Connect with us

Sport

EURO JE ZAVRŠEN ZA ORLOVE! Jedno poluvrijeme NIJE DOVOLJNO za pobjedu!

Srbija je razočarala na Evropskom prvenstvu! Orlovi su završili takmičenje u grupnoj fazi su osvojili dva boda i završili na posljednjem mjestu u grupi.

U odlučujućem meču protiv Danske Srbija je bila potpuno bezidejna. Selektor Dragan Stojković je opet mijenjao ekipu i formaciju a to je itekako uticalo na ekipu koja nije uspjela da se snađe.

Prvo poluvrijeme je donijelo fudbalsku uspavanku. Danci su imali više loptu u svom posjedu ali su samo jednom bili opasni pred golom Predraga Rajkovića.

Eriksen je uputio dobar udarac koji je čuvar mreže Srbije odbranio. Bio je tu još samo jedan pokušaj Skandinaca. Na drugoj strani “orlovi” su u prvom dijelu bili potpuno bezopasni. Samo jedan pokušaj je imao Aleksandar Mitrović, tako da ekipa Ddragana Stojkovića praktično nije zaprijetila rivalu

Na startu drugog dijela selektor Srbije je u igru uveo Luku Jovića i Dušana Tadića. Upravo su oni izveli akciju nakon koje je lopta u 53. minutu završila u mreži Danaca. Gol je međutim poništen zbog nedozvoljene pozicije napadača Srbije.

Bacio je zatim selektor Stojković sve karte u napad pa je u finišu krenuo sa trojicom napadača

Tek u 81.minutu Srbija je imala prvu pravu šansu. Vlahović je pronašao Mitrovića koji je šutirao pored gola. Minut kasnije napadač Srbije je bio povučen za dres i tražio je penal, ali je dobio samo žuti karton. Nakon toga je glavom pokupao Dušan Vlahović.

U sudijskoj nadoknadi pokušao je još udarcem s ivice šesnaesterca Sergej Milinković Savić ali je pucao pravo u Kaspera Šmajhela.

90+2 Tadić je uspio da sačuva loptu i nekako je dodao do Sergeja Milinkovića Savića koji je uputio loš udarac : kasper Šmajhel je bio na mjestu.

Pet minuta sudijske nadoknade.

89.min Vlahović je pokušao glavom i nije uspio da šutira prema golu.

84.min Mitrović dobio žuti karton. Napadač Srbije je bio povučen za dres ali VAR soba nije reagovala. Sergej Milinković Savić je posljednji adut “orlova” da dođu do gola.

81.min Srbija je napokon došla do prilike. Vlahović se dobro snašao u šesnaestercu a Mitrović je loptu poslao pored gola.

Filip Mladenović je zamijenio Srđana Mijailovića, pa će sad on djelovati po bočnim pozicijama zajedno sa Andrijom Živkovićem. Potrebni su Srbiji centaršutevi u šesnaesterac.

68.min Vlahović ušao u igru umjesto Ivana Ilića. Selektor Stojković ide s tri napadača do kraja.

63.min “Orlovi” su preuzeli inicijativu. Danci kao da čekaju svoju šansu iz kontranapada. Pokušali su iz prekida, Vestagard je nakon kornera dobro šutirao ali je na mjesto bio Predrag Rajković.

53.min Srbija je zatresla mrežu, ali je sudija Fransoa Leteksije poništio zbog nedozvoljene pozicije Luke Jovića.
Srbija nešto ofanzivnija na startu drugog dijela. Izveli su “orlovi” i prvi korner.

Selektor Dragan Stojković je napravio izmjene na poluvremenu. Na teren su ušli Dušan Tadić i Luka Jović. Iz igre su izašli Lazar Samardžić i Nemanja Gudelj. Kod Danaca Skov mijenja Vinda.

Kraj prvog dijela

Bez golova posle velike borbe u prvom poluvremenu na Alijanc Areni. #DENSRB #EURO204 pic.twitter.com/2N8NikyMQ9

— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) June 25, 2024
Danska je imala više loštu u svom posjedu ali osim dva pokušaja Eriksena i Hojlunda nisu ništa više uradili. Na drugoj strani Srbija je bila potpuno bezopasna i vrijedan pomena je samo udarac Mitrovića.

32.min Danska sva opasnija. Hojlund je iz dobre pozicije šutirao a Predrag Rajković odbranio njegov udarac. Skandinavci imaju posjed ali su i oni imali samo jedan vrijedan pokušaj.

27.min Srbija za sad bezopasna. Nisu uspjeli da zaprijete rivalu. Vind je zaradio žuti karton, prvi zapisani igrač kod Danaca. Hjulmand odmah zatim dobija žuti karton. Veoma agresivni su u ovom duelu.

19.min Rajković veoma siguran na startu. Odlično je reagovao nakon kornera Danske. Bez opasnosti po gol Srbije. U sljedećem naletu zatresla se mreža Srbije ali je gol poništen jer je lopta napustila teren.

12. min Početak meča donosi ispitivanje snaga. Za sad nije bilo prilika ni na jednoj strani. Veoma oprezno se igra na obje strane.

Počeo je meč.

Novak Djokovic is cheering on Serbia in Munich#EURO | #DENSRB pic.twitter.com/ck2sUrqp6t

— UEFA EURO (@EURO2024) June 25, 2024
Fudbaleri Srbije igraju odlučujući meč za plasman u osminu finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj protiv Danske, a u drugom meču grupe sastaju se Engleska i Slovenija.

Selektor Srbije Dragan Stojković je iznenadio sastavom u kojem je napravio četiri velike promjene. Na klupi su Dušan Tadić, Sergej Milinković Savić i Dušan Vlahović, dok je starter Srđan Mijailović.

Podršku orlovima na ovom meču daje i najbolji teniser svijeta Novak Đoković.

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Mijailović, Gudelj, Ilić, Živković – Lukić, Samardžić – Mitrović.
DANSKA (4-3-3): Šmajhel – Andersen, Kristensen, Vestergor – Bah, Hejbjerg, Hjulmand, Mele – Eriksen – Hejlund, Vind.

Sport

OVAKO IZGLEDA RAT NAVIJAČA NA ULICAMA: Zastrašujući snimci iz Napulja, svuda lovili neprijatelje

Pogledajte jezive snimke s ulica Napulja uoči meča Lige šampiona između Napolija i Sportinga.

Napoli je prethodne večeri pobijedio Sporting iz Lisabona 2:1 u Ligi šampiona (1:0), a osim što su meč obilježili dvostruki strijelac Rasmus Hejlund i srpski golman Vanja Milinković-Savić koji je odbranio zicer u završnici, pamtiće se i nekoliko velikih tuča na ulicama vrelog Napulja.

Sama utakmica imala je ozbiljnu uvertiru jer su navijači Napolija bukvalno “lovili” navijače Sportinga po gradu, tako da je na više lokacija došlo do fizičkog obračuna, očigledno unaprijed pripremljenog.

Na snimcima napravljenim s jednog balkona vidi se kako je došlo do huliganskog obračuna stolicama, palicama, flašama i lancima ispred jednog lokalnog bara, a interesantno je da su neki huligani nosili i kacige. Sve je trajalo nekoliko minuta i bilo je više povrijeđenih lica.

Na drugom snimku možemo da vidimo da su navijači Napolija upali u restoran u kome su bile pristalice Sportinga i “otjerale ih”, dok se potom sve preselilo na ulice…

Neće niko u Sportingu po dobrom pamtiti ovo gostovanje pošto je sve bilo loše od starta. Zbog problema sa avionom, let je kasnio i fudbaleri su sletjeli u Napulj oko ponoći u utorak, zbog čega je otkazana konferencija za medije, da bi potom navijači organizovali vatromet ispred hotela u kome su bili smješteni fudbaleri portugalskog prvaka.

Koliko je to sve uticalo na njih procijenite sami, ali očigledno u Napulju ništa nisu htjeli da prepuste slučaju.

Nastavi čitati

Sport

FIFA “Utakmica Srbija – Albanija MEČ VISOKOG RIZIKA”

Fudbalski savjet Srbije saopštio je da je FIFA proglasila utakmicu protiv Albanije u Leskovcu “mečom visokog rizika”.

I ne samo krovna fudbalska organizacija, već je i srpska “kuća fudbala”, kao i Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije takođe dalo utakmici tu ocjenu. U skladu s tim, FSS je prenio odluku FIFA da ovog puta vanredno uputi u Leskovac na stadion “Dubočica” dvojicu komesara za bezbjednost.

– Njihovo prisustvo jasno potvrđuje značaj i ozbiljnost ovog susreta u bezbjednosnom smislu, ali i dodatno naglašava obavezu svih aktera da se sport stavi u prvi plan – naglasio je FSS.

– Fudbalska javnost još uvek pamti da je prethodni duel ovih reprezentacija u Beogradu, oktobra 2014. godine, prekinut usljed teških incidenata, što je ostavilo duboke posljedice po naš nacionalni tim i srpski fudbal, kako rezultatski, tako i u finansijskom smislu.

Upravo zato, imamo posebnu odgovornost da se taj scenario ne ponovi, već da se pokaže da Srbija zna i mora da bude domaćin velikog sportskog događaja u skladu sa najvišim međunarodnim standardima – poruka je Fudbalskog saveza Srbije.

FSS je naglasio i da u saradnici sa policijom, UEFA i FIFA preduzima sve neophodne mjere da bi meč protekao u fer-plej atmosferi, bez incidenata i u duhu sporta.

Utakmica Srbija – Albanija zakazana je za 11. oktobar i izmještena je iz Beograda, sa stadiona “Rajko Mitić”, na stadion Dubočice.

Srpska reprezentacija ima ogroman takmičarski ulog u tom meču, jer je u pitanju direktan duel u borbi za drugo mjesto na tabeli, koje donosi plasman u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Nastavi čitati

Sport

Navijači uzvikivali “UBIJ SRBINA”! FIFA KAZNILA Hrvatski fudbalski savez

Disciplinska komisija FIFA kaznila je Hrvatski fudbalski savez sa 30.000 švajcarskih franaka i zatvaranjem dijela tribina, zbog diskriminatorskog ponašanja navijača na utakmici sa Crnom Gorom, koja je odigrana 8. septembra.

Hrvatski fudbalski savez je dodatno kažnjen sa 11.500 švajcarskih franaka zbog upotrebe pirotehnike od dijela publike.

Utakmica je odigrana u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine na zagrebačkom Maksimiru. Dio hrvatskih navijača je na pomenutoj utakmici u više navrata uzvikivao “Ubij Srbina”.

Narednu utakmicu pod okriljem FIFA-e, protiv Gibraltara u Varaždinu, Hrvatska će morati da odigra sa zatvaranjem najmanje 15 odsto kapaciteta tribina, sa naglaskom da to moraju biti tribine iza golova, prenijeli su hrvatski mediji.

U alternativnom scenariju, tih 15 odsto mjesta za sjedenje se može popuniti djecom do 14 godina iz fudbalskih škola Varaždinske županije, uz prethodno odobrenje FIFA-e, što je Fudbalski savez Hrvatske najavio da će uraditi.

Nastavi čitati

Aktuelno