Politika
DODIK ŠTITI INSTITUCIJE: Srpska će i iz ovog procesa izaći jača
Optužnica protiv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i v.d. direktora Službenog glasnika Republike Srpske Miloša Lukića nema smisla jer su oni koristeći nadležnosti samo radili svoj posao, i na meti su jer su navodno neposlušnici međunarodne zajednice, naveo je pravnik Ognjen Tadić.
“I za struku i za narod jasno da je današnje ročište pred Sudom BiH, o izjašnjavanju krivice Dodika i Lukića politički, a ne pravni proces. Dodik radi ne samo u interesu Srba, nego i u interesu ostalih naroda u BiH”, naveo je Tadić za RTRS.
Kaže, da je neko prije predložio ili ponudio Dodiku da bude visoki predstavnik, mi bi već do sada uspjeli preći evorpski put i dodaje da međunarodna zajednica samo želi da zavađa narod u BiH, da upravljaju nad njima.
“Tražiti pravo u ovom sudskom postupku je nepotrebno, jer nema prava i pravde, i “Šmitov krivčni zakon” nije u skadu sa Ustavom BiH”, smatra Tadić.
Prema Tadićevim riječima, da Sud BiH i Ustavni sud BiH poštuju Ustav BiH onda bi Sud pitao Ustavni sud da li je “Šmitov krivični zakon” saglasan Ustavu i Evropskoj konvenciji.
“Ustavni sud ima nadležnost u pitanjima koja mu uputi bilo koji sud u BiH, a odnosi se na to da li je zakon na čijoj valjanosti počiva njegova odluka, saglasan sa ovim Ustavom, Evropskom konvencijom o ljudskim pravima i osnovnim slobodama i njenim protokolima, ili sa zakonima BiH”, naveo je Tadić, koji je i savjetnik predsjednika Srpske.
Smatra da ovaj slučaj pred Sudom BiH predstavlja politički progon. Ovdje ljudske slobode, kaže Tadić, više ne vrijede te i da predstavnici međunarodne zajednice naše ljude tjeraju u zatvor.
On je naglasio da predsjednik Srpske štiti institucije Republike.
“Dodik štiti institucije Srpske i siguran sam da će Republika Srpska iz ovog izaći još jača”, poručio jeTadić.
Podsjećamo, na današnjem ročištu bi predsjednik Srpske Milorad Dodik i v.d. direktora “Službenog glasnika” Miloš Lukić trebalo da se izjasne o krivici po optužnici za nepoštovanje odluka Kristijana Šmita.
Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Dodika i Lukića za nepoštivanje odluka Kristijana Šmita koga Srpska ne smatra visokim predstavnikom, jer njegovo imenovanje nije potvrđeno u Savjetu bezbjednosti UN.
Politika
OTKRIVENA NOVA KRAĐA! SDS traži ponavljanje izbora i u Bratuncu
Šef Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ognjen Bodiroga rekao je da ova stranka traži ponavljanje glasanja na prijevremenim predsjedničkim izborima u Bratuncu.
On je ponovio da glasanje treba ponoviti i u Laktašima, Doboju i Zvorniku.
Bodiroga je izarzio sumnju u izborni proces i zatražio reakciju nadležnih.
– (Predsjednički kandidat SDS-a Branko) Blanuša je ujedinio sve koji su imali različite opozicione stavove i dao je nadu da se vrijedi boriti -rekao je Bodiroga na konferenciji za novinare u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Politika
„NAŠI ILI NJIHOVI?“ PANIĆ OŠTRO PORUČIO: Napad na gradonačelnika pokazao potpun sunovrat vrijednosti u Srpskoj
Da li su nas, kao društvo, vladajući doveli do potpunog sunovrata vrijednosti? Ovo pitanjeje snažno odjeknulo nakon napada na predsjednika jednog političkog subjekta i gradonačelnika najvećeg grada u Srpskoj.
Iako je svaki napad – na bilo koga – apsolutno neprihvatljiv i zahtijeva hitnu reakciju nadležnih, izostanak jasne osude političkih predstavnika iz iste političke kuće kojoj pripada i sam napadač, izazvao je posebnu pažnju javnosti.
U svojoj izjavi za naš portal, Nemanja Panić, član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, poručio je:
„Da li i u takvim situacijama treba da gledamo da li je neko ‘naš’ ili ‘njihov’, ili da pošaljemo jasnu poruku da je Republika Srpska sigurno društvo, jednako za sve, u kojem se ni najmanji napad ne toleriše, a svi su jednaki pred zakonom? Nažalost, bojim se da je većina odgovora na ova pitanja negativna.“
Panić ističe da takva slika društva mora biti alarm, ali i dodatni motiv da se politička borba nastavi još snažnije:
„To nas opominje, ali i daje snage da istrajemo u političkoj borbi za sigurniju Srpsku.“
Napad koji je uznemirio javnost ponovo je otvorio pitanje – u kakvom društvu živimo i da li je selektivna osuda nova norma koju bi građani trebalo da prihvate? Panićev stav, međutim, jasan je: pravo, sigurnost i jednakost ne smiju imati političku pripadnost.
Politika
Zaga Grahovac “NIKOLINA ŠLJIVIĆ JE FRIZERKA, ne zna izgovoriti ni ime institucije gdje je ZAMJENIK DIREKTORA”
Poslanik Liste za pravdu i red u NSRS Zagorka Grahovac komentarisala je imenovanje samostalne poslanice Nikoline Šljivić za v.d. zamjenika direktora Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne odnose i navela da je Šljivićeva frizerka, a ne pravnica. “Institucije ste pretvorili u cirkus. Nemam ja ništa lično protiv Nikoline Šljivić, ali znamo da je ona frizerka, a ne pravnica. Gdje je stekla iskustvo za rad na rukovodećem mjestu? Da li možda u Londonu, kao Petar Đokić? Zna li uopšte naziv institucije u kojoj je imenovana”, upitala je Grahovčeva.
Imamo mi, kaže Grahovac, ovdje i druge neke službenike koji ne znaju ni da izgovore gdje rade, nego kažu u RUGIPU, smijete nam se u lice.
-
Politika2 dana agoKO JE IGOR ARSENIĆ – Čovjek koji je prijetio smrću Stanivukoviću? Mračni dosije, droga i veze sa Đajićem! (FOTO, VIDEO)
-
Politika2 dana agoSTANIVUKOVIĆ “Zašto MUP ćuti? OTKRIĆU KO SU UMIJEŠANI POLICAJCI”
-
Politika3 dana agoDRIŠTVENE MREŽE GORE “Stanivuković oduvao Banjaluku – Blanuša pobijedio sa 14.000 glasova razlike” (FOTO)
-
Politika2 dana agoOGLASIO SE I MUP “U toku kriminalistička obrada nad Arsenićem”
-
Politika1 dan agoKARAN SLAVIO PRERANO? Stižu glasovi iz inostranstva koji bi mogli sve okrenuti!
-
Politika2 dana agoNAPAD NA STANIVUKOVIĆA! Radojičić traži hitnu reakciju nadležnih organa
-
Politika2 dana agoNovim zakonom u FBiH uvodi se DISKRIMINACIJA SVIH KOJI NISU MUSLIMANI?
-
Politika2 dana agoZLOUPOTREBA DJECE I JAVNIH RESURSA CIK BiH izrekla kazne SNSD-u i Siniši Karanu
