Politika
Narodna skupština u srijedu o zaštiti dejtonskog položaja Srpske
Predsjednik RS, Milorad Dodik najavio je da će u srijedu biti zakazana sjednica Narodne skupštine Republike Srpske na kojoj će biti raspravljano o zaštiti dejtonskog položaja RS.
On je dodao da je posebno problematičan Ustavni sud BiH za koji je rekao da su zloupotrijebili Ustav.
Prema njegovim riječima vladajuća koalicija potpisala je 21 zaključak koji je sličan dokumentu koji je predstavljen u petak istakavši da Srpska nema drugog izbora osim da na ovaj način zaštiti njen položaj.
Rekao je da partije koje danas nisu prisutne pokazuju izdajničko ponašanje i da je najbolje što RS ima ova koalicija koja će upotrijebiti sav svoj kapacitet da zaštiti RS.
Rekao je da je SDS rekao pod pritiskom nekih centara moći odustao i da je to pokazalo da njima vlada PDP.
Dodik je ponovio da je pitanje imovine riješeno Aneksom IV Dejtonskog sporazuma i da je to za RS završena stvar.
Nenad Stevandić, predsjednik Ujedinjen Srpske je rekao da kada se brani RS nema obrazloženja i da je vladajuća koalicija spremna da je brani.
Podsjetio je da je koalicija poslala dokument u petak i strankama koje nisu učestvovale ali da nisu htjeli ni da kažu šta u dokumentu nije dobro. Rekao je da će sutra biti sazvan Kolegij NSRS oko održavanja posebne sjednice.
Darko Banjac, predsjednik NPS, je rekao da je cilj da odluke Ustavnog suda BiH da se njegove odluke više ne provode na teritoriji RS i ponovio da BiH vuče državnost iz entiteta.
Petar Đokić, predsjednik SP, je rekao da su sve stranke stale iza potpisanog dokumenta i da on pruža način da se otklone svi problemi. Rekao je da je potrebno da se svi vrate provođenju Dejtonskog sporazuma i da se mora odbaciti sve što je van Dejtona.
Rekao je da cilj nije da se izaziva kriza u BiH već da se jasno kaže koji je stav RS.
Politika
NAPAD NA STANIVUKOVIĆA! Radojičić traži hitnu reakciju nadležnih organa
Predsjednik Pokreta Sigurna Srpska i gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, napadnut je večeras na području Banjaluke, potvrđeno je iz ovog pokreta. Prema dostupnim informacijama, identitet napadača je poznat, a slučaj je prijavljen nadležnim organima.
U Pokretu Sigurna Srpska ističu da je riječ o ozbiljnom incidentu koji zahtijeva brzu i nedvosmislenu reakciju svih bezbjednosnih institucija, ali i političke scene.
Zamjenik predsjednika PSS, Igor Radojičić, postavio je pitanje da li će ovaj napad biti shvaćen kao alarm za djelovanje, ili će se, kako navodi, „nastaviti praksa ignorisanja napada na opozicione lidere“.
„Predsjednik Pokreta Sigurna Srpska i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković napadnut je večeras u Banjaluci! Poznat je identitet napadača. Da li će reagovati organi reda i političari vlasti ili će se nastaviti napadi na opozicione prvake, bez epiloga i osude?“ poručio je Radojičić.
Politika
DRINIĆ: „Narod je u Banjaluci glasao časno, ali brojke iz Doboja, Zvornika i Laktaša su PREVIŠE UREĐENE”
Generalni sekretar Pokreta Sigurna Srpska, Nebojša Drinić, poručio je da su rezultati prijevremenih izbora pokazali jasnu razliku između sredina u kojima je, kako kaže, narod slobodno izrazio svoju volju i onih u kojima „brojke izgledaju kao da su pisane po unaprijed pripremljenom scenariju“.
Drinić ističe da je doprinos građana u Banjaluci i mnogim drugim opštinama pokazao da opozicioni kandidat ima čistu, poštenu i snažnu podršku.
„Na ovim prijevremenim izborima najviše ohrabruje jasna i poštena podrška koju je naš opozicioni kandidat dobio u Banjaluci i mnogim drugim sredinama. Narod je tu posao odradio čisto, bez ikakvih čarolija“, rekao je Drinić.
Međutim, naglašava da je situacija u pojedinim gradovima potpuno drugačija.
„Sasvim druga priča je Doboj, Zvornik i Laktaši, gdje su brojke ispale toliko ‘uređene’ da je teško povjerovati da je sve bilo prirodno. Izlaznost kao u filmu, rezultati kao da su rađeni po već poznatom šablonu. Ko pogleda biračka mjesta, vidjeće dovoljno“, dodao je on.
Drinić poručuje da sada odgovornost prelazi na institucije, prvenstveno Centralnu izbornu komisiju i pravosuđe.
„Sada je red na CIK i pravosuđe da reaguju bez odlaganja. Vladati bez podrške naroda, uz nedvosmisleno friziranje izbornog rezultata, najbolje govori u prilog činjenici da je ljudima iz SNSD-a samo i jedino bitna fotelja. Najveća tragedija je što mnogi koji učestvuju u takvim izbornim manipulacijama to smatraju normalnim poslom“, ističe Drinić.
Na kraju zaključuje da je neophodno uložiti sve kapacitete kako bi se razotkrile strukture koje manipulišu izbornom voljom građana.
„Sve raspoložive kapacitete treba usmjeriti na otkrivanje i javno eksponiranje svih učesnika prekrajanja volje naroda. Nažalost, ovo najbolje govori u kakvom je stanju moral našeg društva“, zaključio je Drinić.
Politika
NAPADNUT DRAŠKO STANIVUKOVIĆ “Incident sam odmah prijavio policiji”
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković saopštio je da je doživio neprijatan incident tokom kratke večernje šetnje na Banj brdu. Kako navodi, jedan od članova porodice Arsenić prišao mu je i uputio mu otvorene lične prijetnje.
Prema njegovim riječima, sve se odigralo iznenada, bez ikakvog povoda.
„Večeras, dok sam mirno šetao na Banj brdu, napao me je jedan od Arsenića, uz otvorene lične prijetnje. Incident sam odmah prijavio policiji“, naveo je Stanivuković.
View this post on Instagram
-
Društvo2 dana agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika3 dana agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika3 dana agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Politika3 dana agoČOVIĆ TVRDI “BiH može napredovati samo uz TRI ENTITETA”
-
Hronika2 dana ago“TO JE BUDUĆI SILOVATELJ” Učiteljica prijavila policiji učenika prvog razreda ZBOG PIPKANJA
-
Politika1 dan agoHOĆE LI NAJVEĆI GRAD PRESUDITI? Blanuša ubjedljivo vodi u Banjaluci
-
Politika1 dan agoPrvi rezultati izbora za predsjednika Republike Srpske
-
Banjaluka2 dana agoEKIPE USPJELE DA PRESPOJE VEĆI DIO GRADA: Snijeg i dalje otežava situaciju
