Politika
MILIČEVIĆ KATEGORIČAN “SDS NE BI PRIZNAO nametnutu smjenu Dodika”

Predsjednik SDS-a Milan Miličević izjavio danas da SDS ne bi pristao na korištenje bonskih ovlaštenja za smjenu predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, ako bi do toga došlo, niti bi to smatrao važećim.
“Nećemo pristati, nećemo ih smatrati važećim i ozbiljnim jer ne smatram nametanje bilo koga i bilo čega načinom rješavanja političkih pitanja”, rekao je Miličević novinarima nakon sastanka SDS-a u Banjaluci.
On je ponovio da SDS nije razgovarao sa Šmitom o smjeni predsjednika Dodika niti smatra da je Šmit legitimno izabrani visoki predstavnik, te da zbog toga nisu prihvatili poziv na sastanak sa njim koji je trebao biti održan u Banjaluci.
Miličević je istakao da je pitanje državne imovine za SDS granica preko koje se ne može ići i neće dozvoliti da se uništi taj temelj Republike Srpske.
On je rekao da je na današnjem sastanku sa članovima Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Srpske i Predsjedništva SDS-a odlučeno da konstitutivna sjednica Glavnog odbora bude održana 8. oktobra, na kojoj bi trebao biti završen proces unutarstranačkih izbora.
(MONDO)
Politika
STANIVUKOVIĆ PRVI POTPREDSJEDNIK PDP-a sa najvećim ovlaštenjima! “Pitaju me ima li PDP-a bez mene”

PDP je na Saboru u Banskom dvoru u Banjaluci produžio mandat aktuelnom predsjedniku Branislavu Borenoviću na još godinu dana.
Borenović je podnio izvještaj o radu u protekle četiri godine, a izvještaj je usvojio novi Glavni odbor. Za predsjednika GO izabran je Siniša Golić iz Brčkog.
Šef PDP-a je istakao da su u kampanji za Opšte izbore uložena i finansijska sredstva i ljudski resursi, prenosi N1.
-Nakon skandaloznog potvrđivanja izbora, neki od nas smo preuzeli i ličnu odgovornost da stavimo svoj potpis i garantujemo bezbjednost na velikim protestima. Između dva Sabora ostvarili smo u istorijsku pobjedu u Banjaluci, potvrdili u Kotor Varoši, a tvrdim i da je naš kandidat pobijedio za funkciju Predsjednika RS, rekao je pred delegatima.
Izmijenjen je Statut PDP, izabran novi Glavni odbor, donesena deklaracija o lokalnoj samoupravi, te Rezolucija o provođenju programskih načela PDP “Republika Srpska na prvom mjestu”, prenosi Banjaluka.net.
-Sam naziv govori o ciljevima. PDP je veoma kritičan prema katastrofalnom stanju u RS u koje je dovela režimska vlast zadnjih 15 godina, rekao je Igor Crnadak, potpredsjednik partije.
Stanivuković: Pitaju me ” ima li PDP-a bez mene”
Mnogi su nakon bučnog izlaska Jelene Trivić iz stranke već na njenom čelu vidjeli gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića. On sam, uz konsultacije sa vrhom partije, odlučio se posvetiti odbrani mandata gradonačelnika na lokalnim izborima 2024. godine za kada je i prolongiran izbor novog predsjendika PDP-a.
-Pitaju me, ima li PDP-a bez mene, a ja im kažem: Ima li PDP bez Mladena Ivanića i svih vas koji ste stvarali našu partiju protekle 24 godine, osvrnuo se Stanivuković na ocjene da osim jakog gradskog odbora u Banjaluci koji on predvodi, u PDP-u nema drugih jakih ogranaka.
Stanivuković je inače izabran za prvog potpredsjednika PDP sa najvećim ovlaštenjima.
Ostalih pet od ukupno šest potpredsjednika stranke su:
-Draško Stanivuković, koji će imati veća zaduženja i ovlaštenja, te će u odsustvu mijenjati Borenovića, biti zamjenik predsjednik PDP;
Изабран сам за првог потпредсједника ПДП-а!
Кроз године посвећеног рада добијао сам све већу подршку народа која је резултирала хијерархијским растом позиција унутар странке.
Прије нешто више од 10 година постао сам члан партије, потом предсједник младих, а недуго послије тога и… pic.twitter.com/VdvSOgoyUI— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) October 1, 2023
-Milko Grmuša,
-Igor Crnadak,
-Mira Pekić,
-Ljubisa Krunić,
-Slaviša Marković.
Nenad Vuković je imenovan za generalnog sekretara PDP.
Politika
NIŽE CIJENE ZA 50 PROIZVODA! Dodik najavio kampanju „Društveno odgovorni“

Zadovoljan sam što mogu konstatovati da od ponedjeljka u Republici Srpskoj počinje kampanja koja će obuhvatiti 50 proizvoda koji će građanima biti dostupni uz značajno nižu maržu, rekao je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
– U ovom izazovnom vremenu važno je da i dopunskim aktivnostima olakšamo građanima teret povećanja cijena – istakao je Dodik na društvenoj mreži Iks.
Ističe da je kampanjom „Društveno odgovorni“ Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske, na čelu s resornim ministrom Denisom Šulićem, prepoznata mogućnost i prilika za društveno odgovorno poslovanje u Srpskoj kao vid pomoći stanovništvu.
– Na to sam veoma ponosan. Zahvalan sam svima koji su se do sada uključili u ovu društveno odgovornu kampanju i pokazali solidarnost, te izražavam očekivanje da će se akciji u narednom periodu pridružiti i drugi privredni subjekati – izjavio je Dodik.
Naglasio je da je spremnost da se pomogne drugima vrlina koja ne smije biti obezvrijeđena.
– Stoga, društveni angažman svakog od 19 proizvođača, četiri distributera i 22 trgovca koji su se uključili u ovu akciju treba dodatno apostrofirati – zaključio je predsjednik Srpske.
(RTRS)
Politika
BORENOVIĆ OSTAJE NA ČELU PDP-a do poslije lokalnih izbora (FOTO)

PDP danas bira novi Glavni odbor, Statutarnu komisiju, Nadzorni odbor, Satut partije, a najavljuju i donošenje Rezolucije “RS na prvom mjestu”, prenosi N1.
Nakon Sabora biće održana i prva konstitutivna sjednica novog glavnog odbora.
Statutom je predviđeno da ako se ne izabere novi predsjednik nakon isteka mandata, starom bude produžen mandat na godinu dana, što se najavljuje za danas, prenosi Banjaluka.net.

Foto: D. Rakita
-Mladen Ivanić nakon 16 godina nije se kandidovao za novog predsjednika, otvorio je tada prostor za mlađe generacije, pripadam joj i ja, otvaram vrata mladima… neki nisu bili dovoljno strpljivi…, rekao je Borenović, te odgovorio da li je nestrpljiva bila Jelena Trivić:
-Svaki odlazak se osjeti. To se dešava. Prebrodili smo jedan izazov, otišao jedan poslanik, jedan potpredsjednik, 10-ak odsto članova Glavnog odbora. To dokazuje da je PDP ostao čvrst i otvara prostor za nove ljude i ideje.
Borenović kaže da opozicija ima odgovornost da prevaziđe prepreke, da bi Republika Srpska bila razvijena, stabilna, da bude zaposlena, a ne izolovana. Očekuje mudre odluke i opozicioni pragmatizam.
Počasni predsjednik i osnivač PDP Mladen Ivanić iskazao je zadovoljstvo što se njegova ideja o partiji stara 24 godine održala, ali i što je stranka podmlađivana novim ljudima.
Ozbiljni izazovi stoje pred RS, institucijama u Republici Srpskoj treba vratiti snagu. Nije mi bilo drago sto je gospođa Trivić izašla. PDP i dalje ima snagu, prisustvo, otvorenost, rekao je Ivanić.
Pitali smo ga i o geostrateškim prilikama u svijetu, prvenstveno u Evropi:
-Evidentno je da će pobjeda gospodina Fica stvoriti novi ambijent u EU, te da neće jedino Orban biti protiv finansiranja rata u Ukrajini, kaže Ivanić.
-Kad se slonovi tuku obično trava strada, ne trebamo dozvoliti da se veliki preko nas tuku, zaključuje Ivanić.
Aktuelni predsjednik Branislav Borenović kaže da je Republika Srpska danas prezadužena bez vladavine prava, u kojoj pojedinci zloupotrebljavaju institucije.
-
Banjaluka2 dana ago
STANIVUKOVIĆ ISPISUJE ZLATNA SLOVA U ISTORIJI BANJALUKE! Kružni tok i VELIČANSTVENI PARK kod Ekvatora oduševili građane (FOTO, VIDEO)
-
Uncategorized3 dana ago
KAD MAČKE NEMA MIŠEVI KOLO VODE! Ninković juče VRŠLJAO po kancelarijama GU i uznemiravao radnice, obrušio se i na TRUDNICU!
-
Banjaluka17 sati ago
ISPOVJEST BANJALUČKE DOMINO DAME! “Naši političari traže da ih DAVIM U WC ŠOLJI, ZAHTJEVI SU BIZARNI, a svi glume porodične ljude”
-
Banjaluka3 dana ago
GRAĐANI ŠTA JEDETE OVIH DANA? SNSD ponovo pravi “LUDU ŽURKU” ali vi niste pozvani! ZABAVA PRIVATNA (FOTO)
-
Svijet3 dana ago
TEŽAK UDES U AUSTRIJI: Vozač iz BiH teško povrijeđen, OSTAO ZAROBLJEN u kabini kamiona
-
Društvo1 dan ago
NAJBOLJI BIH METEOROLOG KAŽE “Stiže nam anticiklona iz Afrike”
-
Banjaluka2 dana ago
OSTVARUJEMO ZAVJETNU OBAVEZU! Počelo izlijevanje TEMELJNE PLOČE za izgradnju CENTRALNOG SPOMEN OBILJEŽJA
-
Region2 dana ago
IDEM U HAG, ALI IMAM JEDAN USLOV! Oglasio se Šešelj o novoj optužnici, “Priželjkujem spektakl”