Connect with us

Region

MINISTAR ODBRANE SRBIJE “Maksimalne mjere zaštite predsednika Vučića”

Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je danas da su mjere bezbjednosne zaštite predsjednika Republike Aleksandra Vučića uvijek na najvišem nivou i da se usklađuju u zavisnosti od potreba i procjena.

“Tu se ne misli samo na neposrednu fizičku zaštitu koju predsedniku pružaju pripadnici Odreda vojne policije specijalne namene ”Kobre”, nego i na sve druge subjekte u čijoj nadležnosti je bezbednosna zaštita najvišeg državnog rukovodstva”, objasnio je Gašić.

On je naglasio da je, uprkos staloženosti koju je predsjednik pokazao u slučaju incidenta tokom prevoženja prema Mokrinu, riječ o situaciji koja je objektivno mogla da dovede do ugrožavanja života i zdravlja šefa države, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

“Predsednik je hrabar čovek i ima poverenja u ljude koji ga neposredno obezbeđuju. To su vrhunski profesionalci, izuzetni vozači obučeni da reaguju munjevito u najsloženijim situacijama što je i sada bio slučaj. Međutim, situacija koju smo videli nije bila ni malo naivna i zabrinutost za bezbednost predsednika Republike je itekako opravdana”, rekao je ministar Gašić.

Prema njegovim riječima, uprkos tome što predsjednik Vučić svoju sopstvenu bezbjednost nikada nije stavljao u prvi plan, dužnost svih struktura koje se bave njegovom zaštitom je da svoj posao nastave da rade odgovorno, posvećeno i profesionalno.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je juče u šali na skupu u Kikindi da mu je pukla guma na putu do Mokrina, međutim, kako je potvrđeno Tanjugu u Predsedništvu, na vozilu u kojem se nalazio predsjednik zapravo nije pukla guma, već je otpao čitav točak.

Region

Velike gužve na autocestama: Zbog koncerta Thompsona u Zagrebu OČEKUJU SE zastoji i posebne regulacije

Hrvatske autoceste poslale su vanredno obavještenje građanima povodom sljedećeg vikenda, kada se održava koncert Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom Hipodromu.

“Zagreb će u subotu, 5. jula, biti domaćin velikog koncerta Marka Perkovića Thompsona, koji bi mogao okupiti više od pola milijuna posjetitelja. Istovremeno se očekuje i prvi veliki vikend dolaska, ali i smjene turista. Zbog propusne moći glavnih prometnica i osjetljivih točaka poput zagrebačke obilaznice te autocesta A1, A3 i A6, mogući su veći zastoji i kolone, osobito u slučaju prometnih nesreća”, naveli su oni.

Sljedeći vikend za očekivati je:
– Izuzetno velike gužve na svim auto-putevima kao i zagrebačkoj obilaznici

– Moguća ograničenja te posebne regulacije saobraćaja u zonama prilaza Zagrebu

– Povećan rizik većih zastoja u slučaju saobraćajnih nesreća i drugih incidentnih situacija

Pojačane službe HAC-a:

Za vikend 4.–6. jula, Hrvatske autoceste aktiviraće dodatne timove uključujući i ugovorne partnere vučne službe, tehničke službe i pozivni centar, kako bi se pravovremeno reagovalo na moguće vanredne situacije i osigurao protok vozila.

Cilj je obezbijediti maksimalnu protočnost i bezbjednost saobraćaja na svim ključnim pravcima.

Preporuke za vozače:
– Planirajte putovanje jedan ili više dana ranije ili kasnije

– Koristite alternativne pravce koje preporučuje HAK

– Redovino pratite stanje na cestama putem HAK aplikacije ili HAC LiveTrafficHR aplikacije

– Imajte dovoljno vode i goriva u rezervoaru

– U slučaju zastoja, ostanite smireni i slijedite upute službi

Hitni koridor i održavanje bezbjednosnog razmaka između vozila
Omogućite vozilima hitne pomoći, policije i vatrogascima da u što kraćem roku stignu do mjesta saobraćajne nesreće i povrijeđenih osoba te pruže medicinsku pomoć. Hitni koridor formira se na način da se vozila u desnoj saobraćajnoj traci pomjeraju udesno, a vozila u lijevoj saobraćajnoj traci ulijevo.

Držite razmak kako biste pravovremeno mogli reagovati i time spriječiti incidentni događaj, prenosi Index.hr.

Nastavi čitati

Region

TRESLO SE TLO Zemljotres na području Beograda!

Zemljotres magnitude 2,9 stepeni Rihtera zabilježen je danas u 7.48 časova, na području Srbije.

Prema raspoloživim podacima, epicentar potresa lociran je u blizini Meljaka, na oko 1.6134 kilometara od njegovog centra, pri geografskim koordinatama širine 44.61 i dužine 20.38.

Hipocentar zemljotresa, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra, smješten je na dubini od približno pet kilometara ispod površine zemlje.

Za sada nema izvještaja o materijalnoj šteti ili povrijeđenima, a nadležne službe prate situaciju.

Zemljotres jačine tri stepena Rihterove skale pogodio je jutros okolinu Sremčice, kod Beograda, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra (EMSC).

Nastavi čitati

Region

SITUACIJA SE NE SMIRUJE! U toku hapšenje grupe studenata koji blokiraju fakultete

U toku je hapšenje grupe studenata koji blokiraju fakultete, osumnjičenih da su zajedno sa drugim studentima 20. i 21. juna dogovarali i pripremali napad na državne institucije, blokadu puteva, rušenje Ekspoa i drugu vrstu nasilja u cilju izazivanja haosa u Srbiji i nasilne promjene ustavnog uređenja, saznaje Tanjug.

Za sada su, prema nezvaničnim informacijama, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšena četiri studenta-blokadera, iz Beograda, Niša, Zaječara i Smedereva, a akcija je još u toku.

Napade su pripremali na sastancima koji su održani u prostorijama Elektrotehničkog i Građevinskog fakulteta u Beogradu.

Ova akcija ima veze sa audio snimcima koji su prošle sedmice emitovani na nekoliko televizija, a na kojima je zabeleženo kako studenti – blokaderi na pomenutim sastancima, dogovaraju rušenje države.

Snimci su u međuvremenu predati nadležnim organima u cilju identifikacije zavjerenika.

Na snimcima se čuje kako oni dogovaraju i planiraju nasilan napad na Narodnu Skupštinu Republike Srbije, uz prethodno nasilno čišćenje prostora ispred skupštine, kao i u zgradu Vlade Srpske, zatim upad i blokadu gradilišta za “EXPO”, Andrićevog vijenca, Pionirskog parka, zgrade Radio televizije Srbije…

Takođe pričaju i da bi mogli da blokiraju puteve, te da nakon 28. juna nastave sa ekstremnijim oblicima građanske neposlušnosti u cilju nasilne promjene ustavnog poretka.

Nastavi čitati

Aktuelno