Politika
PDP SE OBRUŠIO NA ĐAJIĆA “Zbog neuspjele PETICIJE vrši pritisak na zaposlene u JAVNIM USTANOVAMA”

Predsjednik GrO SNSD Banjaluka Vlado Đajić svoje promašene političke odluke pokušava da prikrije tako što, uvidjevši da mu peticija za opoziv gradonačelnika ne ide kako je zamislio, vrši pritisak na zaposlene u javnim ustanovama i preduzećima, prije svega u UKC.
Saopšteno je ovo iz Gradskog odbora PDP Banjaluka.
– Zaposlene u tim ustanovama mimo njihove volje prisiljava da potpisuju peticiju, umjesto da te, uglavnom časne ljude pusti da rade svoj posao. Očigledno za te svoje političke avanture nema ničiju podršku, ni koalicionih partenera, pa čak ni svoje partije, a što je najvažnije nema podršku građana Banjaluke, koji vide da se u Banjaluci nikad više nije gradilo i da nikad nisu u svojim domaćinstvima vidjeli toliko benefita kao od politike koji provodi aktuelna gradska uprava – kažu u GrO PDP Banjaluka.
Ističu da je Đajić nedostatak političkog talenta i takta takođe pokazao nedavno kada je opet samoinicijativno, sa još nekolicinom pojedinaca koje je interesno vezao za sebe, osporavao najznačajniji nacionalni projekat izgradnje centralnog spomen-obilježja.
– Nije se libio ni da svojim nepromišljenim izjavama stavlja so na ranu porodicama poginulih boraca, koji preko 25 godina čekaju ovaj spomenik kao znak zahvalnosti za njihove najmilije, nazivajući ga “rakom”. Na sve moguće načine je pokušao da opstruiše izgradnju ovog najznačajnijeg simbola borbe za opstanak našeg naroda na ovim prostorima i stvaranje Republike Srpske – poručuju.
U PDP Banjaluka kažu da je sama priprema za izgradnju centralnog spomen-obilježja usaglašena sa svim relevantnim institucijama kao i sa SPC, što pokazuje činjenica da su republičke institicije uplatile već dio sredstava za nastavak gradnje.
– Pozivamo gospodina Đajića da se izvini borcima Vojske Republike Srpske i porodicama poginulih boraca za ovaj avanturizam i zloupotrebu njihovog bola u političke svrhe. Takođe ga pozivamo da kao predsjednik GrO SNSD utiče na svoje odbornike da konačno počnu raditi posao za koji ih je narod birao i da ne koče usvajanje važnih odluke za život Banjalučana i funkcionisanje našeg grada. Nadamo se da je nešto naučio iz ovih promašenih političkih ideja i da će u narednom periodu malo više voditi računa o interesima građana a manje o ličnim – ističu u banjalučkom PDP.
Politika
VUKANOVIĆ I VUČINIĆ udaljeni sa sjednice NSRS zbog SUKOBA SA STEVANDIĆEM

Predsjedavajući Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić udaljio je poslanika liste “Za pravdu i red” Nebojšu Vukanovića sa sjednice parlamenta, a potom i Đorđa Vučinića, nakon burne rasprave tokom tačke dnevnog reda o finansiranju političkih stranaka.
Do incidenta je došlo nakon što je Vukanović oštro kritikovao jutrošnji govor predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika. Njegovo izlaganje izazvalo je reakciju Stevandića, koji mu je najprije oduzeo riječ, a zatim u više navrata insinuirao da Vukanović ima psihičke probleme, te da bi trebao posjetiti psihijatra.
Na to su Vukanović i Vučinić uzvratili sugestijom da bi Stevandić trebao da “izmjeri pritisak”, što je dovelo do međusobnog dobacivanja i povišenih tonova u sali.
U nastavku nadvikivanja, predsjedavajući Stevandić je naložio obojici poslanika da napuste skupštinsku salu do okončanja rasprave o spornoj tački dnevnog reda.
Politika
PDP NEĆE PRISUSTVOVATI OBRAĆANJU DODIKA! Crnadak: ovaj zakon je pucanj u demokratiju, SRPSKA KLIZI U DIKTATURU

Poslanici Partije demokratskog progresa neće učestvovati u raspravi o prvoj tački dnevnog reda današnje posebne sjednice Narodne skupštine Republike Srpske, u okviru koje se obraća predsjednik SNSD-a, Milirad Dodik. Ovu odluku jednoglasno je donio Klub poslanika PDP, potvrdio je novinarima šef Kluba, Igor Crnadak.
Crnadak je istakao da PDP ne želi da učestvuje u, kako je rekao, političkom performansu vladajuće stranke, jer je ključni razlog za današnju sjednicu – druga tačka dnevnog reda, nacrt Zakona o finansiranju političkih partija, neprihvatljiv i opasan po demokratski poredak u Republici Srpskoj.
„Ovaj zakon je pucanj na demokratiju. Pripremljen je u kabinetima SNSD-a, a njegov cilj je da uguši slobodu govora, slobodu mišljenja i pravo na kritiku. Republika Srpska ne može postojati bez slobodnih ljudi, bez otvorenog društva, bez mogućnosti da se javno i slobodno govori o problemima. A ovaj zakon pokušava upravo to da ugasi“, rekao je Crnadak dodajući da Srpska klizi u diktaturu.
On je naglasio da PDP neće nijemo posmatrati pokušaje da se institucije pretvore u sredstva kontrole, a ne predstavničkog odlučivanja.
„Mi ćemo se boriti svim političkim i demokratskim sredstvima da spriječimo ovaj nasrtaj na slobodu“, poručio je Crnadak.
Zakon o finansiranju političkih partija izazvao je burne reakcije i unutar drugih opozicionih stranaka.
Politika
OŠTRA PORUKA IZ LJUBINJA: “Mazalica svjesno obmanjuje građane”

A tada, gospodine Mazalica, Vas nije bilo. Niste ni pozvali, ni pomogli – ni Ljubinju, ni Berkovićima, ni Bileći, ni Stocu. Smatram da ste tada imali priliku da pokažete odgovornost i solidarnost, ali ste ćutali”, navodi se u saopštenju.
Načelnik opštine Ljubinje, Stevo Drapuć oštro je reagovao na izjave SNSD-ovog poslanika Srđana Mazalice u NSRS.
“Sa velikim ogorčenjem i razočaranjem reagujem na istup narodnog poslanika SNSD-a, Srđana Mazalice, u Narodnoj skupštini Republike Srpske, u kojem sam prozvan zbog prijema članova Predsjedništva BiH, Željka Komšića i Šefika Džaferovića, u aprilu 2022. godine”, navedeno je u saopštenju.
Drapić podsjeća javnost da se ta posjeta dogodila 23. aprila 2022. godine, samo dan nakon razornog zemljotresa koji je pogodio našu opštinu i nanio velike materijalne štete.
“Kao odgovoran čovjek i načelnik, u interesu građana Ljubinja, primio sam ih u zvaničnoj posjeti. Uradio sam to tada, a uradio bih isto i danas.
Rezultat te posjete bila je direktna finansijska podrška našoj opštini u iznosu od milion konvertibilnih maraka – pomoć koja je došla onda kada je bila najpotrebnija.
A tada, gospodine Mazalica, Vas nije bilo. Niste ni pozvali, ni pomogli – ni Ljubinju, ni Berkovićima, ni Bileći, ni Stocu. Smatram da ste tada imali priliku da pokažete odgovornost i solidarnost, ali ste ćutali”, navodi se u saopštenju.
Vrata Ljubinja su i biće otvorena za sve dobronamjerne ljude, kako navodi,. bez obzira na njihovu političku ili nacionalnu pripadnost.
“Dobrodošli su oni koji dolaze s poštovanjem i željom da pomognu, a ne oni koji po kafanama smišljaju stranačke strategije i ignorišu potrebe naroda.
Gospodine Mazalica, kod nas u Hercegovini i dalje se zna da se čovjek procjenjuje i po svojim precima. Ja sam sin Slobodana Drapića, unuk Steve Drapića i potomak Nikole Drapića – raspitajte se ko su bili ti ljudi.
Svjedok sam i rata i mira, i svoj patriotizam sam dokazao djelima, ne riječima. Ljubinjci to znaju a jedino je njihovo mišljenje meni važno. Vi, gospodine Mazalica, to pravo da mi sudite – nemate.
Nemate i zbog još jednog razloga, a to je što ste Vi očigledno nasljednik one ideologije koja je nanijela mnogo zla mom narodu i mojim precima. Vi određivati ko je patriota – nećete!”, ističe se u saopštenju.
Nećemo, kako navode, dozvoliti da se sitnostranačke agende i prazne političke parole stave ispred interesa građana Ljubinja.
“Nećemo ćutati pred pokušajima omalovažavanja našeg rada – rada koji se temelji na poštenju, transparentnosti i borbi za opšte dobro. I nećemo Vam dozvoliti da zatvorite vrata Ljubinja, kao što zatvarate vrata Republike Srpske”, stoji u reaovanju načelnika opštine Ljubinje.
-
Politika2 dana ago
OGLASIO SE I ČOVIĆ “Ako će Šmit da vlada, šta će nam izbori i parlament?”
-
Svijet2 dana ago
NETANJAHU NE ODUSTAJE “Izrael će preuzeti kontrolu nad cijelom Gazom”
-
Banjaluka1 dan ago
SNSD JE SARAJEVU MAJKA, A BANJALUCI MAĆEHA!” Stanivuković “Građane ostavljaju bez vode i perspektive”
-
Politika1 dan ago
NOVA META TUŽILAŠTVA BiH! Pokrenuta istraga protiv šefa obezbjeđenja Milorada Dodika i načelnika PU Istočno Sarajevo
-
Hronika2 dana ago
Predsjednik Borca i još 3 osobe uhapšene zbog NAPADA NA SUDIJU nakon utakmice
-
Banjaluka1 dan ago
DJEČAK IZ BANJALUKE helikopterom prebačen u Beograd na LIJEČENJE
-
Politika3 dana ago
DODIK TVRDI “SNSD ima velike ambicije u narednom periodu”
-
Politika1 dan ago
HOĆE LI ĐOKIĆ NA OPTUŽENIČKU KLUPU? Šurovao s Kinezima na ŠTETU SRPSKE