.

“Policijski službenici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske pod nadzorom Posebnog odjeljenja za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Republičkog javnog tužilaštva, a po naredbama Posebnog odjeljenja za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Okružnog suda u Banjaluci provode operativnu akciju kodnog naziva ‘BLOK’ u okviru koje su slobode lišena slobode lica M.M., M.D. i M.J., svi iz Teslića”, navedeno je iz policije.

Kako su dodali, Uprava kriminalističke policije je Republičkom javnom tužilaštvu podnijela Izvještaj o počinjenim krivičnim djelima protiv M.M., M.D. i M.J..

“Lica lišena slobode će nakon kriminalističke obrade u zakonskom roku biti predata u nadležnost postupajućem tužiocu Republičkog tužilaštva”, istakli su.

Hronika

DETALJI TRAGEDIJE KOD LAKTAŠA! Pronađena beživotna tijela oca i sina (FOTO)

Dva beživotna tijela pronađena su danas u mjestu Šušnjari kod Laktaša, potvrđeno je “Glasu Srpske”.

U toku je uviđaj na licu mjesta. Nezvanično, riječ je o ubistvu i samoubistvu. Prema nepotvrđenim informacijama, otac je ubio sina pa izvršio samoubistvo. Tijela su, kako saznajemo, pronađena u garaži pored porodične kuće.

Nezvanično, ubistvo i samoubistvo su počinjeni iz pištolja.

Uviđajem rukovodi dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.

 

Mještani pričaju da su u kući u vrijeme tragedije bili samo otac N.R i njegov sin Lj.R.

– Navodno su nađeni u garazi otac i sin. Valjda se poubijali. Samo njih dvojica su bili tu – rekao jedan mještanin

Istakao je da on nije imao problema sa tom porodicom i nije čuo da su imali većih sukoba.

– Kao i svaka porodica bilo je svađa, ali nista strasno. Tako da niko ne zna šta se zaista desilo i zašto. Još ne znamo ni ko je koga ubio, ništa se ne zna – rekao je on.
Glas

Nastavi čitati

Hronika

UŽAS U LAKTAŠIMA! Otac ubio sina pa izvršio samoubistvo?

Dva beživotna tijela pronađena su danas u mjestu Šušnjari kod Laktaša, potvrđeno je “Glasu Srpske”.

U toku je uviđaj na licu mjesta. Nezvanično, riječ je o ubistvu i samoubistvu. Prema nepotvrđenim informacijama, otac je ubio sina pa izvršio samoubistvo. Tijela su, kako saznajemo, pronađena u garaži pored porodične kuće.

Uskoro više detalja…
Glas

Nastavi čitati

Hronika

Košarcu četiri godine zatvora, DOBIO I JOŠ JEDNU ZABRANU!

Bojan Košarac sa Pala osuđen je u Okružnom sudu u Istočnom Sarajevu na četiri godine zatvora jer je vozeći pijan i nedozvoljenom brzinom skrivio nesreću u kojoj je poginuo Milorad Jugović.

Dvogodišnja zabrana upravljanja vozilom
Osim kazne zatvora izrečena mu je mjera dvogodišnje zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije. Trajanje te zabrane će se računati od dana pravosnažnosti presude s tim da vrijeme provedeno u zatvoru neće biti uračunato u trajanje mjere.

Vozio pijan
Prema presudi tragična nesreća desila se 29. jula 2017. u mjestu Mokro kod Pala. Košarac je vozio “pasat” bez registarskih oznaka i u vrijeme nesreće išao je iz pravca Ljubogošta prema mjestu Cmiljeve Stijene.

– Upravljao je vozilom sa koncentracijom alkohola u krvi od 1,20 grama po kilogramu i išao brzinom od 103,3 kilometra na čas na dijelu puta gdje je dozvoljena brzina 50 – stoji u presudi.

Dodaje se da usljed brzine vozač “pasata” nije mogao blagovremeno zaustaviti automobil te je prednjim desnim dijelom udario u zadnji lijevi bočni dio “golfa 2” koji se potom odbio i sletio s kolovoza.

Kako se navodi vozač “golfa” Milorad Jugović je tom prilikom zadobio teške tjelesne povrede od kojih je preminuo.

Nastavi čitati

Aktuelno