Sport
NOVI TRENER PREUZEO CRVENU ZVEZDU: Već je na treningu, sprema tim za Železnik, pa za vječite derbije!
Sve je gotovo, Janis Sferopulos u ponedjeljak sjeda na klupu Crvene zvezde!
Posao je po svemu sudeći gotov i Janis Sferopulospreuzima Crvenu zvezdu! Iskusni grčki stručnjak će prema saznanjima “Meridian sporta” već u nedjelju voditi trening crveno-bijelih i u ponedjeljak će debitovati na klupi tima kao prvi trener.
Za sada nema zvanične potvrde da je 56-godišnji Grk novi trener kluba sa Malog Kalemegdana, već je samo potvrđeno da je Duško Ivanović otišao iz kluba. Ipak nije bilo ni informacija o tome ko će voditi meč sa FMP-om koji je na programu u ponedjeljak od 18 časova, tako da je sve spremno da Sferopulos već u Železniku prvi put sjedne na klupu crveno-bijelih.
Ovo će biti prvi izazov za grčkog stručnjaka prije nego što dođu na red dva “vječita derbija”. Nakon utakmice sa “panterima” u ponedjeljak od 18 časova, Zvezda igra sa Partizanom Evroligi u četvrtak od 18.30, a zatim slijedi duel u ABA ligi narednog ponedeljka od 20.00. Grčki stručnjak ispred sebe ima jako malo vremena da upozna tim i da krene sa radom prije nego što dođu na red dvije jako bitne utakmice.
Janis Sferopulos ima 56 godina, a nakon jako kratke košarkaške karijere krenuo je da radi u nižim ligama u Grčkoj. Potom je bio asistent u PAOK-u i Olimpijakosu, pa je preuzeo Kolosos sa Rodosa, da bi se u sezoni 2011/12 vratio asistentskom poslu u CSKA i Hjustonu. Zatim je vodio Panionios, a onda je došao na veliku scenu i u Evroligi bio trener Olimpijakosa i Makabija iz Tel Aviva.
Sport
NEBESKI SKOK MLADE BANJALUČANKE: Talentovana teniserka munjevito napreduje na WTA listi
Nakon plasmana u polufinale ITF turnira na Bolu, mladu banjalučku teniserku Saru Mikaču (23) očekuje veliki napredak na WTA listi.
Naime, od naredne sedmice reprezentativka BiH će zabilježiti ranking karijere. Osvojenim bodovima u Hrvatskoj, Mikača će zabilježiti skok od čak 182 mjesta na svjetskoj listi, pa će od naredne sedmice biti na 868. mjestu WTA listi. Najbolji ranking joj je bio 974. mjesto iz septembra prošle godine.
Sara je zablistala na Bolu gdje je iz kvalifikacija stigla do polufinala. Na tom putu je pobijedila i bivšu 61. teniserku svijeta Julie Niemier, a još je rušila mnogo bolje rangirane teniserke, te se može reži da je iza nje najbolji turnir u karijeri na kojem je potvrdila veliki potencijal.
Nema sumnje da bi ovaj turnir mogao biti prekretnica za Saru koja bi u skorijoj budućnosti mogla ući u top 500.
Nezavisne
Sport
IZ BORCA MEĐU „ZMAJEVE“: Mladen Jurkas dobio poziv za pripreme BiH pred Svjetsko prvenstvo
Neočekivan rasplet u redovima reprezentacije Bosne i Hercegovine otvorio je vrata Svjetskog prvenstva mladom golmanu Borca Mladenu Jurkasu, koji je naknadno dobio poziv u nacionalni tim nakon povrede Osmana Hadžikića.
Jurkas je ove sezone bio sjajan na golu Borca. Bez obzira na njegove godine, pokazao je zrelost i stabilnost među stativama šampina Bosne i Hercegovine.
Mundijal, koji je do juče bio dalek san, sada postaje realnost i izazov pred kojim će imati priliku da pokaže kvalitet na najvišem nivou.
Svakako da ostaje žal u kojim uslovima je dobio poziv, jer je u pitanju povreda drugog golmana, momka koji nastupa za Slaven Belupo.
Međutim, nema sumnje da će Jurkas ovo prihvatiti objeručke i probati da maksimalno iskoristi situaciju za dalji razvoj.
Nezavisne
Sport
NEMA PREDAJE ZA NOLETA: “Neću stati, makar bio na jednoj nozi”
Srpksi teniser Novak Đoković poražen je u trećem kolu Rolan Garosa od Brazilca Žoaa Fonseke nakon maratonskih pet setova.
To je bio tek drugi put da Novak Đoković gubi od nekog rivala kada je vodio sa 2:0 u karijeri, a isto tako je ovo prvi put poslije 17 godina da je ispao prije četvrtfinala Rolan Garosa.
Obratio se medijima Novak nakon ovog meča.
“Sjajan meč, teško je izgubiti ovo posle 0:2 u setovima. Velike pohvale za Fonseku, bio je bolji igrač u bitnijim momentima, bio je u petom setu sjajan, našao je neverovatne udarce. No, za mene nije da igram protiv igrača na tom nivou. Ne mislim da sam mnogo pogrešio, samo je on bio bolji”.
Osvrnuo se i na dolazak mladih tenisera, ali i na to da ostaje žal za propuštenom prilikom.
“Mladi teniseri koji dolaze, gladni, dinamični, brzi, eksplozivni. jedan od njih je Fonseka, znamo da je kompletan igrač, danas je pokazao da ima potencijal za najveće mečeve. U kontekstu toga kako je ostao staložen u presudnim trenucima. Kada analiziram, ne verujem da sam nešto mnogo zgrešio, on je agresivno odigrao. Ostaje žal i razočaranje. U trećem sam pao energetski. To je što je, voleo bih da ja imam 19 godina na terenu, gurao sam ga pet setova. Svako ko god igra protiv mene na GS, mora da ga dobije. Ta viteška nit i borba, duh, buka koju nosim. Neću, pa makar na jednoj nozi, neću stati. Ako me pobedi na ovakav način, ali to mora da uradi on, ja neću dopustiti”.
Da li ćemo gledati Novaka Đokovića na Rolan Garosu sljedeće godine?
“Ne znam”, bio je kratak srpski teniser.
Nezavisne
-
Politika2 dana agoPETROVIĆ I PANDUREVIĆEVA KOŠTALI SDS OVJERE: Zbog neplaćenih kazni prijava odbijena
-
Društvo3 dana agoBOLESNI U ZAČARANOM KRUGU: Umjesto penzije, PIO ih ponovo šalje na liječenje
-
Hronika2 dana agoOBRT U ISTRAZI: Grafite „Ubij balije“ i „VRS“ ispisao maloljetni Bošnjak
-
Svijet2 dana agoKOLONE NA GRANICI SA GRČKOM: Na prelazima čeka čak 65 autobusa, putnici satima zaglavljeni!
-
Hronika3 dana agoSPRJEČENA LIKVIDACIJA? Zagrebačka policija uhapsila državljanina Srbije
-
Hronika3 dana agoIZA REŠETAKA NAREDNIH MJESEC DANA: Osmorici uhapšenih u akciji „Cilj“ određen pritvor
-
Društvo3 dana agoAKO NOSITE JEDNO OD OVIH PREZIMENA: Možda potičete od najmoćnijih srpskih porodica
-
Banjaluka3 dana agoOD ZAPOSTAVLJENOG NASELJA DO UREĐENOG KRAJA: Drinić obišao mještane Ulice Despota Stefana Lazarevića (FOTO)
