Connect with us

Sport

Partizan slavio u INFARKT završnici ISTAMBUL NA KOLJENIMA

U utakmici 15. kola Evrolige, Partizan je večeras u “Ulker Areni” ostavio Istanbul na koljenima, gdje je gostovao ekipi Fenerbahčea i na kraju slavio u dramatičnoj završnici sa 73:72.

Kako se i očekivalo, Fenerbahče je pred početak meča odao priznanje Željku Obradoviću za sve što je kao trener postigao sa njihovim klubom u periodu od 2013. do 2020. godine, a navijači u “Ulker areni” su ga ovacijama dočekali pri ulasku u dvoranu.

Kada je sama utakmica u pitanju, Fenerbahče ju je nešto bolje započeo, prije svih Dešon Pjer koji je uz odličnu saradnju sa nikom Kalatesom brzo stigao do šest poena, a domaći su poveli sa 8:2 poslije prva četiri minuta igre.

Partizan je sredinom prve dionice uspio da uhvati rezultatski priključak, ali je prvi utisak sa ovog meča bio da se obje ekipe prilično muče u napadu. Kod domaćih je to najizraženije bilo u šutu za tri poena, nijednom nisu pogodili u prvom kvartalu, pa su mogli da budu i zadovoljni sa prednošću 19:16 poslije prvih deset minuta igre.

Početkom druge četvrtine Partizan je zaigrao bolje, raspoložen je bio Jam Madar koji je pogodio trojku za izjednačenje, a zatim su Panter i Lesor uspjeli da iznude prekršaje prilikom šuta, samim tim i slobodna bacanja i sa linije penala “Crno-bijeli” stižu do vođstva od 23:19.

Tek tada je proradila ”dalekometna paljba” u ekipi Fenerbahčea, konkretno od strane Skotija Vilbekina koji je brzo pogodio dvije trojke, jednu sa oko devet metara, ali se Partizan i dalje dobro držao. “Crno-bijeli” su i dalje uspijevali da u reketu iznude još prekršaja, to im je donosilo nove poene, a zanimljivo je da je čak 17 slobodnih bacanja tokom prvog poluvremena izveo Partizan, od toga su 12 pokušaja bili precizni.

Imali su “Crno-bijeli” vođstvo i na ulasku u posljednjih par minuta druge četvrtine, ali su onda dozvolili trojke Pjera i Mahmutoglua, uslijedili su promašaji Pantera, Papapetrua i Anđušića i Fenerbahče je na poluvremenu imao četiri poena prednosti – 37:33.

Na početku drugog poluvremena, trener Partizana Željko Obradović je ukazao priliku i Alenu Smailagiću koji je odmah pokazao veliku želju na terenu, ali je imao par promašaja u napadu, što Vilbekin kažnjava trojkom za 45:37 za domaće. Reagovao je Obradović tajm-autom, ali su domaći stigli i do deset poena prednosti – 47:37.

A onda – svoj prvi nastup ove sezone upisao je i oporavljeni Aleksa Avramović. Imao je nezahvalnu ulogu, zaigrao je baš u trenucima kada su “Crno-bijeli” bili van ritma, ali je poslije par minuta i jednog ”unošenja u lice” od strane trenera Željka Obradovića izveo odličan prodor, upisao i prve poene uz faul Edvardsa.

Odigrao je Avramović pet minuta do kraja trećeg kvartala, upisao ukupno tri poena i jedan skok za to vrijeme, a Partizan je uspio da priđe na ”minus šest” – 57:51 na ulasku u posljednji kvartal.

Poenima Lesora, pa Egzuma, “Crno-bijeli” su uspjeli da početkom četvrte četvrtine smanje na 59:57 i da Bukera opterete faulovima, pa se ukazala nova nada da Partizan može da dobije ovaj meč.

Poslije tajm-auta Itudisa, Marko Gudurić promašuje i iz svog osmog pokušaja za tri poena, što na drugoj strani kažnjava Papapetru svojom trojkom i Partizan je prešao u minimalno vođstvo!

Pet minuta prije kraja Hejs-Dejvis je fauliran pri šutu za tri poena, pogodio je dva penala i Fener je poveo sa 63:62. Usljedio je promašaj Nanelija na drugoj strani, pa četvrta lična greška Egzuma, ali je na tri i po minuta prije kraja Egzum iznudio peti prekršaj snažnog Džekirija za koga je utakmica tada bila završena.

Ušao je Partizan u još jednu dramatičnu završnicu, a trener Obradović je i u tim trenucima pokazao da ima veliko povjerenje u Aleksu Avramovića koga je ponovo poslao na teren.

Ali, dva napada Partizan ne koristi, poslije čega Egzum pravi peti prekršaj i izlazi iz igre, a Fenerbahče preko Bukera na dva minuta i 20 sekundi do kraja dolazi do četiri poena prednosti – 70:66.

Poslije tajm-auta Zek Ledej konačno pogađa, na drugoj strani Papapetru fantastično blokira protivničkog igrača, pa novi poeni Ledeja preko opreznog Bukera i Partizan je izjednačio na 70:70!

Nešto više od minut ostalo je tada do kraja meča, a poslije Itudisovog tajm-auta Papapetru je faulirao Bukera koji je oba puta precizan za 72:70. Papapetru i Ledej su bili u glavnim ulogama i u sljedećem napadu Partizana, promašivali su i jedan i drugi, ali Aleksa Avramović uspijeva da iznudi faul u posljednjoj sekundi napada! Plej “Crno-bijelih” na 28 sekundi prije kraja oba puta poentira za izjednačenje na 72:72!

A onda, još bolje – Vilbekin ne pogađa preko Lesora, poslije čega Partizan kreće u kontru i Avramović je ponovo fauliran na samo 3.5 sekundi do kraja!

Promašio je prvo bacanje, ali je drugo pogodio i Partizan je poveo sa 73:72!

Trener Fenerbahčea Dimitris Itudis je imao još jedan tajm-aut za pripremu posljednjeg napada Fenera. Loše su domaći izveli tu akciju, Papapetru je fauliran i tu je priča bila završena.

Vilbekin sa 14 i Pjer sa 13 poena predvodili su Fenerbahče, a u Partizanu Lesor i Panter po 12 poena, Egzm deset, ali uloga junaka meča svakako je pripala Aleksi Avramoviću.

Sport

IZNENADA PREMINUO bivši košarkaš Lejkersa, IMAO JE SAMO 33 GODINE

Darius Moris, bivši košarkaš LA Lejkersa, preminuo je u 33. godini.

Vijest je objavio klub na društvenim mrežama, a kasnije ju je potvrdila i porodica Amerikanca.
“Srce nam je slomljeno smrću Darijusa Morisa”, navodi se u kratkoj poruci Lejkersa objavljenoj na Tvitteru.
Osim što je igrao za Lejkerse, Moris, koji je u NBA stigao 2011. godine kao 41. pik na draftu, nastupao je i za timove kao što su Filadelfija 76ers, Memfis Grizlis i Bruklin Nets gdje je bio saigrač Mirze Teletovića.

Uzrok smrti nije otkriven, a tokom karijere u NBA ligi je odigrao 132 utakmice u kojima je imao prosjek od 3,3 poena, 1,4 asistencija i 1 skoka.

Osim toga, profesionalno je igrao u Kini i Francuskoj, a posljednji put je nastupao u sezoni 2019/20.

Nastavi čitati

Sport

MAREJ ĆE IPAK IGRATI NA Rolan Garosu! U zadnji čas promijenio odluku

Britanski teniser Endi Mari će ipak učestvovati na Rolan Garosu, koji počinje krajem sljedećeg mjeseca.

On se oporavlja od povrede ligamenata članka i vjeruje da će biti spreman za nastup, ali u dublu.
Trebalo bi da zaigra u tandemu sa saigračem iz Dejvis kup reprezentacije Velike Britanije Denom Evansom.
Inače, Mari se povrijedio 24. marta na meču protiv Tomaša Mahača.

Britanac je 2016. godine igrao u finalu Rolan Garosa, kada je poražen od Novaka Đokovića.

Podsjećamo, turnir u Parizu na programu je od 26. maja do 9. juna.