Sport
NEKOLIKO IMENA U OPCIJI! Ko će zamijeniti Piksija na klupi Srbije?
A ko su, zapravo, kandidati za užareno mjesto selektora fudbalske reprezentacije Srbije?
Slaviša Jokanović
Nekadašnji reprezentativac ima “ozbiljan” trenerski CV, ispunjen dobrim poslovima na raznim stranama svijeta, što ga automatski kandiduje za selektora Srbije. I vjerovatno je on prvi izbor većine navijača. Trenutno je bez angažmana, što bi Fudbalskom savezu Srbije moglo da posluži kao adut u pokušajima da ga angažuju na selektorsku funkciju, navodi Mondo.
Jokanović, koji je tokom 11 godina u reprezentaciji odigrao 64 meča, sada bi u reprezentaciju mogao da se vrati u sasvim drugačijoj ulozi. Od njega bi se očekivalo da nacionalni tim zadrži na dobrom putu i obezbijedi plasman na veliko takmičenje i u narednim godinama, ali i da nadogradi igru reprezentacije tako da na tim turnirima zabilježimo zapaženiji rezultat.
Slaviša se trenerskim poslom bavi od 2007. godine kada je sjeo na klupu Partizana. Uslijedili su Muatong na Tajlandu, pa Levski, Erkules, Votford, Makabi Tel Aviv, Fulam, Al Garafa, Šefild junajted i Dinamo iz Moskve.
Vladimir Ivić
Još jedan nekadašnji fudbaler Partizana i nekadašnji reprezentativac Jugoslavije mogao bi da bude izbor Fudbalskog saveza Srbije. Iako je nedavno istakao da još nije dovoljno napredovao da bude selektor reprezentacije Srbije, Vladimir Ivić ima bogato iskustvo na klupskom nivou što bi svakako moglo da bude adut u pregovorima oko preuzimanja nacionalnog tima.
Ivić je trenersku karijeru počeo u mlađim kategorijama PAOK-a, a zatim je vodio i prvi tim tog grčkog kluba. Velike uspjehe imao je na klupi Makabija iz Tel Aviva, zatim je vodio Votford, pa ponovo Makabi, a posljednji angažman imao je u Krasnodaru sa kojim se borio za titulu u Premijer ligi Rusije.
Miroslav Đukić
Povratak na klupu Srbije? Moguće je! Miroslav Đukić je trenersku karijeru počeo kao selektor mlade reprezentacije, zatim samostalno vodio Partizan i seniorsku selekciju Srbije, prije nego što je počela njegova inostrana karijera. Ređali su se Muskron, Erkules, Valjadolid, Valensija, Kordoba, Al Šabab, Partizan i na kraju Sporting iz Hihona. Tokom svog prvog mandata nekadašnji reprezentativac je vodio Srbiju na pet mečeva, samo kao prelazno rješenje između Havijera Klementea i Radomira Antića. Upisani su neriješeni ishodi protiv Sjeverne Makedonije i Irske, kao i porazi protiv Ukrajine, Rusije i Njemačke. Eventualni povratak na klupu bio bi i prilika za popravljanje utiska.
Savo Milošević
Poslednji angažman imao je kao selektor Bosne i Hercegovine, koju nije uspio kroz baraž da odvede na Evropsko prvenstvo, ali… Napravljen je određeni pomak, a Savo Milošević bi zbog toga mogao da figurira i kao kandidat za selektora Srbije. Na klupskom nivou predvodio je Partizan i Olimpiju iz Ljubljane, a na klupu reprezentacije sjeo bi kao jedna od najvećih legendi domaćeg fudbala.
Tokom igračkih dana Milošević je čak 102 puta obukao dres Srbije, uz 37 postignutih golova. Svojevremeno je sa Patrikom Klajvertom podijelio titulu za najboljeg strijelca na Evropskom prvenstvu 2000. godine, pa je jasno da bi imao veliki autoritet ukoliko bi preuzeo selekciju.
OSTALI KANDIDATI
Da nemaju klupske angažmane u najužoj mogućoj konkurenciji sigurno bi bili Dejan Stanković, Marko Nikolić, Veljko Paunović i Vladan Milojević. Svaki od njih ima čime da se pohvali, ali i čime da se nametne kada je u pitanju posao selektora seniorske reprezentacije Srbije. Možda i najviše aduta pisalo bi pored Paunovićevog imena jer će i u narednom kvalifikacionom ciklusu okosnica tima biti momci iz generacije sa kojom je on osvojio Svjetsko prvenstvo za igrače do 20 godina na Novom Zelandu, 2015. godine, navodi Mondo.
Sa druge strane, Srbija bi mogla ponovo da se okrene ka inostranim rješenjima. Ako bismo gledali u komšiluk, kao opcija bi se pojavio Miodrag “Grof” Božović, crnogorski stručnjak koji je svojevremeno igrao za Zvezdu i trenirao beogradske crveno-bijele. I on je bez angažmana u ovom trenutku.
Naravno, spisak stranih trenera koji bi mogli da sjednu na klupu Srbije daleko je duži, pa je teško nabrojati sve potencijalne opcije.
Sport
VELIKI SKANDAL U MILANU! Fudbaleri Serije A umiješani u mrežu luksuzne prostitucije
Kompanija koja je organizovala događaje u noćnim klubovima, navodno posjećivanim od strane nekoliko fudbalera Serije A, razbijena je od strane Finansijske policije Pokrajinske komande Milana. Zaplijenjeno više od milion evra u šemi prostitucije koja je nudila “ol-inkluziv” usluge.
Operacija je rezultirala sa četiri kućna pritvora zbog sumnje na podvođenje i pranje novca.
Istraga je, prema policijskim snagama, prikupila značajnu količinu dokaza protiv osumnjičenih. Prema saopštenju Javnog tužilaštva Milana, grupa je djelovala u dosluhu sa drugim članovima, uključujući i luksuzne pratilje, prenosi portal Tribuna.
Prema optužnici, organizacija se bavila “regrutovanjem žena, uključujući profesionalne pratilje, spremne da učestvuju na organizovanim događajima i da pružaju plaćene seksualne usluge posebno bogatoj klijenteli”. Među klijentima su bile poznate ličnosti, kao što su biznismeni i značajan broj fudbalera Serije A, prenosi Sportal. “Ol-inkluziv” paketi
Uključeni igrači nisu bili samo stanovnici Lombardije, već i sportisti koji su putovali u Milano i koji su, navodno, koristili ove usluge nakon utakmica italijanskog prvenstva.
Kompanija je nudila “ol-inkluziv” pakete koji su, za “hiljade evra”, garantovali noći u noćnim klubovima i sobe u luksuznim hotelima. Pored hapšenja, izvršena je i preventivna zaplijena radi konfiskacije prihoda od kriminala, procijenjenih na više od 1,2 miliona evra.
Sport
Đoković oborio još jedan Federerov rekord, DO KRAJA GODINE MOŽE JOŠ JEDAN!
Srpski as Novak Đoković je započeo svoju 860. sedmicu u top pet na ATP listi, čime je oborio rekord koji je do sada držao Rodžer Federer sa 859 nedjelja.
Posebno impresivan podatak je da je Đoković čak 428 od tih 860 sedmica proveo na prvom mjestu, što je ubjedljivo najviše u istoriji. Federer je drugi sa 310 nedjelja na vrhu.
To znači da je gotovo polovinu vremena (49,8 odsto) u top pet proveo kao broj 1, dok je skoro 70 odsto vremena bio među prva dva tenisera svijeta.
Đoković je trenutno na 939 nedjelja u top 10, što je drugi najbolji rezultat svih vremena, iza Federera (968), prenosi b92.
Ukoliko zadrži kontinuitet i ostane u svjetskom vrhu, srpski teniser bi već u novembru mogao da postane i rekorder po broju nedjelja u top 10.
Sport
POLA VIJEKA OD NAJVEĆEG USPJEHA: Prije 50 godina Borac postao šampion Evrope
Pola vijeka – tačno toliko se navršava ove subote od najvećeg uspjeha Rukometnog kluba Borac m:tel u klupskoj istoriji.
Prije tačno 50 godina, tadašnja generacija rukometaša u crveno-plavim dresovima, pod trenerskim patronatom Pere Janjića, postala je prvak Evrope savladavši u finalu Kupa evropskih šampiona, odigranom u dvorani Borik, ekipu danske Fredericije rezultatom 17:15.
Cijelim tokom finalnog susreta, odigranog pred krcatim tribinama banjalučkog hrama sporta, vodila se rovovska bitka ne za svaki gol, već za svaku loptu. Na kraju su tačku na svojevrsnu igru živaca stavili Abas Arslanagić i Nedeljko Vujinović – prvi je pri rezultatu 16:15 “skinuo zicer” Andersenu, a drugi realizovao sedmerac koji je u preostalih 16 sekundi do kraja izborio Zdravko Rađenović.
Osim pomenute Borčeve trojke, dio ekipe u velikom finalu bili su i Milorad Karalić, Dobrivoje Selec, Momir Golić, Borislav Golić, Nebojša Popović, Miro Bjelić, Rade Unčanin, Slobodan Vukša i Zoran Ravlić.
Put ka evropskom tronu Borac m:tel je započeo 20. novembra 1975. godine. Tada je u Boriku, u prvoj utakmici drugog kola, ubjedljivo porazio predstavnika Čehoslovačke Červenu hviezdu. Na semaforu je, nakon 60 minuta, pisalo 27:14, nakon čega je Borac i u revanšu u Bratislavi, odigranom 11. decembra, dokazao da je u tom trenutku kvalitetniji (22:26).
Uslijedio je dvomeč sa španskom Kalpisom, a Borac je ponovo bio domaćin u prvom odmjeravanju snaga. Osmog januara 1976. godine, upisao je trijumf razlikom od od sedam golova (28:21), dok je u Alikanteu deset dana kasnije bilo neriješeno (13:13), čime su puleni Pere Janjića zakazali duele sa slavnim Gumerzbahom, koji je do tada već imao četiri titule šampiona Evrope.
10. marta 1976. godine Borac je izvojevao veliki remi (16:16), a potom 27. marta trijumfovao rezultatom 15:13 i plasirao se u svoje drugo finale Kupa evropskih šampiona zaredom.
Iz prvog, sastavši se sa Forvercom iz Frankfurta, nije uspio da izađe kao pobjednik (19:17), međutim drugu šansu nije prokockao.
BORAC: Arslanagić, Selec 2, Rađenović 6, Karalić 2, Bjelić, Vujinović 2, Vukša, Unčanin 2, Popović 1, B. Golić, M. Golić 2, Ravlić.
FREDERICIJA: Jepsen, F. Hansen 3, Hideman, Nilsen 3, Sorensen 1, Jungland 1, A. Hansen, Andersen 3, Pulsen, Madsen 2, Petersen 2.
-
Politika3 dana agoDODIK NA MREŽAMA NAJAVLJUJE 13. PLATU! U kom svojstvu o tome odlučuje predsjednik JEDNE PARTIJE?
-
Uncategorized2 dana agoPENDEŠ: Baš mi se sviđa mapa iz Zagreba, htjela sam da organizujem sličan skup u Domu naroda BiH
-
Region3 dana agoDARKO MLADIĆ O STANJU GENERALA MLADIĆA: Ako ga ne puste, osuđen je na smrt
-
Društvo2 dana agoMladi inženjer iz Maslovara izabrao farmu “NE ZAVISIM OD IZBORA, NEGO OD SVOG RADA” (VIDEO)
-
Društvo3 dana agoEKOLOŠKA BOMBA NA OBALI DRINE: Pronađeno 10 svinja u fazi raspadanja
-
Politika2 dana agoPOLITIČKI PROGON U HAN PIJESKU?! Stanivuković “Otkaz zbog PSS-a, OVO JE UDAR NA SLOBODU”
-
Politika3 dana ago„PRISVAJANJA I OBMANE“: Drinić žestoko kritikovao SNSD u Banjaluci
-
Politika2 dana agoDa li će Kristijan Šmit pred ulazak u avion izazvati NOVI HAOS U BIH?
