Hronika
Pijana žena za volanom izazvala sudar, povrijeđene dvije osobe
Pijana Bijeljinka sinoć je izazvala sudar u Dvorovima kod Bijeljine u kojem su povrijeđene dvije osobe, a slupano je pet vozila.
Kako saznaje InfoBijeljina, lakše su povrijeđene dvije žene.
Saobraćaj se neposredno nakon nesreće odvijao usporeno, a prema posljednjim informacijama, uspostavljeno je neometano odvijanje saobraćaja.
Do nesreće je došlo oko 19.20 na magistralnom putu Bijeljina – Rača. Na licu mjesta su bili policija i Hitna pomoć.
Hronika
NIJE IZDRŽALA BOL ZA HALIDOM: Preminula Sejda Bešlić
Osam mjeseci nakon što nas je napustio Halid Bešlić, na bolji svijet preselila je i njegova supruga Sejda, potvrdila je porodica Bešlić.
Teško je riječima opisati njihovu ljubav, a možda ju je najbolje dočarao upravo Halid. Iako je tokom karijere otpjevao desetine bezvremenskih hitova, često je prijateljima znao reći: “Sejda je moja najveća pjesma.”
U svakoj Bešlićevoj pjesmi o ljubavi i čežnji bilo je barem malo Sejde.
Nije slučajno ni to što je posljednja pjesma koju je Halid objavio prije smrti nosila naziv “Sejda”.
“Još si mlada kao nekad, Sejdo, Još si lijepa kao onog dana, Kad si pored mene svila gnijezdo, Kad si srce meni dala ti.”
Iako se rijetko pojavljivala u javnosti, Sejda je bila njegova luka mira i oslonac kroz cijeli život. Bila je uz njega u najljepšim, ali i najtežim trenucima nakon teške saobraćajne nesreće, u godinama koje su donosile nove izazove i onda kada su se reflektori gasili.
Kao što su cijeli život proveli zajedno, Halid i Sejda bit će sahranjeni jedno pored drugog. Mnogi su smatrali da Halid treba počivati u Aleji velikana, ali legendarni pjevač želio je drugačije.
Želio je da pored njega na Barama bude njegova Sejda. Time je još jednom pokazao koliko ju je volio i koliko su njihova ljubav, odanost i zajedništvo bili veći od svake slave.
Neka im je vječni rahmet i laka zemlja.
Nezavisne
Hronika
DRAMA NA AUTO-PUTU: Objavljeni novi detalji prevrtanja cisterne na „9. januar“
Prilikom prevrtanja cisterne na auto-putu “9. januar” kod Doboja, nije bilo povrijeđenih rečeno je “Glasu Srpske” u policiji.
– U nezgodi koja se desila danas učestvovalo je teretno vozilo “man” koje se prevrnulo i ovom prilikom pričinjena je materijalna šteta, a nije bilo povrijeđenih lica – rekli su u Policijskoj upravi Doboj.
Kako se navodi na nekim društvenim mreža, prevrnula se cisterna sa mlijekom i blokirala jednu traku auto-puta.
Hronika
TEŠKI TRENUCI KOD LAKTAŠA: Povrijeđena dva djeteta nakon sudara s autobusom
Tri osobe, među kojima je dvoje djece, povrijeđene su u saobraćajnoj nezgodi koja se sinoć dogodila u Aleksandrovcu kod Laktaša.
Nesreća se dogodila na magistralnom putu Gradiška – Banjaluka, a u sudaru su učestvovali autobus i putnički automobil „folksvagen“.
Nakon sudara i autobus i automobil su, navodi ATV sletjeli s puta. Autobus je direktno udario u betonski stub elektromreže, a oštećen je i saobraćajni znak.
Povrijeđena djeca i vozač automobila
U nezgodi su povrijeđeni:
- dijete rođeno 2011. godine
- dijete rođeno 2015. godine
- vozač automobila N.S. iz Laktaša
Svi povrijeđeni su nakon nesreće vozilom Hitne pomoći prevezeni u Univerzitetski klinički centar (UKC) Republike Srpske radi ukazivanja ljekarske pomoći.
Prema informacijama iz Policijske uprave Banjaluka, u nezgodi su učestvovali:
- vozač autobusa G.D. iz Novog Grada
- vozač putničkog automobila marke „folksvagen“
Nesreća se dogodila oko 20.50 časova.
Istražuju se okolnosti
Policija je obavila uviđaj na licu mjesta, a tačne okolnosti koje su dovele do sudara još se utvrđuju.
Iz PU Banjaluka navode da je istraga u toku i da će više detalja biti poznato nakon njenog okončanja.
Hitna intervencija nakon sudara
Nakon prijave nezgode, ekipe Hitne pomoći brzo su izašle na teren i ukazale pomoć povrijeđenima, koji su zatim transportovani u UKC Republike Srpske.
-
Politika3 dana agoPETROVIĆ I PANDUREVIĆEVA KOŠTALI SDS OVJERE: Zbog neplaćenih kazni prijava odbijena
-
Hronika2 dana agoOBRT U ISTRAZI: Grafite „Ubij balije“ i „VRS“ ispisao maloljetni Bošnjak
-
Svijet2 dana agoKOLONE NA GRANICI SA GRČKOM: Na prelazima čeka čak 65 autobusa, putnici satima zaglavljeni!
-
Politika3 dana agoBEZ DOVOLJNE PODRŠKE: Ramo Isak i Igor Crnadak nisu prikupili dovoljno potpisa za izbore
-
Hronika1 dan agoAUTOMOBIL ZAVRŠIO U RIJECI: Teška nesreća u Banjaluci, ima povrijeđenih
-
Društvo15 sati agoLEGALIZACIJA BESPRAVLJA: Umjesto rušenja, za gradnju uz rijeke plaćaće se naknada?
-
Politika14 sati agoHERCEGOVCI SRDAČNO DOČEKALI STANIVUKOVIĆA: Već ga proglasili PREDSJEDNIKOM SRPSKE
-
Društvo8 sati agoRODITELJIMA KOJI ODBIJU VAKCINACIJU PRIJETI KAZNA DO 1.000 KM: Inspektorat Srpske kontroliše imunizaciju djece
