Connect with us

Region

Majka dječaka ubice pokušala da napusti Srbiju

Majka i sestra dječaka Koste K, koji je počinio masovno ubistvo u Osnovnoj školi ”Vladislav Ribnikar” u Beogradu, pokušale su da odu iz Srbije, ali su zaustavljene na graničnom prelazu Prohor Pčinjski, ka Severnoj Makedoniji, saznaje Tanjug.

One su vraćene u Srbiju, prenosi Tanjug.

Otac dječaka se nalazi u pritvoru koji je početkom mjeseca produžen za još 30 dana, a zbog sumnje da je izvršio krivično djelo ”teška djela protiv opšte sigurnosti”.

Sumnjiči se da je on obučavao dječaka da puca, kao i da nije obezbijedio svoje oružje po zakonu, jer je, kako se sumnja, njegov sin 3. maja iz očevog oružja ubio devet učenika i čuvara, a ranio šest učenika i nastavnicu.

Tužilaštvo takođe provjerava da li se u radnjama M.K. majke dječaka, stiču elementi krivičnog djela zapuštanje i zlostavljanje maloljetnog lica.

 

(Nezavisne novine)

Region

BRUTALNO PRETUČENA ANA NIKOLIĆ! Pokazala jezive povrede na licu! (VIDEO)

Na društvenim mrežama pojavio se snimak na kojem se vidi Ana u veoma lošem fizičkom stanju

Poznata pjevačica Ana Nikolić brutalno je pretučena, a javnost je ostala šokirana snimkom koji je isplivao.

Policija intenzivno radi na rasvjetljavanju ovog slučaja, a za sada nisu poznati svi detalji ovog nemilog događaja.

Na društvenoj mreži Instagram pojavio se pjevačicin snimak, a Ana je u veoma lošem fizičkom stanju, piše “Pink.rs”.

Pjevačica je bez ustručavanja pokazala svoje povrede, vidljive su brojne ogrebotine po licu, čvoruge, posekotine, kao i povrede na usni, što dodatno svjedoči o brutalnosti napada kojem je bila izložena.

Istraga je u toku, a javnost s nestrpljenjem očekuje više informacija o ovom incidentu.

Nastavi čitati

Region

KAKVA SRAMOTA! Srbi i Slovenci krali parfeme u Hrvatskoj

Rovinjska i porečka policija uhapsila je petoro kradljivaca parfema, objavila je Policijska uprava istarska, te precizirala da je riječ o državljanima Srbije i Slovenije.
Kako se dodaje u saopštenju, rovinjska policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad dvije slovenačke državljanke u dobi od 31 i 26 godina te slovenačkim državljaninom (48), te je utvrdila sumnju da su počinili krađi.

“Policijski službenici u trgovini u Ulici Spine zatekli su troje slovenačkih državljana koji su kod sebe imali prerađene torbe namijenjene krađi kozmetičkih proizvoda, te su uhapšeni”, dodaje se u saopštenju.

Kriminalističkim istraživanjem, kako ističu, utvrđeno je da su prethodno iz dvije trgovine u Puli ukrali razne parfeme koji su pronađeni u prtljažniku njihovog automobila.

“Protiv troje slovenačkih državljana biće podnesena prijava zbog krađe”, istaknuto je u saopštenju.

U nastavku je naglašeno da je porečka policija dovršila kriminalističko istraživanje nad državljaninom (25) Srbije i državljankom (28) Srbije, te je utvrdila sumnju da su počinili dvije krađe.

“Naime, nakon dojave radnice trgovine, policijski službenici su u trgovini u Ulici Nikole Tesle u Poreču uhapsili ženu i muškarca zbog sumnje u krađu kozmetičkih proizvoda. Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da su ta ista žena i muškarac 17.6. i 21.6. iz trgovina u Ulici Nikole Tesle i Ulici Mate Vlašića u Poreču ukrali kozmetičke proizvode, čime su oštetili pravnu osobu iz Zagreba za nekoliko stotina evra”, naglašeno je u saopštenju.
Nezavisne

Nastavi čitati

Region

ŠOK NA HRVATSKOM PRIMORJU! Muškarac osumnjičen da je snimao golu djecu na plaži

Policija je uhapsila državljanina Švajcarske (65) osumnjičenog da je u mjestu Lopar telefonom i fotoaparatom snimao golu d‌jecu na plaži.

Nad njim su pripadnici Policijske stanice Rab sproveli kriminalističko istraživanje, a terete ga za iskorištavanje d‌jece za pornografiju.

Kako je saopštila Policijska uprava primorsko-goranska, u petak, 4. jula, oko 16 sati, policija je zaprimila dojavu građana da u mjestu Lopar muškarac mobilnim telefonom i fotoaparatom snima nagu d‌jecu na plaži.

“Osumnjičenik je po dolasku policijskih službenika uhapšen uz upotrebu sredstava prisile, te priveden u policijske prostorije”, navode iz policije.

Tokom kriminalističkog istraživanja, policija je obavila pretragu mobilnog telefona, fotoaparata i drugih materijalnih sredstava koje osumnjičeni koristi (laptop, vozilo i dr.), pišu Nezavisne.

Nastavi čitati

Aktuelno