Sport
Niče NOVA Marakana, a evo šta će biti sa starom
Generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić je pričao opet pričao o izgradnji novog stadiona.
Beogradski tim trenutno nasnatupa na stadionu “Rajko Mitić” a legendardna Marakana je nekoliko puta renovira.
– Svi klubovi koji su napravili nove stadione, za tri ili četiri puta povećali su broj prodatih sezonskih karata i izvor prihoda. Imamo primjer AEK-a, koji je klub manje veličine po parametrima od Crvene zvezde, ali koji je imao prodatih šest hiljada sezonskih karata. Ove godine su pustili novi stadion u rad i prodali su 22 hiljade sezonskih karata. Imaju godišnji prihod od 16 miliona evra samo od godišnjih karata. To je fiksni, siguran prihod sa kojim ulaze u takmičenje i samo jedan od primjera šta klubovi dobijaju izgradnjom novog stadiona”, istakao je Terzić, a prenio Mozzartsport.
On je istakao da je za to potreban ogroman novac
“Crvena zvezda planira, radimo projekte, zatvaramo finansijsku konstrukciju i pravimo planove kako bi izgledao taj novi stadion. Voljeli bismo ako budemo u mogućnosti malo da ga dislociramo – oko 300, 400 metara sjevernije, da se približimo Autokomandi. Zbog infrastrukture, čvorišta i izbjegavanja gužve u saobraćaju, a sa druge strane, voljeli bismo da ga dislociramo jer bi izgradnja trajala sigurno tri, četiri godine i postavlja se pitanje gde bi Crvena zvezda igrala dok gradi novi stadion, jer ako bi ga pravili na postojećem, morali bismo da srušimo ovaj, a onda se postavlja pitanje koja bi bila alternativa za odigravanje utakmica, jer nažalost nacionalni stadion još nije završen. To je četvrti stub našeg dugoročnog plana i ja se nadam da ćemo u naredne dvije godine početi sa izgradnjom novog stadiona“, naveo je Terzić.
On je naveo sve detalje
-Novi stadion će imati maksimalan kapacitet od 42.000 sjedećih mjesta. Veći kapacitet zahtijeva novi prsten koji duplira cijenu radova. Stadion treba da živi 365 dana u godini, a mi u sezoni imamo pet ili šest utakmica sa velikim interesovanjem. Dva derbija, tri utakmice u grupnoj fazi, one tamo godine ćemo igrati plej-of. Da li nam je uopšte potreban stadion od 42.000 mjesta? Trenutno imamo sedam hiljada godišnjih ulaznica, Olimpijakos je napravimo stadion za 32.000 gledalaca, iako imaju preko 20.000 godišnjih ulaznica. Moramo da napravimo održiv stadion. Projekcija je da će nas koštati između 100 i 120 miliona evra“, istakao je Terzić, a preneo Mozzartsport.
Evo šta bi bilo i sa postojećim stadionom “Rajko Mitić”, pomoćnim terenima iza južne tribine…
“Najverovatnije će to biti strateško partnerstvo sa njemačkim investitorom. Na mjesto pomoćnih terena sagradili bismo poslovni i stambeni prostor. U fazi smo kupovine zemljišta u oblasti oko aerodroma, na potezu između završnice Bežanijskog groblja i piste na beogradskom aerodromu. To je 25 hektara zemljišta, gde planiramo da napravimo najmoderniji trening kamp koji će koštati oko 25 miliona evra. Tako bismo izmjestili kompletan trenažni proces, jer ako hoćemo da napravimo održiv sistem od Crvene zvezde, moramo da budemo svjesni da je previše skup kvadratni metar oko Marakane, gdje imamo sedam pomoćnih terena, da bi se tamo šutirala lopta. To zemljište mora da se stavi u funkciju Crvene zvezde i nekih stabilnih prihoda, da bi Crvena zvezda mogla da odgovori rezultatima na velike zahteve Zvezdine publike. To je neki plan, koji se pravi i koji ćemo obnarodovati nadam se na proleće do 2030. godine, jer smo svesni da zvezdaškoj javnosti i Zvezdinoj publici nije više dovoljno samo da budemo šampioni u Srbiji i da igramo grupnu fazu Lige Evrope, podvukao je Terzić.
Sport
ĐOKOVIĆ OTVORIO DUŠU: Kraj karijere bliži je nego ikada
Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković otvorio je dušu kada je u pitanju odlazak u penziju i čini se, po prvi puta, dao naznaku da je ona bliže nego što mislimo.
Osvajač 24 grend slem trofeja priznao je da je svjestan kako se kraj jedne epohe polako bliži, iako ne sumnja da i dalje ima igru za sam svjetski vrh.
Kako sam ističe, motivacija za nadmetanje sa novom generacijom tenisera i dalje postoji, ali godine i realnost neumoljivo podsjećaju da će ubrzo doći dan kada će morati da stavi tačku na veliku karijeru.
“I dalje osjećam da se mogu takmičiti na najvišem nivou. Međutim, trenutak kada ću završiti karijeru sigurno je bliži nego ikada. Andre Agasi je jednom rekao da ne zna kada će doći kraj moje karijere, ali da će, kada se to dogodi, sve ići vrlo brzo. Mislim da je bio u pravu. Neki žele završiti karijeru dok su na vrhuncu, drugi odlaze kada tijelo više ne može izdržati, a ima i onih koji shvate da više ne mogu parirati najboljima. Ja samo pokušavam uživati u tome što još mogu igrati”, kazao je Srbin.
Gostujući u emisiji CBS Mornings, Novak Đoković je vratio film na sopstvene početke i trnovit put koji je prešao tokom odrastanja u ratom zahvaćenoj Jugoslaviji.
Najbolji teniser svijeta je podvukao da niko u njegovoj porodici prije njega nije držao reket u rukama, niti su u zemlji postojali elementarni uslovi za bavljenje ovim sportom, ali je presudila njegova čista strast i odluka oca da podrži sinovljev san.
Sa suzama u očima, Đoković se prisjetio i golgote iz devedesetih godina, posebno naglašavajući nevjerovatnu žrtvu koju su podnijela njegova mlađa braća, podređujući svoje djetinjstvo i potrebe njegovom uspjehu na svjetskoj sceni.
“Prošli smo kroz ratove, sankcije, ekonomsku krizu i brojna iskušenja. Uprkos tome, moji roditelji učinili su sve da mi omoguće da se bavim jednim od najskupljih sportova. Imam dva mlađa brata koja su također željela igrati tenis, ali nisu mogla dobiti podršku kakvu sam imao ja. Roditelji su zbog toga osjećali krivnju, ali nisu imali izbora. Tada sam sebi obećao da ću jednog dana vratiti porodici za sve što je učinila za mene i omogućiti im ljepši život. Danas, kada pogledam gdje smo stigli, znam da je sav trud imao smisla”, kazao je on.
Sport
BORAC VEĆ ZARADIO OZBILJAN NOVAC: Evo koliko je donijelo ispadanje od Levskog
Borac je ispadanjem od Levskog završio nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali evropska sezona nije završena – kao poraženi iz prvog pretkola Lige šampiona seli se u drugo pretkolo Lige konferencija, gdje će imati novu priliku za plasman dalje.
Borac će i ove sezone inkasirati određeni novac od UEFA. Naime, UEFA isplaćuje 175.000 evra za učešće u svakom kvalifikacionom kolu evropskih takmičenja. Borac je za nastup u prvom pretkolu Lige šampiona osigurao 175.000 evra. Pošto nastavlja takmičenje u drugom pretkolu Lige Konferencija, Borac će imati priliku da zaradi dodatna sredstva kroz naredna kvalifikaciona kola.
Dakle, Borac ima zagarantovan novi iznos od 175.000 evra za nastup u drugom pretkolu Lige Konferencija, nezavisno od 175.000 evra koje je zaradio za prvo pretkolo Lige šampiona. To znači da su Banjalučani za sada osigurali najmanje 350.000 evra.
Ako Borac prođe drugo pretkolo zaradiće još 175.000 eura za treće pretkolo. Ako ispadne u drugom pretkolu, osim 350.000 eura za dva odigrana kvalifikaciona kola, dobiće i eliminacioni bonus od 350.000 evra, koji UEFA isplaćuje klubovima eliminisanim u drugom pretkolu Konferencijske lige
Ispadanjem od Levskog Borac nije ostao samo na zaradi iz Lige šampiona, već je automatski osigurao i novu UEFA isplatu za naredno kvalifikaciono kolo Lige konferencija.
Sport
LEVSKI RAZBIO BORAC: Banjalučani četiri puta vadili loptu iz mreže
Fudbaleri Borca doživjeli su težak poraz. Ekipa Levskog bila je bolja u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i slavila je 4:0 protiv Banjalučana na domaćem terenu u Sofiji.
Iako u prvom poluvremenu nije bilo golova, nastavak meča donio je pravi potop gostujućeg tima.
Sve je krenulo nizbrdo u ranoj fazi drugog poluvremena kardinalnu grešku Rogana na desnoj strani i njegovo oklijevanje sa ispucavanjem lopte kaznio je irski internacionalac Armstrong Oko-Fleks, isti igrač koji je pogodio mrežu i prije sedam dana na “Gradskom stadionu”.
Potom je uslijedio blickrig domaćih.
Reinaldo je u razmaku od samo šest minuta dva puta nadmudrio odbranu Borca, da bi tačku na ovaj susret i konačan ishod dvomeča stavio rezervista Huan Perea.
Koliko je defanzivna linija gostiju pala u tim trenucima, najbolje oslikava akcija kod posljednjeg gola.
Perea je imao dovoljno vremena da neometan primi loptu na jedanaest metara, a potom se izvuče van kaznenog prostora i rutinski pogodi cilj.
Borac ide u 2. kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu, gdje ga čeka poraženi iz dva duela moldavskog Petrokuba i albanske Egnatije.
Levski nastavlja borbu za mjesto u Ligi šampiona, gdje ga čeka bjeloruski ML Vitebsk ili rumunska Univerzitatea iz Krajove.
Nezavisne
-
Region2 dana agoŠOK NA JADRANU: Restorani zjape prazni, ugostitelji priznali – „Mislili smo da ovako možemo vječno“
-
Politika3 dana agoPONUDE NISU POMOGLE: Mladići sa Pala odbili Dodikove prijedloge i ostali pri protestu
-
Politika3 dana agoUMJESTO BANJALUKE IZABRALI SARAJEVO: SNSD podržao sjedište Apelacionog suda BiH u FBiH
-
Politika2 dana agoSRAMOTA SISTEMA: Student generacije i kćerka RVI već dvije godine ne može do posla
-
Društvo2 dana agoNI TREĆA SREĆA: Propala prodaja zemljišta „Pošta Srpske“ vrijednog tri miliona KM
-
Društvo2 dana agoMUP PRIZNAO UPOTREBU SILE NA PALAMA: Šta slijedi dalje i ko utvrđuje odgovornost?
-
Politika3 dana agoSAVANOVIĆ ŽESTOKO NAPAO VUKANOVIĆA: Relativizuje stradanje srpskog naroda i vrijeđa porodice žrtava
-
Uncategorized3 dana agoBURNE REAKCIJE NAKON ODLUKE CIK-a: Prijava protiv Cvijanović i Minića ostala po strani
