Connect with us

Hronika

HOROR U NJEMAČKOJ! Dječak pronađen mrtav na igralištu

Četrnaestogodišnji dječak pronađen je danas mrtav na igralištu u Mendenu u Hagenu, a glavni osumnjičeni je sedamnaestogodišnjak za kojim se traga, rekao je portparol policije Hagena Sebastijan Hiršberg.

Počinilac je još u bjekstvu, a policija traga za njim i u potjeru velikih razmjera uključeni su i helikopteri, prenio je Bild.

List navodi da je dječak (17) došao u školu sa pištoljem i da je tražio bivšu djevojku koja ima 15 godina, prenosi Tanjug.
Teško naoružane specijalne policijske snage opkolile su zgradu škole u Hagenu u njemačkoj saveznoj državi Sjeverna Rajna-Vestfalija.

List navodi da je sedamnaestogodišnjak navodno poznat policiji i da je prije nego što je ušao u školsku zgradu pokazao pištolj jednom od drugova iz razreda, a zatim rekao da želi da ode u školu i ubije svoju bivšu djevojku.

Sedamnaestogodišnjak nije učenik škole “Lizelot Funke”, a djeca i nastavnici su kada su ga primjetili o tome obavjestili policiju.
Linker
Djevojčica koju je navodno tražio sada je na bezbjednom i u toku je njeno ispitivanje u policiji, rekao je portparol policije za Bild.

Hronika

Maloljetnici (15) NOŽEM IZBOLI VRŠNJAKA, ovo su detalji incidenta

U četvrtak u večernjim satima, nešto poslije 22 časa, u novopazarskom naselju Rasadnik 3, došlo je do ozbiljnog incidenta u kojem su učestvovali maloljetnici rođeni 2010. godine, koji su prilikom sukoba koristili nož.
Prema informacijama iz istrage, sukob je počeo verbalnim prepirkama između djece, ali se situacija ubrzo otela kontroli, i nastala je masovna tuča. U jednom trenutku, jedan od učesnika potegao je nož i ubo drugog dječaka I.M. u predjelu tijela. Srećom, prema prvim procjenama ljekara, riječ je o lakšim tjelesnim povredama.

Brzom intervencijom pripadnika Odjeljenja kriminalističke policije (OKP) svi učesnici tuče su locirani i privedeni. Maloljetni izvršioci, identifikovani kao I.A. i S.B., privedeni su u prisustvu svojih roditelja ili staratelja, i dali su izjave nadležnim organima. Cijeli slučaj predat je Višem javnom tužilaštvu u Novom Pazaru na dalje postupanje.
Građani Rasadnika su i dalje potreseni.
– Ovo nije samo tuča, ovo je poziv u pomoć. Ako djeca od 15 godina nose noževe i ubadaju se među sobom, kao društvo smo zakazali – rekao je jedan uznemireni stanar, piše Sandžak danas.

– Ulica i igrališta, umjesto da budu bezbjedna zona za djecu, sve više postaju mjesta sukoba, nasilja i nebrige. Ovaj incident treba da bude alarm ne samo za roditelje, već i za škole, policiju, socijalne službe i cijelo društvo – dodaje.
Srpskainfo

Nastavi čitati

Hronika

Tragedija u Barajevu, IMA MRTVIH

Muškarac starosti oko 30 godina poginuo u strašnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Barajevu.

Saobraćajna nesreća dogodila se jutros oko 06.00 sati u mjestu Veliki Borak.

Sumnja se da je automobil marke “tojota” najprije sletio sa puta na prugu, u mjestu Veliki Borak, a potom je u njegov automobil udario voz.

U automobilu je pronađeno tijelo muškarca starosti oko 30 godina. Policija obavlja uviđaj kojim će biti utvrđeno šta se tačno dogodilo.

Obaviješteno je i nadležno tužilaštvo

Nastavi čitati

Hronika

MONSTRUM IDE U ZATVOR! Ljekar osuđen na 10 godina zbog zlostavljanja pacijentkinja!

Sud u Milanu danas je osudio 42-godišnjeg ljekara na 10 godina zatvora zbog seksualnog zlostavljanja devet mlađih pacijentkinja i falsifikovanja medicinskih nalaza.

Neimenovani ljekar je prethodno bio u pritvoru, a istražni sudija Kristijan Marijani okarakterisao ga je kao “serijskog silovatelja”, koji je zlostavljao pacijentkinje pod izgovorom da ih pregleda.

Pored optužbi za seksualni napad, ljekar se suočava i sa optužbama za falsifikovanje zbog izmjene nekih ljekarskih uvjerenja, prenosi portal “Sky tg24”.

U presudi je izrečeno da će osuđeni morati da isplati žrtvama štetu u iznosu od 20.000 do 30.000 evra, prenosi “Tanjug”.

Nastavi čitati

Aktuelno