Banjaluka
“FOTOGRAFIJOM KROZ SRPSKU”: Pojilište sa Manjače pobjednik konkursa

Turistička organizacija RS realizovala je foto-konkurs “Fotografijom kroz Srpsku”, a prvo mjesto pripalo je fotografiji snimljenoj na Manjači autora Vladimira Đakovića koji je dobio priznanje i turistički aranžman na teritoriji Srpske po želji u iznosu od 1.000 KM.
Drugo mjesto osvojio je Demir Pepić sa fotografijom Vrela Miljacke, a treće Boris Trogrančić sa fotografijom Ovčijeg Broda.
Pepiću je pripalo priznanje i turistički aranžman na teritoriji Republike Srpske po želji u iznosu od 700 KM, a Trogrančiću priznanje i turistički aranžman na teritoriji Srpske po želji u iznosu od 500 KM.
Na konkurs, koji je organizovan uz podršku Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske, učestvovao je 221 autor sa 656 fotografija.
Fotografije su pristizale od autora iz Republike Srpske, FBiH, Srbije, Crne Gore i Slovenije.
Prema ocjeni stručnog žirija, 40 fotografija je ušlo u uži izbor.
Tokom konkursa odigrana je još jedna nagradna igra – nagrada publike, te su pratioci Turističke organizacije na društvenim mrežama glasali za fotografiju koja im se dopada, a nagradu je osvojila fotografija “Pašnjaci na Zelengori” autora Gorana Milanovića koji je dobio turistički aranžman na teritoriji Republike Srpske po želji u iznosu od 300 KM.
Specijalne nagrade pripale su autorima fotografija 18 opština.
(Srna)
Banjaluka
MUZIČKI SPEKTAKL Koncert “Banjalučanki” u Banskom dvoru

Ženski kamerni hor „Banjalučanke“ održaće 26. i 27. maja koncerte u Banskom dvoru.
-Vrijeme je da i zvanično najavimo održavanje dva koncerta u našoj najdražoj Koncertnoj dvorani Banskog dvora – naveli su iz ovog hora i dodali da oba koncerta počinju u 20.00 časova.
Saopštili su da besplatne pozivnice zainteresovani mogu preuzeti svakim radnim danom na biletarnici Banskog dvora od 12.00 do 18.00 časova.
Banjaluka
NAPOKON! Zakazana vanredna sjednica banjalučke Skupštine

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluke sa jednom tačkom dnevnog reda, prijedlogom odluke o usvajanju budžeta za tekuću godinu, održaće se u srijedu, 28. maja sa početkom u devet časova.
Banjaluka
IZGLEDA PREDIVNO! I Banjaluka ima svoj Berlinski zid (FOTO/VIDEO)

Šareni motivi raznih životinja, biljaka, građevina, ljudi i mnogo čega drugog, krase zid kod Radničkog univerziteta u centru Banjaluke, a svojim izgledom privlače poglede i razbijaju sivilo betona i asfalta.
Ovi zanimljivi murali privlače poglede i pažnju Banjalučana i gostiju, koji kažu da ih ovaj oslikani zid podsjeća na jedan, svijetu mnogo poznatiji.
Razbija sivilo betona: Berlinski zid u centru Banjaluke!!!
Više na linku: https://t.co/Wyaw2h6kUP pic.twitter.com/AFfD2G54ZQ
— BL Portal (@bl_portal) May 20, 2025
“Osim što razbija monotoniju, liči mi na čuveni Berlinski zid, koji je pored svoje negativne strane i razdvajanja grada na dva dijela, bio poznat i po živopisnim i raznovrsnim grafitima i muralima”, kaže za BL portal jedan od prolaznika.
Dodaje i da su mnogi od njih sačuvani do danas i predstavljaju pravu atrakciju u Berlinu.
Srđan Banović, BL portal
-
Društvo2 dana ago
“HOROR EKSKURZIJA! Pokvaren autobus “Halilovića”, isti prevoznik NEDAVNO IMAO STRAŠNU SAOBRAĆAJKU U HRVATSKOJ!
-
Politika1 dan ago
OGLASIO SE I ČOVIĆ “Ako će Šmit da vlada, šta će nam izbori i parlament?”
-
Zdravlje2 dana ago
ŠKRBIĆ NAJAVIO! “Od jeseni moguće liječenje pacijenata iz Srpske RUSKOM VAKCINOM PROTIV RAKA”
-
Banjaluka2 dana ago
NJEMU SAMO TREBA DA OZDRAVI! Ogiju (10) iz Banjaluke potrebna naša pomoć
-
Društvo2 dana ago
Njihova ljubav bila je JAČA I OD SMRTI! Na današnji dan prije 32 godine poginuli Admira i Boško
-
Svijet2 dana ago
OVO JE ČEKAO CIJELI SVIJET! Putin saopštio kakav ishod rata očekuje
-
Politika2 dana ago
DODIK TVRDI “SNSD ima velike ambicije u narednom periodu”
-
Svijet1 dan ago
NETANJAHU NE ODUSTAJE “Izrael će preuzeti kontrolu nad cijelom Gazom”