Banjaluka
Počela 22. sjednica Skupštine grada: Na dnevnom redu besplatne građevinske odluke i veće kazne za vandalizam

Počela je 22. redovna sjednica Skupštine grada Banje Luke, a na predloženom dnevnom redu nalaze se 93 tačke.
Između ostalog, odbornici će razmatrati odluku koja se odnosi na povećanje kazni za vandalizam.
-Predložili smo drakonske kazne za vandale – odnosno kaznu od 2.000 KM za ispisivanje grafita, dok smo za uništavanje komunalne opreme ili gradske imovine predložili kaznu od 3.000 KM. Iako sam bio i za više iznose kazni, u skladu sa zakonima ovo su najoštrije moguće kazne – rekao je ranije gradonačelnik Draško Stanivuković.
Na predloženom dnevnom redu ove sjednice su i značajne odluke o besplatnim građevinskim dozvolama za objekte do 200 kvadratnih metara, besplatnim placevima za višečlane porodice i mlade bračne parove.
Pred odbornicima je i set odluka o objedinjenoj naplati računa za komunalne usluge za stanovništvo, a taj posao bi bio povjeren Zavodu za izgradnju Banja Luka što bi moglo doprinijeti i spasiti Zavod.
Na dnevnom redu je i više nacrta regulacionih planova, odluka o dodjeli poslovnih prostora u zakup pod povoljnim uslovima, program rada za ovu godinu i prošlogodišnji izvještaji o radu javnih ustanova Banski dvor, Centar za socijalni rad, Centar za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, Turističke oragnizacije grada, kao i Gradske razvojne agencije.
Predložena je i odluka o utvrđivanju visine sredstava za stipendiranje učenika i studenata iz budžeta Grada, visini stipendija, deficitranim i suficitarnim zanimanjima za školsku/akademsku 2023/2024. godinu, kao i odluke o utvrđivanju naziva ulica u naseljima: Dragočaj, Ramići i u Ada.
Naime, ova redovna sjednica prva je nakon skoro više od tri mjeseca neodržavanja redovnih sjednica.
Banjaluka
MILANOVIĆ: Plate vaspitačima moraju rasti, ali ne može se dijeliti ako nema prihoda

Odbornik PDP-a u Skupštini Banjaluke Dragana Milanović, tokom skupštinske rasprave rekao je da cijena vrtića mora porasti kako bi se povećale plate vaspitačima.
-Svi smo svjesni da se plate moraju povećati ali ne može se nešto dati ako nema prihoda – rekao je Milanović.
Kako navodi budžet je planski dokument koji ima prihodovnu i rashodovnu stranu, te mora biti dovoljno prihoda kako bi se plan ispunio, a ne samo cifre na papiru.
Podsjetimo, u toku je rasprava o dnevnom redu vanredne Skupštine Grada Banjaluke. Predložen je dnevni red sa dvije tačke – informacija o stanju u Centru za predškolsko vaspitanje i povećanje cijene vrtića.
Banjaluka
DELOŽACIJA PREDUZEĆA “DEPOT” započela je danas u krugu regionalne deponije u Ramićima

Novinarima nije bio dozvoljen ulaz na lice mjesta.
Podsjetimo, banjalučka Čistoća trebala bi danas da preuzme zemljište regionalne deponije u Ramićima, a koje joj po presudi Okružnog privrednog suda u Banjaluci iz jula prošle godine pripada.
Banjaluka
SUTRA NASTAVAK BANJALUČKE SKUPŠTINE! Na red ide stanje u vrtićima

Odbornici Skupštine grada Banjaluke održaće 14. oktobra vanrednu sjednicu.
Jedina tačka dnevnog reda biće stanje u banjalučkim vrtićima.
Na sjednici će se, između ostalog, raspravljati o prijedlogu povećanja cijena boravka djece u vrtićima.
Na taj način bi se obezbijedili uslovi za uvećanje plata zaposlenih u ovoj ustanovi.
-
Društvo2 dana ago
ZDRAVSTVO NA IZDISAJU! Iz bolnica u Srpskoj bježe i mladi i stari ljekari
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ IZ BIJELJINE “Nema straha u PDP-u – IMA STRAHA U REŽIMU!” (FOTO)
-
Politika3 dana ago
BASARA “Garaža UKC-a postala najjasnija metafora URUŠAVANJA INSTITUCIJA Republike Srpske”
-
Društvo3 dana ago
NEOBIČAN PRIZOR U SARAJEVU! Zmija usred oktobra “prošetala” centrom
-
Banjaluka3 dana ago
VRANE U BANJALUCI UBILE SOVU! Graktanje još nije utihnulo (VIDEO)
-
Hronika3 dana ago
SLOMLJEN od bola! Pas Halida Bešlića NE POMJERA SE, ne jede i ne pije vodu otkako je pjevač preminuo
-
Društvo2 dana ago
KORONA SE VRAĆA? U Srpskoj devet novozaraženih i jedan preminuli
-
Politika2 dana ago
DODIK I ČOVIĆ U BANJALUCI! Neočekivan sastanak iznenadio javnost