Connect with us

Politika

DODIK O INCIDENTU U TREBINJU: Mandić je pokušao da napadne Okuku

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik oglasio se povodom incidenta koji se juče dogodio u Trebinju u kojem su učestvovali biznismen Momčilo Mandić i Dodikov savjetnik Branislav Okuka

Dodik je napisao kako je “nevjerovatno da su svi dušebrižnici potrčali da povjeruju Momčilu Mandiću, koji je u izjavi za pojedine medije doslovno slagao sve”.

Da nije tragično, bilo bi komično, jer je sve suprotno od televizijske izjave i medijskog spina. Mandić je sam pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću potpisao. Činjenice su jasne i dokumontovane, Mandić je pokušao da napadne s licem, ili tačnije više njih, Okuku u Trebinju, koji nije izvlačio nikakav pištolj. Verbalni sukob imao je za cilj da dokaže Mandićevu moć u namjeri da vršlja po Republici Srpskoj kako on misli da treba i da dijeli pravdu prema svima koji nisu po njegovim mjerilima, ovaj put to nije prošlo, kao što neće ni u budućnosti”, napisao je Dodik.

Smatra da je apsurdno dovoditi u isti konteks patriotizam Okuke i Mandića.

“Prvi je Republiku Srpsku natopio krvlju kao jedan od ratnih komandanata u Specijalnoj brigadi policije, a drugi je paranoičan i presuđeni kriminalac koji glumi nevinašce. Nije ovo Mandiću prvi sukob s ratnim komandantima. Valjda griža savjesti ratnih profitera dovodi do zamjene teza u mjerilima vrijednosti. Republika Srpska je bezbjedna za sve njene građane i nikakve strukture i sumnjiva lica neće moći to da ugroze”, napisao je Dodik na “tviteru”.

Politika

AKO OVO ODBIJU, ČEKA IH PROPAST! Dramatičan apel iz vrha SDS-a “Predstoji nam najteža borba do sada”

Član Gradskog odbora SDS-a Daniel Jakovljević iznio je stav da bi ulazak kompletnog PSS-a u SDS predstavljao istorijsku priliku za dodatno jačanje Srpske demokratske stranke i konsolidaciju opozicionog bloka pred predstojeće opšte izbore.

Jakovljević je poručio da se nada da ponuda Draška Stanivukovića, prema kojoj bi kompletan PSS pristupio SDS-u, još uvijek postoji i da će o tome biti ozbiljno razgovarano na stranačkim organima.

– Ja se iskreno nadam da ponuda Stanivukovića da kompletan PSS uđe u SDS još uvijek važi i da još ima nade da se na našim stranačkim organima nešto promijeni. Ne mislim na bilo kakvu fuziju ili zajedničke liste, već na mogućnost da svi uzmu članske karte SDS-a i time ga ojačaju za skoro duplo. Ako bi se desilo ovako nešto, SDS bi preko noći postao najjača politička organizacija u Republici Srpskoj, sa skoro zagarantovanom pobjedom na izborima po svim trendovima i pokazateljima – istakao je Jakovljević.

Prema njegovim riječima, jedino što bi se od SDS-a tražilo jeste da za predsjednika Republike Srpske kandiduje Draška Stanivukovića kao kandidata SDS-a, a ne PSS-a.

– Srpska demokratska stranka je i ranije pokazivala spremnost na sabornost i zajedništvo. To smo činili i kada za to nismo imali direktnu političku korist, jer smo uvijek interese Republike Srpske i jedinstvo srpskog naroda stavljali ispred partijskih interesa – naveo je Jakovljević.

On smatra da bi samostalan nastup SDS-a na izborima predstavljao izuzetno težak izazov, posebno imajući u vidu finansijske i medijske okolnosti u kojima djeluje opozicija.

Jakovljević je upozorio da bi rasipanje opozicionih glasova moglo dodatno otežati političku borbu protiv vladajuće koalicije, te naglasio da je neophodno donositi odluke koje će dugoročno jačati SDS i opozicioni blok.

– Ako se ova prilika propusti, SDS-u predstoji najteža politička borba do sada. Ipak, kakva god odluka bude donesena, ona se mora poštovati. Moja želja je da SDS ostane snažan i da nastavi da bude ključni politički faktor u Republici Srpskoj – poručio je Jakovljević.

Na kraju je istakao da će konačnu riječ dati stranački organi, uz uvjerenje da će odluke koje budu donesene biti u najboljem interesu SDS-a i Republike Srpske.

Nastavi čitati

Politika

OD ZAPUŠTENOG PROSTORA DO RAJA ZA SUGRADANE! Drinić otkrio detalje velike estetske revolucije u Banjaluci!

Radovi na potpunoj rekonstrukciji sportskog igrališta kod Osnovne škole „Borisav Stanković“ u naselju Lazarevo odvijaju se planiranom dinamikom, a završetkom ovog projekta mještani će dobiti još jedan moderan prostor za sport, rekreaciju i druženje.

Generalni sekretar PSS-a Nebojša Drinić istakao je da je cilj gradske administracije da u svakom naselju stvara što bolje uslove za kvalitetno i zdravo odrastanje djece, ali i kvalitetniji život svih građana.

– Radovi na potpunoj rekonstrukciji sportskog igrališta kod Osnovne škole „Borisav Stanković“ napreduju planiranom dinamikom. Opredijeljeni smo da u svakom naselju stvaramo što bolje uslove za kvalitetno i zdravo odrastanje naše djece. U Lazarevu realizovali smo brojne projekte – od izgradnje i sanacije puteva, vodovodne infrastrukture i rasvjete, do legalizacije objekata, subvencija za vrtiće i besplatnih udžbenika – rekao je Drinić.

On je naglasio da razvoj Lazareva neće stati na ovom projektu, te da su planirani i novi sadržaji koji će dodatno unaprijediti kvalitet života u ovom dijelu grada.

– Uz Ulicu Milana Mirića uredićemo i prostor koji je danas zapušten i pretvoriti ga u učionicu na otvorenom, sa novim sadržajima, zelenilom i mjestom za okupljanje i druženje svih generacija naših sugrađana – poručio je Drinić.

Rekonstrukcija sportskog igrališta i uređenje dodatnih javnih površina dio su šireg plana unapređenja komunalne i društvene infrastrukture, s ciljem stvaranja modernijih i funkcionalnijih naselja za život građana Banjaluke.

Nastavi čitati

Politika

UPORNOST SE ISPLATILA! Pogledajte kako su roditelji-njegovatelji natjerali vlast na koljena!

Čestitam roditeljima-njegovateljima, istinskim herojima koji svakodnevno vode najtežu borbu u svojim domovima brinući o svojoj djeci, a koji su našli snage i hrabrosti da tu borbu prenesu i na ulice, pred institucije i izbore se za prava svoje djece i svojih porodica!

Poručila je ovo šef Kluba poslanika PDP/PSS-a u NSRS Tanja Vukomanović.

Ističe da joj je drago mi je što su u Vladi Republike Srpske “konačno našli vremena i razumijevanja za ove roditelje”

-Ipak, sigurna da ništa od toga ne bi dobili da su ćutali, da nisu tražili svoja prava i da nisu bili istrajni. Zato je važno da znamo da nije svaka borba uzaludna.To što smo se mi, poslanici, zajedno s njima borili za njihova prava i što smo svaki dan podsjećali vladajuće na ovaj problem nije politizacija, već naš posao. Naša obaveza je da budemo glas onih koje institucije ne čuju dovoljno glasno-navodi Vukomanović.

Najavila je dalju borbu za sve ljude kojima je odlukom instotucija učinjena nepravda

-Nastavićemo da se borimo za sve ljude kojima je zakonom ili odlukama institucija učinjena nepravda, jer je zadatak politike da ispravlja nepravdu, a ne da je ignoriše-kazala je Vukomanović.
blink

Nastavi čitati

Aktuelno