Connect with us

Sport

Omaž Stiva Kera Dejanu Milojeviću: NATPIS NA MAJICI SVE GOVORI!

Stiv Ker je zbog Dejana Milojevića nosio posebnu majicu.

Proslavljeni srpski košarkaš i trener Dejan Milojević preminuo je prethodne nedjelje u 47. godini od posljedica srčanog udara, a cijeli tim Golden Stejta i dalje ne može da se oporavi da “njihovog Dekija” više nema. Otkazana su im dva meča (protiv Jute i Dalasa), a trener Stiv Ker je na konferenciji za medije koja je održana u ponedejljak uveče uspio da smogne snage i da prvi put govori o tragičnom događaju koji je uznemirio košarkaški svijet.

Stiv Ker je govorio dvadesetak minuta i tom prilikom je još jednom želio da objasni svijetu koliko je veliki Dejan Milojević, istakao je i da je čitav tim gledao dešavanja iz Beograda i da su shvatili koliko je važan i u Srbiji, dok je prilikom obraćanja imao i zanimljiv detalj na majici.

Želio je da simpatičnim gestom oda omaž Milojeviću, svom saradniku od 2021. godine, tako da je Stiv Ker nosio majicu na kojoj je na srpskom napisana riječ “brate”. Očigledno, to je riječ koju su Voriorsi vrlo brzo usvojili od Milojevića, a koju usvoje svi igrači NBA klubova kada zaigraju sa Srbima – bilo u Srbiji ili u Americi. “Bio je tip koji je uvijek vidio dobro u ljudima i vidio je svrhu života. Kako da to ne volite i ne prihvatite kada vidite svakog dana? To je osoba sa kojom želite da budete svakog dana”, kazao je Ker.

“Srceparajuće. Razarajuće. Ovo je najteža stvar u kojoj sam učestvovao u NBA ligi. Teško je opisati ovu našu nedjelju. Izgubili smo nekoga tako nama bliskog. I važnije od toga, najteže je vidjeti kako njegova porodica pati. Ova posljednja sedmica, posljednjih pet dana, bili su prožeti šokom, emocijama, velikim izlivima ljubavi… Ne znam da li ste vidjeli događaj u Srbiji, igrala su dva tima u kojima je on bio, Mega, koju je trenirao, i Partizan, tim u kojem je bio zvijezda. Ne znam da sam nekad vidio takvu posvetu prije utakmice. Gledali smo to kao tim. Stekli smo bolji sliku o tome šta je Dejan značio svojim zemljacima. Naravno, mnogo je značio i nama, Nataši, Maši i Nikoli… Ovo je bilo razarajuće za nas”, emotivno je rekao Stiv Ker.

Sport

STRAŠNE VIJESTI: Poginuo fudbaler Liverpula Diogo Žota!

Fudbaler Liverpula Diogo Žota poginuo je u saobraćajnoj nesreći u provinciji Samora (Španija). Kako se navodi, sve se dogodilo na auto-putu, a zajedno sa njim u automobilu bio je i njegov brat. Obojica su preminula na licu mjesta, navodi “Marka” i više detalja znaće se kasnije o ovom nemilom događaju.

Radi se o Portugalcu, sjajnom napadaču, koji je imao samo 28 godina i koji je za nekoliko dana trebalo da se pojavi na ljetnim pripremama kluba za novu sezonu.

Prije samo pet dana, Dijogo Žota se i oženio dugogodišnjom partnerkom sa kojom ima troje djece.

Nastavi čitati

Sport

ĐOKOVIĆ VJERUJE U TITULU NA VIMLDONU: “Da to ne mislim, ne bih bio ovdje”

Novak Đoković ističe da vjeruje da će osvojiti Vimbldon – jer da nije tako ne bi dolazio da igra.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je sinoć, u kasnim večernjim časovima, došao do pobjede nad Aleksanderom Milerom iz Francuske. Mučio se ozbiljno Đoković, ne samo sa svojim rivalom nego i sa drugim stvarima, pošto je uzeo i tablete koje su mu pomogle da riješi stomačne probleme.

Međutim, niti jednog trenutka nije razmišljao da odustane. U glavi je samo razmišljao kako da pobijedi, tako da pred sobom ima još šest “izazova” koje želi da okonča na Vimbldonu.

“Ne bih bio ovdje da ne mislim da imam šansu da osvojim Vimbldon”, rekao je Novak Đoković uz jasan osmijeh na licu.

“Uvijek imam šansu da pobijedim, zaradio sam pravo na taj osjećaj. Imao sam već mnogo uspjeha ovdje u posljednjih desetak godina. Šest finala zaredom sam odigrao, niko me nije pobijedio osim Alkaraza. Igram sljedeće kolo sa Denom Evansom, biće teško, uvijek sam osjećao da je trava, pogotovo u drugom dijelu karijere, moja najbolja podloga”.

Da li je Novak promijenio igru na Vimbldonu?
Ako ste primijetili da je igrao drugačije, niste jedini. Novak Đoković se prilagođavao na Vimbldonu i uspio je da napravi neke nove stvari koje ćemo gledati od njega u ovoj fazi karijere.

“Ako se vratimo na početak moje karijere, izlazio sam na mrežu poprilično. Igrao sam takav tenis, da napadnem svaku kratku lopticu na svakoj podlozi. Onda sam se malo vratio, pa nisam toliko želio da idem na mrežu, bio sam pasivniji, tako da zavisi sve… Na bitnim poenima pokušavam da izađem na mrežu, da ga iznenadim, zatvorim uglove, a i zavisi protiv koga igram. Uvijek želim da imam sve udarce u svom arsenalu, da budem raznovrstan i da mogu da se priviknem na svakog protivnika. Mislim da ovih dana morate da imate kompletnu igru”, rekao je Đoković obraćajući se medijima.

“Nema toliko servis volej igrača jer su riterneri sve bolji, loptice su veće i teže, nije lako završiti poene na mreži… Ali, na ovoj podlozi jeste bitno ako imate samopouzdanje da izlazite na mrežu i znate kako da se pozicionirate. Ne bih rekao da mi voleji dolaze prirodno, ali u posljednjih 6,7 godina jesam napredovao u servis voleju”.

Nastavi čitati

Sport

SRPKINJE LETJELE U SLOVENIJI! Ivana i Angelina donijele BODOVE SPASA, Belgijanka slavila zbog jednog skoka!

Srpske atletičarke osvojile su danas dva druga mjesta na Evropskom ekipom prvenstvu u Mariboru.

Poslije Ivane Španović u troskoku, važne bodove Srbiji u borbi za plasman u Prvu diviziju obezbjedila je i Angelina Topić.

Sjajna skakačica u vis zabilježila je rezultat 1,93, koliko je imala i Marel Mes iz Belgije – ali iz manje pokušaja, pa je njoj pripalo prvo mjesto.

“Angelina je sjajno skakala sve do visine od 1,91 m, gde je imala prve probleme. Rušila je oba puta, a tu je stala i Kipranka Elena Kuličenko, koja je završila kao treća. Ipak, usledio je ispravan za Angelinu u momentu kada više nije imala pravo na grešku, pa se granica pomerila na 1,93 metra”, piše “Telegraf”.

“Belgijanka Merel Mes je sjajno skočila i iz prve je imala ispravan skok, što joj je bio najbolji lični rezultat u karijeri. Angelina je ponovo bila pod pritiskom, ali je iz drugog pokušaja savladala ovu visinu i granica je onda pomerena na 1,95. Tu su oborile i Merel Mes, ali i Angelina Topić. Pošto je ovo takmičenje specifično i računaju se prethodna rušenja, Angelina Topić je imala samo jedan pokušaj za 1,95, ali je srušila, pa je Belgijanka došla do pobede”.

Angelina Topić je ovim drugim mjestom donijela reprezentaciji 15 bodova na Evropskom prvenstvu druge divizije.

Srbija je ovim bodovima obezbjedila opstanak u Drugoj diviziji kao prva “iznad crte” kada je u pitanju ispadanje u treći rang. Lošije su bile ekipe Kipra, Bugarske i Letonije.

Nastavi čitati

Aktuelno