Connect with us

Politika

KAKO JE VUKANOVIĆ PREKO NOĆI OD “FUKARE” POSTAO MILIONER! Mario Tomić ogolio političko licemjerje “HERCEGOVAČKE JUNAČINE”!

Predsjednik Gradskog odbora Narodnog fronta Bijeljina i blizak saradnik gradonačelnika Ljubiše Petrovića, Mario Tomić, oglasio se na svom Fejsbuk profilu i uputio žestoku, direktnu i nimalo prijatnu poruku Nebojši Vukanoviću. Tomić je javno ogolio finansijsku pozadinu političkog djelovanja “narodnog tribuna” i postavio pitanja na koja će Vukanović teško naći odgovor.

Prenosimo Tomićevu objavu u cjelosti:

Gospodina Vukanovića, “narodnog tribuna”, ranije sam iskreno podržavao i posmatrao kao pravog opozicionara jer sve što je radio bar je predstavljao da radi iskreno iz srca i sa jednim ciljem a to je rušenje trulog režima.

Preko noći je Vukanović postao multimilioner. Dobro ste čuli, nije preko noći dobio taj novac, nego je jednostavno tačna informacija pronašla svoj put i ugledala svjetlost dana.

Basnoslovna računica: Dva miliona maraka iz budžeta!
Računica je jednostavna po informaciji Hurtića, 8.000 KM na svakog poslanika lično Vukanović dobija.

4 poslanika po 8.000 KM;

Na to dodajte 3.000 KM na poslanika iz Parlamenta BiH;

Na to dodajte njegovo lično primanje oko 4.000 KM;

Plus primanje po osnovu odbornika iz cijele Republike Srpske što takođe stranka dobija.

Sve to pomnožite sa 4 godine i prikazaće vam se basnoslovna cifra od DVA MILIONA MARAKA. Uz sve naravno da postoje i razne komisije i ostali prihodi koje gospodin Vukanović ubire. Sada je jasno i pticama na grani da dotični gospodin ne radi ovo iz srca i duše kako je većina naroda mislila nego ipak iz enormno velike koristi koju dobija od države.

E, baš zbog toga, Vukanoviću, si otpao i meni od srca, iako čak i sada dijelim sa tobom pojedina razmišljanja, ali sada vidim jasno u čemu je razlika – ja se borim iskreno, a ti ipak ne. Tebi je jedini interes da ostaneš vječna opozicija i da tako postaješ sve veći i veći milioner, a naravno nikakve obaveze i odgovornosti nemaš.

Tvoji ljudi su radili kao “fukare”, dok ti brojiš milione
Žalosno je to što tvoji ljudi su vjerovali da si stvarno fukara, sve su radili bez ikakve nadoknade, pomagali na razne načine misleći da se stvarno bore protiv trulog režima, mada oni jesu za razliku od tebe. Divio sam se kada kažu ljudi da su tvoji posmatrači bez i jedne marke naplaćene radili po cijeli dan i čuvali tvoje glasove. Ne znam kako ćeš im sada objasniti sve ovo.

Pričaš o nekoj podršci Blanuši, možeš li mi molim te reći koliko si ljudi poslao na biračka mjesta širom Republike Srpske da brane narodnu volju?

Ja ću ti reći za Bijeljinu samo: iz Narodnog fronta put Zvornika je pošlo 50 ljudi glavom i bradom, bez ijedne marke, samo čista srca, a tvojih je, ako me pamćenje služi, samo 2-3 i svaka im čast na tome, ali šta je sa ostalima?!

Pogledaj svoju listu prije nego što napadneš ugledne ljude Bijeljine!
Pričaš nešto o drugim strankama i nekim kupovnim diplomama. Prvo se osvrni oko sebe, pogledaj ko su ljudi sa tvoje liste, pa tek onda kada utvrdiš to drzni se da pričaš o listi na kojoj je bilo mnogo uglednih ljudi Bijeljine – od doktora, advokata, profesora, magistara, ekonomista, ali i časnih ljudi bez visoke škole. Bar nije bilo ljudi koji su promjenili po 7 stranaka a sve zbog interesa, kao što je to slučaj sa tvojom strankom!

Pokazao je Vukanović još mnogo puta da je licemjer, a samo ću navesti “optimistični” sastanak na Kupresu gdje se gostio sa  Čovićem, sve zbog ministarske funkcije.

Ostalo je još samo da napadneš samog sebe
Dakle, Vukanoviću, vidjeli smo da si sujetan, da si licemjer, da si milioner, da si na sve spreman radi malo vlasti i ćara što si pokazao sa Čovićem (HDZ) i Stanivukovićem (PDP) jer tada su ti bili dobri, smijao si se na tim slikama. Ostala je samo još jedna stvar koju nisi uradio da bi opravdao očekivanja svih.

Sve si napadao pa sjedio sa svima njima, ili sjedio sa svima pa ih posle napadao – od Trivićke, Blanuše, Miličevića, Stanivukovića i mnogih drugih. Ostalo je još samo da napadneš samog sebe i onda da zaokružiš cijelu priču.

Opravdaj narodna očekivanja, Vukanoviću!

Banjaluka 24

Politika

DJECI MRVICE, POSLANICIMA 165.000 KM! Kresojević žestoko prozvao „ćutologe“ u NSRS

Zvijezde Narodne skupštine Republike Srpske – nisu pustili glas četiri godine, a inkasirali 165.000 KM, navodi narodni poslanik PSS/PDP Bojan Kresojević.

„Nevjerovatno je da u Srpskoj, gdje su penzioneri prinuđeni da žive od 350 KM, gdje je dječiji dodatak za troje djece manji od minimalne plate, postoje stranački uhljebi koji samo za sjedenje u Narodnoj skupštini u jednom mandatu dobiju 165.000 KM, a da se ne jave za riječ ni minut. Takvih je troje u redovima vladajuće većine. Više zarađuju od Kristijana Ronalda, koji za minut igre zaradi 156.000 KM“, poručuje Kresojević.

On najavljuje da nakon pet usvojenih inicijativa u proteklih mjesec dana, PSS pokreće novu inicijativu za djecu Republike Srpske.

„Cenzus za dječiji dodatak za porodice sa troje djece iznosi 945 KM mjesečnih primanja, što je manje od minimalne plate. Kako neko misli da pet usta može da živi od 945 KM?“, pita on.

Kresojević poziva Vladu da poveća cenzus za dječiji dodatak i ističe da to ne smije biti socijalna, već pronatalitetna politika.

Nastavi čitati

Politika

RASKOL U VUKANOVIĆEVIM REDOVIMA: Poslanik napustio sastanak nakon odluke o listi!

Predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović, rekao je za Srpskainfo da je došlo do razmimoilaženja sa poslanikom Milanom Savanovićem.

Problem je, kaže Vukanović, nastao nakon što je Savanoviću rečeno da neće biti nosilac liste u Banjaluci.

– On je rekao da, u tom slučaju, neće biti na listi . Napustio je sastanak i mi više nemamo nikakvu komunikaciju. Šta će dalje biti – ne znam. Moje je procjena bila da je nama neophodan savez, ukrupnjavanje zdravih snaga, da je naše partnerstvo sa Igorom Crnatkom, posebno u Banjaluci, vrlo važno – rekao je Vukanović za Srpskainfo.

On smatra da je Savanović, kao poslanik, to morao da razumije.

– Ja sam siguran da bi on sa brojem 3 lako prošao, međutim, nije htio, šta da radimo sad – rekao je Vukanović.

Srpskainfo

Nastavi čitati

Politika

“ZBOG VAS PRATIMO POLITIKU” Stanivuković uživa veliku podršku naroda (VIDEO)

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a Draško Stanivuković objavio je na društvenim mrežama video u kojem je podijelio brojne susrete sa građanima širom Republike Srpske, kao i komentare i poruke podrške koje svakodnevno dobija na terenu od sve većeg broja pristalica Pokreta.

U videu su zabilježeni iskreni razgovori i susreti sa građanima koji nisu krili simpatije prema Stanivukoviću i njegovom političkom djelovanju.

-Ni u jednoj stranci nisam, ali sam kod Vas zbog Vas. Zato što ste slatki, zato što ste pametni, zato što ste mudri, zato što ste lijepi. I ko je kriv što vam je Bog dao sve te epitete – rekla je jedna građanka tokom susreta sa Stanivukovićem.

 

Takođe, na njene riječi nadovezala se i nekadašnja poslanica SDS-a i predsjednica Kola srpskih sestara, Desanka Rađević, koja je pohvalila Stanivukovićev govornički dar i poručila da je pred njim velika budućnost.

Upravo ovakvi momenti, koji sve češće dolaze iz različitih krajeva Srpske, svjedoče o snažnoj podršci koju Stanivuković uživa među građanima i sve većem broju ljudi koji prepoznaju politiku koju zastupa.

Blink

Nastavi čitati

Aktuelno