Politika
KOSTADIN OSTAO BEZ MANDATA! CIK Coduzeo mandat Vasiću prije tri mjeseca, a odluka tek juče stigla u NSRS
Centralna izborna komisija BiH je još u junu ove godine donijela pravosnažnu odluku o prestanku mandata poslaniku Kostadinu Vasiću, ali je ona tek juče stigla u Narodnu skupštinu Republike Srpske.
Prema saznanjima Srpskainfo, u Narodnu skupštinu Republike Srpske su juče stigle čak dvije odluke iz CIK BiH.
U prvom slučaju je riječ o nepravosnažnoj odluci o prestanku mandata poslaniku Vasiću i dodjeli mandata sljedećem kvalifikovanom kandidatu, a koja je donesena još 6. juna.
U drugom slučaju, riječ je o pravosnažnoj odluci o prestanku mandata poslaniku Vasiću i dodjeli mandata sljedećem kvalifikovanom kandidatu, a koja je donesena 24. juna.
Nepoznato je zbog čega je CIK BiH trebalo čak tri mjeseca da te dvije odluke pošalju u NSRS. Ovo pitanje uputili smo i u CIK BiH, ali odgovor još nismo dobili.
Iako je riječ o odluci kojom se dodjeljuje mandat sljedećem kvalifikovanom kandidatu, CIK BiH u njoj uopšte ne navodi kome je taj mandat dodjeljen, odnosno ko će zamjeniti Vasića u skupštinskim klupama.
Umjesto imena kandidata, CIK BiH je samo navela da će se „upražnjeni mandat dodijeliti sljedećem kvalifikovanom kandidatu sa liste SDS“.
Podsjećamo, Vasiću je mandat oduzet nakon pravosnažne presude za tuču koja se desila još u decembru 2017. godine. Vasić je u skupštinske klupe ušao kao SDS-ov kadar, ali je kasnije napustio stranku. Iz tog razloga bi na njegovo mjesto trebao da dođe sljedeći sa liste SDS iz Izborne jedinice 7, koji je po broju glasova na listi te stranke bio prvi iza Vasića.
Riječ je o Siniši Iliću, koji je u međuvremenu, takođe, napustio stranku i sad je zamjenik ministra civilnih poslova BiH.
Na pitanje da li je obaviješten da je u NSRS stigla pravosnažna odluka o prestanku mandata, Kostadin Vasić je za Srpskainfo kratko rekao da još nije obaviješten o tome.
Srpska Info
Politika
OTKRIVENA NOVA KRAĐA! SDS traži ponavljanje izbora i u Bratuncu
Šef Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ognjen Bodiroga rekao je da ova stranka traži ponavljanje glasanja na prijevremenim predsjedničkim izborima u Bratuncu.
On je ponovio da glasanje treba ponoviti i u Laktašima, Doboju i Zvorniku.
Bodiroga je izarzio sumnju u izborni proces i zatražio reakciju nadležnih.
– (Predsjednički kandidat SDS-a Branko) Blanuša je ujedinio sve koji su imali različite opozicione stavove i dao je nadu da se vrijedi boriti -rekao je Bodiroga na konferenciji za novinare u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Politika
„NAŠI ILI NJIHOVI?“ PANIĆ OŠTRO PORUČIO: Napad na gradonačelnika pokazao potpun sunovrat vrijednosti u Srpskoj
Da li su nas, kao društvo, vladajući doveli do potpunog sunovrata vrijednosti? Ovo pitanjeje snažno odjeknulo nakon napada na predsjednika jednog političkog subjekta i gradonačelnika najvećeg grada u Srpskoj.
Iako je svaki napad – na bilo koga – apsolutno neprihvatljiv i zahtijeva hitnu reakciju nadležnih, izostanak jasne osude političkih predstavnika iz iste političke kuće kojoj pripada i sam napadač, izazvao je posebnu pažnju javnosti.
U svojoj izjavi za naš portal, Nemanja Panić, član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, poručio je:
„Da li i u takvim situacijama treba da gledamo da li je neko ‘naš’ ili ‘njihov’, ili da pošaljemo jasnu poruku da je Republika Srpska sigurno društvo, jednako za sve, u kojem se ni najmanji napad ne toleriše, a svi su jednaki pred zakonom? Nažalost, bojim se da je većina odgovora na ova pitanja negativna.“
Panić ističe da takva slika društva mora biti alarm, ali i dodatni motiv da se politička borba nastavi još snažnije:
„To nas opominje, ali i daje snage da istrajemo u političkoj borbi za sigurniju Srpsku.“
Napad koji je uznemirio javnost ponovo je otvorio pitanje – u kakvom društvu živimo i da li je selektivna osuda nova norma koju bi građani trebalo da prihvate? Panićev stav, međutim, jasan je: pravo, sigurnost i jednakost ne smiju imati političku pripadnost.
Politika
Zaga Grahovac “NIKOLINA ŠLJIVIĆ JE FRIZERKA, ne zna izgovoriti ni ime institucije gdje je ZAMJENIK DIREKTORA”
Poslanik Liste za pravdu i red u NSRS Zagorka Grahovac komentarisala je imenovanje samostalne poslanice Nikoline Šljivić za v.d. zamjenika direktora Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne odnose i navela da je Šljivićeva frizerka, a ne pravnica. “Institucije ste pretvorili u cirkus. Nemam ja ništa lično protiv Nikoline Šljivić, ali znamo da je ona frizerka, a ne pravnica. Gdje je stekla iskustvo za rad na rukovodećem mjestu? Da li možda u Londonu, kao Petar Đokić? Zna li uopšte naziv institucije u kojoj je imenovana”, upitala je Grahovčeva.
Imamo mi, kaže Grahovac, ovdje i druge neke službenike koji ne znaju ni da izgovore gdje rade, nego kažu u RUGIPU, smijete nam se u lice.
-
Politika2 dana agoKO JE IGOR ARSENIĆ – Čovjek koji je prijetio smrću Stanivukoviću? Mračni dosije, droga i veze sa Đajićem! (FOTO, VIDEO)
-
Politika2 dana agoSTANIVUKOVIĆ “Zašto MUP ćuti? OTKRIĆU KO SU UMIJEŠANI POLICAJCI”
-
Politika2 dana agoDRIŠTVENE MREŽE GORE “Stanivuković oduvao Banjaluku – Blanuša pobijedio sa 14.000 glasova razlike” (FOTO)
-
Politika2 dana agoOGLASIO SE I MUP “U toku kriminalistička obrada nad Arsenićem”
-
Politika1 dan agoKARAN SLAVIO PRERANO? Stižu glasovi iz inostranstva koji bi mogli sve okrenuti!
-
Politika2 dana agoNAPAD NA STANIVUKOVIĆA! Radojičić traži hitnu reakciju nadležnih organa
-
Politika2 dana agoNovim zakonom u FBiH uvodi se DISKRIMINACIJA SVIH KOJI NISU MUSLIMANI?
-
Politika2 dana agoZLOUPOTREBA DJECE I JAVNIH RESURSA CIK BiH izrekla kazne SNSD-u i Siniši Karanu
