Sport
Đoković se spakovao i otišao čim je čuo skandaloznu odluku! MALTRETIRALI GA SATIMA!

Novak Đoković je satima i satima čekao meč na Majamiju, a onda je pred ponoć saznao da ipak neće igrati. Skandalozni tretman organizatora prema najvećem teniseru svih vremena šokirao je njegove navijače, jer je neshvatljivo da je svih pet mečeva na istom terenu moralo da bude odigrano, pa da Novak i Sebastijan Korda tek poslije njih izađu na teren – poslije dozvoljenih 23 časa.
Čim je saznao za definitivnu odluku, Novak se spakovao, pokupio svoje stvari i sa torbom na ramenu otišao u smještaj u Majamiju. Ova kontroverzna odluka organizatora na njegovu štetu sigurno će ga i naljutiti i dodatno motivisati pred povratak na isti teren.
Iako je pravilo o toj zabrani mnogo “rastegljivije” nego što se čini, Amerikanci su ga se doslovno držali i Đoković i Korda su napustili kompleks za zagrijavanje tenisera u Majami Gardensu, da se vrate praktično 24 sata kasnije da na njemu zaigraju meč osmine finala.
Ova odluka nije do kraja bila jasna ni poznatom američkom teniskom treneru Polu Anakoneu, koji je svojevremeno trenirao Rodžera Federera, Pita Samprasa, Tima Hehmana i druge asove, a sada trenira Tejlora Frica.
“Dugo je sve to trajalo, a oni (Đoković i Korda) su tu dugo sjedili i čekali kada će da igraju. Imam jedan problem sa ovom situacijom, jer ne postoji izuzetak od pravila, a nijedan od njih dvojice ne igra u četvrtak. Trebalo je da ih puste da igraju ako su željeli. Ja bih tako uradio, pa i da meč traje do 3 sata ujutru, imaju sutrašnji dan da odmore”, kazao je on.
Amerikanac je izrazio i čuđenje zbog toga što je odluka saopštena igračima 20 minuta ranije.
“Saznali su za ovo 20 minuta pred meč i doslovno su samo otišli. Ako u tom trenutku razgovarate sa njima, onda je to teško i za navijače, još ima ljudi koji sjede i misle da će da gledaju Novaka”, upozorio je on.
Novak Đoković i Sebastijan Korda konačno će izaći na teren u četvrtak oko 22 časa prema vremenu u Srbiji.
Sport
SRPKINJE LETJELE U SLOVENIJI! Ivana i Angelina donijele BODOVE SPASA, Belgijanka slavila zbog jednog skoka!

Srpske atletičarke osvojile su danas dva druga mjesta na Evropskom ekipom prvenstvu u Mariboru.
Poslije Ivane Španović u troskoku, važne bodove Srbiji u borbi za plasman u Prvu diviziju obezbjedila je i Angelina Topić.
Sjajna skakačica u vis zabilježila je rezultat 1,93, koliko je imala i Marel Mes iz Belgije – ali iz manje pokušaja, pa je njoj pripalo prvo mjesto.
“Angelina je sjajno skakala sve do visine od 1,91 m, gde je imala prve probleme. Rušila je oba puta, a tu je stala i Kipranka Elena Kuličenko, koja je završila kao treća. Ipak, usledio je ispravan za Angelinu u momentu kada više nije imala pravo na grešku, pa se granica pomerila na 1,93 metra”, piše “Telegraf”.
“Belgijanka Merel Mes je sjajno skočila i iz prve je imala ispravan skok, što joj je bio najbolji lični rezultat u karijeri. Angelina je ponovo bila pod pritiskom, ali je iz drugog pokušaja savladala ovu visinu i granica je onda pomerena na 1,95. Tu su oborile i Merel Mes, ali i Angelina Topić. Pošto je ovo takmičenje specifično i računaju se prethodna rušenja, Angelina Topić je imala samo jedan pokušaj za 1,95, ali je srušila, pa je Belgijanka došla do pobede”.
Angelina Topić je ovim drugim mjestom donijela reprezentaciji 15 bodova na Evropskom prvenstvu druge divizije.
Srbija je ovim bodovima obezbjedila opstanak u Drugoj diviziji kao prva “iznad crte” kada je u pitanju ispadanje u treći rang. Lošije su bile ekipe Kipra, Bugarske i Letonije.
Sport
SAOBRAĆAJNA NESREĆA: Vlade Divac hitno operisan!

Otkriveni novi detalji nakon saobraćajne nesreće u Crnoj Gori.
Proslavljeni srpski košarkaš Vlade Divacdoživio je saobraćajnu nesreću u četvrtak kada je u bližini Luštice u Crnoj Gori pao sa motora. Jedan od najboljih evropskih košarkaša svih vremena nije mogao da ustane zbog zadobijenih povreda, a prema informacijama do koji je stigao “Informer.rs” Divac je doživio prelom kuka.
Nakon što je odmah hospitalizovan, srpskom košarkašu je u Crnoj Gori odrađena hitna operacija i Divac je dobio vještački kuk.
Nije tajna da Vlade Divac često boravi u Crnoj Gori na primorju. Prošle godine je imao i društvu pošto je u Boka Kotorskoj ugostio jednog od najboljih košarakaša svih vremena – Medžika Džonsona.
Divac je jedan od najboljih srpskih košarkaša u istoriji, a karijera mu je trajala 22 godine, od Sloge iz Kraljeva, preko Partizana do NBA lige, gde je igrao za LA Lejkerse, Šarlog Hornetse, a onda i Zvezdu tokom lokauta, pa se vratio u NBA u Sakramento i završio karijeru u Lejkersima 2005. godine.
Sport
JEDAN OD NAJBOLJIH FUDBALERA! Mbape hospitalizovan!

Francuski fudbaler Kilijan Embape hospitalizovan je zbog akutnog gastroenteritisa i zadržan radi daljih testiranja.
“Naš igrač Kilijan Mbape ima akutni gastroenteritis i hospitalizovan je radi dodatnog testiranja i tretmana”, navedeno je u saopštenju.
Real i Mbape se trenutno nalaze u SAD, gde su u prvom kolu FIFA Svetskog klupskog prvenstva remizirali sa Al Hilalom.
Mbape nije bio deo tog meča zbog povrede, odnosno bolesti, a sada je otkriveno i tačno kakve.
Realov sledeći meč na programu je u nedelju uveče protiv Pačuke, ali je veliko pitanje da li će Francuz biti spreman za taj duel.
-
Region2 dana ago
SITUACIJA SE NE SMIRUJE! U toku hapšenje grupe studenata koji blokiraju fakultete
-
Region2 dana ago
VUČIĆ NE ODUSTAJE “Neću potpisati pomilovanja, biće još uhapšenih!”
-
Društvo1 dan ago
“PAKAO NA GRANICI! Hrvatima prijavljujete i JAJA, a evo šta vam sve mogu ODUZETI, UNIŠTAVAJU robu pred očima turista!
-
Svijet2 dana ago
SADA SE MIJENJA SVE! Iran zabranio direktoru IAEA pristup nuklearnim postrojenjima, UKLONILI I KAMERE
-
Region2 dana ago
NOĆ NEREDA! Sukobi u Beogradu – 48 policajaca ranjeno, 77 uhapšenih!
-
Politika1 dan ago
DODIK OTVORENO! “Srpska stoji kao STIJENA, Sarajevo UDARA, ali mi gradimo autoputeve i imamo podršku AMERIKE!”
-
Društvo2 dana ago
DANKA MILAKOVIĆ “Imam 91 godinu, a još sanjam krv, jauke i mitraljez”
-
Banjaluka3 dana ago
VIDOVDANSKA PORUKA IZ KRAJINE! Srpski narod ne zaboravlja ni svoje korijene ni svoje svetinje!