Politika
Ostavka nakon obračuna pomoćnika ministra u Vladi Srpske i ratnog vojnog invalida

“Kažnjen sam time što sam morao da idem na ratište i da ostanem bez zdravlja, a onda mi taj neki kaže da država nema para da me isplati. Laže da je zbog mene podnio ostavku. Šta me briga! On ako misli da je time što je podnio ostavku riješio problem, neka zna da nije. On je meni oteo pare, nije niko drugi”, kaže Kostić.
– Vršilac dužnosti pomoćnika ministra za boračko-invalidsku zaštitu Republike Srpske Radomir Graonić podnio je ostavku nakon fizičkog okršaja sa predsjednikom Organizacije ratnih vojnih invalida grada Banjaluka Goranom Kostićem.
Graonić je prijavio da je napadnut na pješačkom prelazu kod kružnog toka Rebrovac u Banjaluci, a da mu je Kostić prvo iz auta prijetio i psovao ga, a onda ga nakon 200 metara sustigao i fizički nasrnuo na njega, govoreći mu da će ga ubiti.
Razlog napada, je, kako saznajemo, 400.000 KM zaostalih invalidnina koje Kostiću nisu isplaćene i zbog kojih se trenutno sudi sa Ministarstvom rada i boračko invalidske zaštite Republike Srpske.
Kako su za portal CAPITAL potvrdili u ovom ministarstvu, napad se dogodio 10. jula, a Graonić je dan kasnije pismeno podnio ostavku ministru Dušku Milunoviću.
“Kostić me sustigao i fizički nasrnuo na mene gurajući me i prijeteći da će me ubiti, kao i ministra Milunovića, Petra Đokića i Milorada Dodika. Rekao sam mu da ću obavijestiti policiju, na šta je Кostić rekao da će on ili njegov sin nama presuditi, jer smo ugrozili njegovu egzistenciju i da smo mu oteli 400.000 КM, jer kako je naveo, ima pravo na zaostale isplate invalidnine od 2006. godine”, naveo je Graonić u izjavi koju je dostavio ministru naglasivši da je njegovu prijetnju shvatio ozbiljno, jer sve to traje u kontinuitetu od 2020. godine.
Rasprava na ulici trajala sat vremena
Sada već bivši pomoćnik ministra tvrdi da mu je tada rekao da moraju sačekati sudsku presudu i da njegov advokat uputi urgenciju, da sud ubrza postupak.
“Ova rasprava i galama Кostića trajala je duže od sat vremena, praćena izlivom bijesa, plača i nekontrolisanim ponašanjem”, istakao je Graonić i izjavi koju je priložio uz zahtjev za razrješenje sa funkcije, koje je postalo zvanično prije dva dana.
Graonićeva izjava je poslužila kao osnov za krivičnu prijavu protiv Gorana Кostića koju je Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite podnijelo Ministarstvu unutrašnjih poslova.
“Osim toga, dana 21. jula Кostić je dolazio u službene prostorije ministarstva u pratnji Zorana Кolundžije, te je ponovo izrekao niz prijetnji na ime pomoćnika ministra Radomira Graonića i ministra Duška Milunovića, što je sve dokumentovano u izjavama službenika ministarstva i dostavljeno MUP-u kao dopuna krivične prijave”, saznaje CAPITAL iz ovog ministarstva.
U izjavi za CAPITAL Goran Kostić tvri da nije bilo fizičkog napada, nego da su se međusobno „naguravali“. Kostić smatra da je Graonić lično odgovoran zbog toga što mu nisu isplaćene zaostale invalidnine.
“Laže da sam to rekao. Da hoću da ga ubijem, ja bih ga ubio. Rekao sam ja inspektorima kako se desilo, vodim proces sa ovim ministarstvom 20 godina i dokazujem kako sam ranjen. Dobio sam 2006. godine rješenje da sam invalid prve kategorije, ali su me onda pomjerili na drugu. Dokazao sam potom da nisu u pravu, ali taj Radomir Graonić nije htio da mi to prizna, iako je sudski vještak rekao da ih ja moram dobiti. On mi je rekao da država nema para da mi isplati zaostatke”, kaže Kostić.
Nije moglo bez naguravanja
Kaže i da ga je Graonić dan nakon okršaja na ulici pozvao telefonom iz ministarstva da mu kaže da će podnijeti ostavku zbog njega.
“On je meni prijetio policijom, kao da se ja njih plašim. Umiješao je u to Dodika, Đokića i Milunovića. On je meni oteo pare. Trebalo je da dobijem skoro 400.000 maraka. Ne interesuje mene imaju li oni para ili ne, moraju me isplatiti. Dobio sam pet metaka u prsa, dokazao da nisu u pravu kada su me pomjerili u drugu kategoriju, ali i dalje ne mogu da dobijem zaostatke”, kaže Kostić.
Priča da nije moglo da prođe bez fizičkog naguravanja.
“Kažnjen sam time što sam morao da idem na ratište i da ostanem bez zdravlja, a onda mi taj neki kaže da država nema para da me isplati. Laže da je zbog mene podnio ostavku. Šta me briga! On ako misli da je time što je podnio ostavku riješio problem, neka zna da nije. On je meni oteo pare, nije niko drugi”, kaže Kostić.
Na funkciju v. d. pomoćnika ministra Radomir Graonić imenovan je 14. februara 2019.godine. Ime novog vršioca dužnosti pomoćnika ministra još nije poznato.
Izvor: Bn
Politika
KLANJE NA SVETI ILIJU! U Šušnjaru zaklano 5.500 Srba, Stanivuković poručio: “Gdje nema države, tu su jame!”

Nevjerovatna je činjenica da je na ovako malom prostoru, mjestu gdje sada stojimo, ubijeno 5.500 ljudi, i to na dan obilježavanja Svetog Ilije. Za njih je „sveta“ dužnost bila da Srba ne bude.
Rekao je ovo Draško Stanivuković, predsjednik PDP, koji je sa delegacijom stranke prisustvovao obilježavanju 84 godine od ustaškog zločina nad 5.500 Srba počinjenog na veliki pravoslavni praznik Ilindan u Šušnjaru kod Sanskog Mosta.
– Upadali su u škole, crkve, ognjišta, ubijali do posljednjeg na najgnusnije načine, bez metka, da se ne čuje. Danas smo se okupili ovdje u Šušnjaru u pomen onih koji su nam i danas, polije 84 godine, plamen snage za buduće pobjede. Ako ne njegujemo kulturu sjećanja i ne znamo svoje korijene, onda nemamo čvrst oslonac kada dođu vjetrovi i oluje. Kada imamo duboko korijenje, kada znamo sva naša stratišta i sve ono što smo prošli kroz istoriju, tada možemo biti složni i jedinstveni da očuvamo narod, vjeru, kulturu, institucije – kaže Stanivuković.
Samo tamo gdje smo imali našu državu i institucije i gdje smo bili okupljeni oko naše zemlje, dodaje Stanivuković, tamo nije bilo zločina i jama.
– Tamo gdje smo zemlju morali dijeliti ili su nam je otimali, na prostoru tadašnje NDH ili sadašnje Republike Srpske i BiH, nema većeg mjesta bez velikog stratišta. Zato je važno da se ovdje okupljamo, da institucije Republike Srpske i svi mi zajedno još više čuvamo spomen-obilježja. Važno je da obnavljamo naše svetinje, jer gdje god je naša crkva, tu se i vraćamo – kaže Stanivuković.
Ističe da i danas ima planova da Republike Srpske ne bude, da nam ukidaju nadležnosti, uzimaju ono najsvetije i najvažnije.
– Zato nam danas treba mudrost, okupljanje, sabiranje i jedinstvo – poručio je Stanivuković.
Branislav Borenović, član Predsjedništva PDP, rekao je da svake godine na Ilindan dolazi u Šušnjar, u znak sjećanja na 5500 Srba, nevino postradalih od strane ustaških kame i noža.
– To je bila ustaška ideologija – da Srba više ne bude. Zato je naša dužnost da se okupimo, da pamtimo i da se pomolimo za nedužno postradale – rekao je Borenović.
Politika
NENAD VUKOVIĆ: Dodik je godinama trgovao mandatima, presuda mu je POLITIČKI KRAJ koji je sam sebi skrojio

A bilo puno drugih predmeta zbog kojih je trebao odgovarati kako pred pravosuđem Republike Srpske, tako i BiH. To je moj konzistentan stav, za razliku od Dodika koji se nekada radovao intervencionizmu OHR-a i govorio da je“visoki predstavnik iznad Ustava BiH”, kaže Vuković.
“Izabran sam u Dom naroda PSBiH glasovima 12 narodnih poslanika u NSRS koji su iz PDP-a i Liste za pravdu i red Nebojše Vukanovića. Crpim legitimitet oko 100.000 glasača koji su glasali za ove dvije liste na izborima 2022.godine”, rekao je Nenad Vuković, delegat u Domu naroda PSBiH.
Sve ostalo je, kaže Vuković, Dodikovo jadikovanje i bijes jer sam im oduzeo kontrolni paket na nivou BiH koji su držali 6 godina.
“Odavno sam kost u grlu Miloradu Dodiku jer je izgubio ključnog ‘četvrtog delegata’ što je za njega politički veoma bolno.”
Vuković objašnjava: “On i njegovi sljedbenici treba da objasne javnosti kako su sa 28 narodnih poslanika koliko je osvojio SNSD-e na izborima 2022. godine (što je dovoljno za dva delegata u Domu naroda PSBiH) isposlovali da imaju četiri delegata. Nevjerovatno, zar ne ?! Ali odgovor je jednostavan, Dodik je političkom trgovinom i prevarama obezbjedio još toliko narodnih poslanika i uz otimanje jednog glasa nama (uz podršku Suda BiH) došao, privremeno, do četiri delegata što mu je i obezbjedilo nastavak vladanja na nivou BiH.”
Prema mišljenju Vukovića nepravda je ispravljena, upornošću i srećnim okolnostima.
“Znam da je ovaj događaj bio okidač za promjenu političkih odnosa u BiH, ali nisam znao da je Dodik toliko opterećen da i danas, po meni potpuno suvišno, priča o tome.”
Vuković se ne raduje presudi, više puta je govorio da je proces političke prirode.
“A bilo puno drugih predmeta zbog kojih je trebao odgovarati kako pred pravosuđem Republike Srpske, tako i BiH. To je moj konzistentan stav, za razliku od Dodika koji se nekada radovao intervencionizmu OHR-a i govorio da je“visoki predstavnik iznad Ustava BiH”. Ova presuda će imati velike reperkusije na političke prilike”, jasan je Vuković.
Politika
VUKOMANOVIĆ: Dodik je zaslužio da ode, ali ne zbog ove presude – njegov najveći poraz je ĆUTANJE GRAĐANA

Poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske, Tanja Vukomanović, izjavila je da Milorad Dodik jeste zaslužio da ode sa političke scene, ali ne zbog presude, već zbog, kako kaže, godina kriminala, korupcije i zloupotreba koje je činio.
– Mislio je da sve može, i sam je upao u svoju zamku. Od prijave samog sebe, preko prvog odlaska u Sud BiH, do ovog posljednjeg, sve su to bile njegove odluke – poručila je Vukomanović.
Naglasila je da, iako nije saglasna sa načinom na koji se uklanja predsjednik Republike, ne osjeća potrebu da ga brani, jer je, kako kaže, Dodik sam izabrao da pristupi procesu.
– Kao poslanik u NSRS, nikada ne bih likovala zbog ovakvog “sklanjanja” predsjednika. Ali nemam razlog ni da branim proces – jer ga je on sam prihvatio i sjeo u Sud BiH. Stiglo ga je ono što je radio drugima – rekla je ona.
Vukomanović ističe da Dodikov najveći poraz nije presuda, već – ravnodušnost građana.
– Građani ćute. Ne zato što ne vjeruju da je proces nepravedan, već zato što im je svega preko glave – kaže ona.
Na kraju poručuje da će Republika Srpska ostati i nakon svih nas, ali da je razlika u tome – kako ćemo je ostaviti.
– Neki je ostave jaču, neki slabiju. Neki je vole, neki je koriste. I tu je sva suština – zaključila je Tanja Vukomanović.
-
Horoskop3 dana ago
NAJAROGANTNIJI ZNAKOVI HOROSKOPA: Misle da je cio svijet njihov
-
Zanimljivosti2 dana ago
GDJE RADI VAŠ PARTNER? Otkriveno u kojim profesijama ljudi najmanje varaju
-
Zanimljivosti18 sati ago
BITNA JE MJERA! Ovo su znakovi da pijete previše vode
-
Politika3 dana ago
Urbanistički haos u Novom Gradu! Načelnik IGNORIŠE GRAĐANE, FORSIRA ZGRADU na GRADSKOM KEJU
-
Društvo3 dana ago
KOZARSKI VIJESNIK I TV PRIJEDOR otišli na kolektivni godišnji! Prvi mediji u istoriji KOJI SU ODLUČILI DA IH NEMA!
-
Region3 dana ago
VUČIĆ “Najvažnije za Bošnjake i Srbe da će biti SAČUVAN MIR”
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ PREDLAŽE ŠKOLSKE UNIFORME! Nema više markirane garderobe, SVI ISTI U KLUPE!
-
Svijet3 dana ago
PORUKA IZRAELA “Ako želite državu Palestinu, izgradite je u LONDONU I PARIZU”