Connect with us

Politika

LAKTAŠI OPET BEZ STRUJE, GRAĐANI “ŠTA POSKUPLJUJE MAMU VAM JE*EM”! SNSD Gradonačelnik Bojić ćuti

Laktaši su još jednom ostali bez struje, a građani ne kriju svoje nezadovoljstvo zbog čestih prekida u napajanju električnom energijom. Situacija je dodatno pogoršana najavom poskupljenja struje od nove godine, dok gradonačelnik SNSD-a, Miroslav Bojić, i dalje ćuti i izbjegava da se oglasi povodom problema koji sve više opterećuju svakodnevni život građana.

Komentari na društvenim mrežama puni su frustracije. Građani optužuju vlast i gradonačelnika da ne brinu o njihovim potrebama i da su se potpuno odvojili od stvarnih problema lokalne zajednice. “Poskupljuju struju, a ne mogu ni da obezbijede stabilno napajanje. Gdje ide taj novac?  stoji u jednom od komentara na društvenim mrežama.

Mnogi postavljaju pitanje kako je moguće da gradonačelnik Bojić ne pokazuje interesovanje za osnovne probleme svojih sugrađana. Dok građani grcaju u mraku i traže odgovore, on, kako kažu, ostaje nijem pred izazovima koji direktno pogađaju njegovu opštinu.

Banjaluka24

 

Politika

STANIVUKOVIĆ “U normalnoj državi kum je PORODICA, u ovoj kum je DRŽAVA”

U normalnoj državi kum je porodica, u ovoj – kum je država. Dok traje otimačina u aferi „Vijadukt“, i dok 120 miliona maraka nestaje iz džepova naroda, nova bruka trese javnost: 99 miliona KM iz budžeta BiH odlazi direktno u džep Dodikovog kuma – za kupovinu zgrade za Upravu za indirektno oporezivanje!

Izjavio je ovo predsjednik PDP-a i gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, komentarišući vijest da je UIO BiH prihvatila ponudu firme Mileta Radišića, od kojeg će za 99 miliona KM kupiti objekat za potrebe ove institucije.

– Zoran Tegeltija, bivši ministar, sadašnji direktor UIO i vječiti vojnik SNSD-a, pogazio je brojne zakone i jasne zaključke Predstavničkog doma i uručio posao vijeka kumu svog šefa.
Bez stida. Bez srama. Bez trunke odgovornosti – poručio je Stanivuković.

Dodaje da je sve unaprijed bilo poznato:
– I ko će da proda. I ko će da kupi. I ko će da potpiše. Samo je narod, po ko zna koji put, ostao prevaren.
Ovo, kako kaže, nije državna investicija, već – državna kapitulacija pred kumovskom mafijom!

Nastavi čitati

Politika

PDP uzvraća UDARAC! “Selak kao “moralni kompas”, a poznat po TRGOVINI grobnim MJESTIMA”

Goran Selak, najpoznatiji po kadrovima koji su se proslavili nezakonitom trgovinom grobnim mjestima, sada pokušava da igra ulogu moralnog kompasa u javnom prostoru, dijeleći lekcije gradonačelniku Banjaluke o tome kako se vodi najveći grad Republike Srpske. Ovo zaista zvuči kao loša šala.

Naveli su ovo u saopštenju Gradskog odbora PDP-a Banjaluka i dodali da je Selak ponovo u elementu – nastupa bez argumenata i bez kredibiliteta.

– Ne smeta nama u PDP-u što nesuđeni ministar bezbjednosti i nekvalifikovani vozač poželi da razvije kritičko mišljenje. Problem je kada povjeruje da ga neko u javnosti ozbiljno shvata. Naročito kada, u nedostatku sopstvenih rezultata, politički život provodi isključivo kritikujući čovjeka čije je rezultate nemoguće ignorisati – Draška Stanivukovića – kažu u Gradskom odboru PDP-a i dodaju:

– Cilj je, naravno, više nego jasan, a to je ulizivanje predsjedniku SNSD-a, u nadi da će dobiti dio izvršne vlasti u nekoj novoj kombinaciji. Sve drugo je samo scenografija – navode u saopštenju.

Dalje ističu da politička ambicija sama po sebi nije problem, ali bi bilo korisno, bar ponekad, da se Goran Selak kandiduje i konkretnim djelima, a ne samo izjavama u kojima je uvijek ključna riječ – Stanivuković.

Nastavi čitati

Politika

JEFTINIJI LIJEKOVI NE MOGU, ali 100 miliona za kuma može?!

I na privatnom posjedu postoji neki red, neki zakon, neka granica, ali u ovoj privatnoj zemlji nema ništa od toga. Samo moćnici koji rade šta hoće i institucije koje im drže vrata otvorenim. Rekla je ovo poslanik PDP u Narodnoj skupštini Republike Srpske, Tanja Vukomanović, reagujući na informaciju da je Uprava za indirektno oporezivanje BiH kupila zgradu u Banjaluci u vrijednosti od gotovo 100 miliona maraka.

– Kad pojedinci postanu jači od zakona, a država slabija od jednog potpisa onda to više nije država, to je plijen, a mi u tom plijenu živimo. Dugo ovim prostorima nisu vladali ljudi koji toliko ne vole BiH, a toliko vole njen novac, kao ova postava u Serajevu. Jeftiniji lijekovi za građane ne mogu, ali sto miliona maraka za kuma usred krize, inflacije i siromaštva može – bar su još jednom jasno pokazali šta su prioriteti. Građani pamtite – poručila je Vukomanović.

(BN) Foto: BN

Nastavi čitati

Aktuelno