Connect with us

Hronika

POTRESNA ISPOVJEST OCA koji tvrdi da je njegov sin već godinu ŽRTVA VRŠNJAČKOG NASILJA

Salih Talo, otac učenika koji pohađa Osnovnu Školu „Rešad Kadić“ Džemilić Planjama kod Tešnja, tvrdi da je njegovo dijete već godinu dana izloženo vršnjačkom nasilju.

Talo za Avaz priča da je sve eskaliralo u srijedu 22.11. kada je dijete iz škole došlo sa povredama glave i slomljenim naočarama pošto je pretrpilo nasilje od jednog učenika starijeg razreda

– Već godinu dana doživljala nasilje od strane jednog učenika koji je peti razred. Moj sin je četvrti razred. Ja sam pokušao to da riješim još prošle godine sa ocem djeteta koje maltretira moje dijete, ali bez uspjeha. Sa njim se nije moglo pričati. Išao sam pedagogu i direktoru škole, oni su me saslušali i rekli su da učeniku koji mi maltretira dijete ne mogu smanjiti vladanje, niti ga izbaciti iz škole. Tražio sam da ga puste bar 15 minuta ranije iz škole, ali mi ni to nisu mogli omogućiti. Rekli su mi da ne mogu ništa, jer se nasilje dešava van dvorišta škole. Moje dijete je slabo i bolesno, ima problema sa srcem i astmu. U srijedu je došao kući blatnjav, polomljenih naočara, sa lakšim tjelesnim povredama. Bilo je modrica. Prvo sam nazvao pedagoga, ona me je saslušala i rekla da ne odgovaraju za dijete mimo kruga škole.

Ovo se desilo u dvorištu škole. Uputili su me u hitnu pomoć i policiju koja je napravila zapisnik. Zapisnik ću dobiti u utorak. Policija je sa s njihove strane riješila stvari. Zvao sam i ministarstvo obrazovanja i poslao sam im pismo, slao sam i prije, ali nije bilo pomaka. Prijavio sam i Centru za socijalni rad, ali me od srijede niko nije nazvao. Bio sam i kod načelnika, na mnoga vrata sam zakucao.

Otac kaže da je njegovog sina prošle godine istuklo njih 15.

– Prošle godine ga je istuklo njih 15. Ja sam pozvao roditelje te djece, odazvali su se i riješili smo to, sem roditelja dječaka koji ga je istukao u srijedu. Sin mi je psihički slab. Ne smije u školu, ne smije u trgovinu. Čak je i pao na času. Učiteljica je radila sve što je mogla, ali ona se tu najmanje pita – kaže Salih Talo

Zbog nemogućnosti da riješi ovaj problem, otac maltretiranog dječaka pozvao je medije sutra u 7 ispred škole da im se obrati.

– Ja sam najavio na Instagramu događaj. Nemam finansije za advokate. Pozvao sam i roditelje i sutra ću u 7 sati povesti svoje četvero djece da pokušam riješiti ovaj problem – kazao je Talo.

Hronika

STRAVIČNA NESREĆA! U Minhenu poginuo Banjalučanin, iza sebe ostavio suprugu i bebu

U stravičnoj nesreći u Minhenu poginuli Ognjen Marković (21) iz Banjaluke i Safet Šahinović (48) iz Bužima.

Neki mediji navode da nastradali Marković, koji je porijeklom iz Bronzanog Majdana kod Banjaluke, iza sebe je ostavio suprugu i 15-mjesečnu bebu.

Osim njega u toj stravičnoj nesreći poginuo je i Safet Šahinović (48) iz Bužima, koji već godinama živi u Minhenu.

Treća osoba iz vozila, u kojem su bili nastradali, je teško povrijeđena i nalazi se pod medicinskim nadzorom, a radi se o Ognjenovom bratu.

Kako pišu njemački mediji, nesreću je skrivio vozač poršea, koji je prošao kroz crveno svjetlo velikom brzinom, i udario u reno u kojem su život izgubili državljani BiH, koji su imali 21 odnosno 48 godina.

Fotografije ove teške nesreće možete pogledati OVDJE.

Prema navodima policije, nešto poslije 20 sati 19-godišnji mladić iz Minhena vozio je porše macan u smjeru izlaza iz grada. Na suvozačkom mjestu sjedila je 19-godišnja djevojka, takođe iz Minhena. Iz suprotnog smjera dolazio je 27-godišnji muškarac iz Augsburga u reno meganu. S njim u vozilu bila su još dvojica muškaraca, starih 48 i 21 godinu, obojica iz Minhena. Vozač renoa je, na raskrsnici namjeravao skrenuti lijevo. Kada mu je, prema navodima policije, strelica za skretanje pokazala zeleno, skrenuo je i tada se sudario s nadolazećim poršeom.

– Porše se pri tome prevrnuo i ostao na krovu. Od ukupno pet osoba u dva automobila, svi su – osim 19-godišnjeg vozača poršea – povrijeđeni. Dvojica putnika iz renoa zadobila su teške povrede od kojih su tokom subotnje večeri preminuli u bolnici – piše Sueddeusche Zeitung.

Policija je, prema vlastitim navodima, oduzela vozačku dozvolu vozaču poršea, a testovi na drogu i alkohol kod mladića bili su negativni. Oba vozila su zaplijenjena radi osiguranja dokaza i odvučena s mjesta nesreće.

Nastavi čitati

Hronika

NAPAD NA DIJETE U BANJALUCI? Više patrola i Hitna na licu mjesta!

U naselju Ada u Banjaluci trenutno se nalazi više policijiskih vozila, a prema riječima sagovornika “Nezavisnih” došlo je do sukoba između građana.

Iz Policijske uprave Banjaluka potvrdili su za “Nezavisne novine” da je policija na terenu, te da je jedna osoba uhapšena.

“Neko je napao dijete”, kazao je jedan od očevidaca.

Na licu mjesta je i Hitna pomoć.

Nastavi čitati

Hronika

PLJUNUO GA U LICE, PA VUKAO PO ASFALTU! Optužen za premlaćivanje pred pekarom

Opštinski sud u Visokom potvrdio je optužnicu protiv N.S. koja ga tereti da je usred dana, ispred pekare, premlatio H.S.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, N.S. je osuđivan već osam puta, a ovu optužnicu protiv njega je podiglo Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona, koje ga tereti za nasilničko ponašanje.

Pljunuo ga u lice
N.S. je optužen za napad koji se dogodilo 4. februara 2025. godine oko 11.10, ispred pekare, nakon prethodnih nesuglasica sa H.S.

“Izašao je iz vozila i prišao parkiranom vozilu gdje je na mjestu vozača bio H.S., te po izlasku H.S. pljunuo ga je u lice, obrativši mu se riječima ‘Šta glumiš, što se ne javljaš na telefon?'”, navedeno je u optužnici.

Potom je N.S., kako ga terete, udario lijevom rukom u desni dio glave H.S. i potom još nekoliko puta nogom u tijelo H.S.

Vukao ga po asfaltu
Kako je istaknuto u optužnici, nakon što je oborio H.S. na asfalt, nekoliko puta ga je udario rukom u glavu, nakon čega hvata lijevu nogu H.S. i vuče ga po asfaltu, te mu zadaje šest udaraca nogom u nogu i tijelo, od kojih jedan u leđa i jedan u glavu.

“Nakon što je H.S. ustao, prema njemu je krenuo i zadao mu još jedan udarac lijevom rukom u glavu, nakon čega se udaljio prema obližnjem parkiranom vozilu u koje je sjeo i otišao u nepoznatom pravcu”, naglašeno je u optužnici.

U svom “bogatom” dosijeu, N.S. ima brojne presude, te je uglavnom osuđivan na zatvorske kazne, a u nekim slučajevima i uslovno.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, jedna od zatvorskih kazni, od godinu dana, zamijenjena mu je radom za opšte dobro na slobodi u trajanju od 90 radnih dana.

Nastavi čitati

Aktuelno