Connect with us

Društvo

KONAČNO DETALJAN SPISAK! Evo koji proizvodi će biti sniženi i u kojim marketima (FOTO)

 U korpi proizvoda koje bi građani Srpske trebalo znatno jeftinije da plaćaju već od ove sedmice naći će se 50 artikala, a „Glas Srpske“ objavljuje koji tačno i u kojima marketima.

Vitaminkin” ajvar i mermelada, “Pađeni” jogur i pavlaka, pilići parizer iz proizvodnih pogona kompanije”Nutra Vita”, te “Mirina” domaćica su samo dio artikli od ukupno 50 koje građani Srpske mogu kupovati po sniženim cijenama.

Ovi proizvodi biće označeni posebnim stikerima “0 odsto marže” i potrošačima će biti dostupni do kraja sedmice u 22 trgovačka lanca širom Srpske.

Ministar trgovine i turizma Srpske Denis Šulić rekao je da je kampanja “ Društveno odgovorni” počela od juna, ali da se od sredine septembra intenzivno radilo na njenom proširenju.

– Dio kampanje je 19 proizvođača koji su se odrekli marže u potpunosti, kao i četiri distributera, te 22 trgovačka lanca. Do kraja sedmice na policama će biti proizvodi po sniženim cijenama – rekao je Šulić i dodao da uz proizvođačke marže, mnogi trgovci i distributeri odrekli su se i marže na veliki broj proizvoda iz svojih asortimana, te će se i ti proizvodi na policama naći uz značajno niže cijene.

On je istako da će kamanja trajati do 31. decembra, te da će se razgovarati i o nastavku akcije.

Resorni ministar je naglasio da su otvoreni za proizvođače, trgovce i distributere da se priključe kampanji.

Najavio je i isključenje iz kapanje onih koji se ne budu držali dogovora.

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Sunčano uz povremenu kišu i pljuskove

U ponedjeljak, 18. avgusta 2025. godine, preovladavaće sunčano uz umjerenu oblačnost. U jutarnjim satima moguće su slabe padavine ili lokalni pljuskovi u centralnim, istočnim i sjeveroistočnim dijelovima Bosne.

Tokom poslijepodnevnih sati, lokalnih pljuskova i grmljavine može biti na istoku i jugu Hercegovine. Vjetar će biti slab do umjerene jačine, uglavnom sjevernog smjera.

Najniža jutarnja temperatura zraka kretat će se većinom između 12 i 17°C, dok će na jugu zemlje dosezati do 22°C. Najviša dnevna temperatura zraka biće uglavnom između 25 i 30°C, a na jugu zemlje moguće je i do 34°C.

Pripremite se za promjenjivo vrijeme, naročito ako planirate boravak na otvorenom, jer su lokalni pljuskovi mogući u popodnevnim satima.

Nastavi čitati

Društvo

STIŽE PROMJENA VREMENA! Pljuskovi i grmljavina

U Republici Srpskoj i FBiH danas se očekuje promenljivo i nestabilno vrijeme sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom, uz prijatnije temperature vazduha.

Padavinska zona će se od sjevera tokom dana širiti ka svim predjelima, pri čemu će na jugu padavine slabiti, a u ostalim predjelima su mogući jača kiša i izraženi pljuskovi praćeni grmljavinom uz lokalne nepogode u vidu jakog vjetra i obilnih padavina za kratko vrijeme.

Ponegdje je moguća i pojava grada, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Vjetar će biti slab do umjeren, pri pljuskovima pojačan i jak, sjevernih smjerova.

Maksimalna temperatura vazduha biće od 28 do 33 stepena, u višim predjelima od 23 stepena Celzijusova.

Jutros su ponegdje na području Hercegovine registrovane padavine i slaba grmljavina, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha izmjerena u osam časova: Šipovo 13, Sokolac 14, Mrkonjić Grad, Ribnik, Han Pijesak i Čemerno 15, Rudo, Srebrenica i Foča 16, Višegrad i Gacko 17, Sarajevo 18, Banjaluka i Zenica 19, Doboj i Novi Grad 20, Bileća, Prijedor, Srbac 21, Bijeljina i Trebinje 23, te Mostar 25 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Društvo

NIKO SE NEĆE USREĆITI! Od septembra veći borački dodatak, invalidnine i penzije u Srpskoj

Ministar finansija Republike Srpske Zora Vidović izjavila je da je Republika Srpska stabilna i nije izolovana, bez obzira na želje Zapada, političkog Sarajeva i, nažalost, opozicije u Srpskoj, te najavila da će od septembra borački dodatak i invalidnine biti povećane u iznosu ne manjem od deset odsto, a penzije za oko tri odsto.

Ona je istakla da se do kraja godine očekuje još jedan rebalans budžeta Republike Srpske.

Govoreći o trenutnoj ekonomskoj situaciji u Republici Srpskoj, Vidovićeva je navela da tokom protekle tri godine neko stalno prognozira njenu propast, što su i želje Zapada, Sarajeva i, nažalost, opozicije u Srpskoj, ali da su se utišali kada se to nije desilo.

“Republika Srpska je stabilna i nije izolovana, bez obzira na njihova nastojanja. Svjetska banka, koja ne uključuje politiku u svoje programe, jako je zainteresovana za naše projekte i njihova sredstva su povoljna”, napomenula je Vidovićeva.

Prema njenim riječima, problem u BiH pravi Centralna banka od koje nema koristi, već samo odmaže svima u BiH.

“Imamo ogromne rezerve koje se drže vani i kada dođe do poremećaja kamatnih stopa na finansijskim tražištima trpimo gubitke i prodajemo zlato da to nadoknadimo. A tu nemamo nikakav uticaj”, rekla je za RTRS Vidovićeva, podsjetivši da direktor Centralne banke nikada nije bio Srbin, kao i da Srbe u menadžmentu redovno preglasavaju.

Vidovićeva je istakla da BiH nema monetarnu politiku i da je pravo čudo opstanak privrde u Srpskoj koja stalno bilježi porast društvenog bruto proizvoda.

“Našim poslodavcima treba odati priznanje kako se snalaze u svemu ovome. Zahvalnost i radnicima koji sa poslodavcima stvaraju solidan profit, što drži našu privrednu aktivnost, koja raste iz godine u godinu. Za prvo tromjesječje BDP je veći za dva odsto, što je prosjek rasta u Evropi”, kaže Vidovićeva, prenosi Srna.

Nastavi čitati

Aktuelno