Connect with us

Hronika

POZNAT IDENTITET MLADIĆA stradalog u UŽASNOJ NESREĆI u centru Banjaluke

Mladen Malić (24) iz Banjaluke poginuo je u stravičnom sudaru motocikla i “škode fabije” u centru Banjaluke, dok su tri osobe povrijeđene i prevezene su u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske na dalje liječenje, potvrđeno je za ATV u Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci.

Dodaju da je u nesreći povrijeđen David Bojić (24), koji je takođe bio na motociklu, zatim vozač “škode fabije” Božana Damjanović (46) iz Banjaluke, te pješak Slavka P. (65) iz Mrkonjić Grada.

“Stradali Malić bio je na motociklu “jamaha” koji se sudario sa “škodom fabijom”, kojim je upravljala Božana Damjanović (46). U nezgodi je, kao pješak, učestvovala i S.P. Oni, su zajedno sa Bojićem prevezeni u UKC Republike Srpske na dalje liječenje”, navode u OJT Banjaluka.

U tužilaštvu nisu mogli da preciziraju ko je upravljao motociklom, stradali Malić ili povrijeđeni Bojić, i to će biti predmet dalje istrage.

“Na licu mjesta izvršen je uviđaj i dežurni tužilac je naložio da se sprovedu sve istražne mjere i radnje, kao i potrebna vještačenja da kako bi se rasvijetlile sve okolnosti i utvrdio uzrok nesreće. Naložena je i obdukcija tijela stradalog, koja će biti obavljena u Zavodu sa sudsku medicinu RS”, navode u Tužilaštvu.

Podsjetimo, stravična nesreća dogodila se oko 11.30 časova u centru Banjaluke gđe se ukrštaju Ulica Kralja Petra I Karađorđevića sa Ulicom Milana Tepića.

Hronika

TUŽILAŠTVO TRAŽI DA SE NEŠIĆU PRODUŽI PRITVOR! Još tri mjeseca?

Tužilaštvo BiH zatražilo je pritvor za bivšeg ministra bezbjednosti BiH i predsjednika DNS-a Nenada Nešića za još tri mjeseca.

Za Mladena Lučića, nekadašnjeg vijećnika DNS-a i direktora “Puteva RS” Milana Dakića su predložene mjere zabrane.

Nešić, Dakić i Lučić terete se za zloupotrebu službenog položaja ili ovlaštenja i primanje mita. Tužilaštvo tvrdi da je Nešić od Romanijaputeva izvukao više od milion KM.

Kako prenosi “Avaz” sumnjive transakcije u ovom preduzeću datiraju iz 2019. godine i odnose se na fiktivne ugovore direktora Romanijaputeva Mirka Pandurevića sa većim brojem pravnih lica.

Nastavi čitati

Hronika

TRAGEDIJA RAZOTKRILA SKANDAL! Zbog nezamislive tragedije u Kočanima uhapšeni i VISOKI SLUŽBENICI POLICIJE!

Zbog tragedije u kočanskom klubu Puls, kada je smrtno stradalo 59 osoba, a gotovo 200 osoba je povrijeđeno, uhapšeno još sedam osoba, od kojih su četvorica visoki službenici policije.

Sedam novoosumnjičenih privedeno je danas.

Prema prvim nezvaničnim saznanjima istražnih organa skopskog portala NetPres, četvoro danas uhapšenih su policijski službenici, dok su tri osobe državni službenici.
Svi se dovode u vezu sa sumnjama u vezi sa nezakonitim izdavanjem dozvole za rad kočanskog kluba Puls.

Nastavi čitati

Hronika

Policija traga za osobama koje su zapalile Vukanovićevo auto, TVRDE DA ĆE PRONAĆI POČINIOCE!

Policijska uprava Trebinje traga za licima koja su zapalila vozilo narodnog poslanika Nebojše Vukanovića, rečeno je na konferenciji za novinare predstavnika ove uprave.

Načelnik Policijske uprave Trebinje Siniša Laketa rekao je da se preduzimaju sve mjere i radnje s ciljem identifikovanja i hapšenja počinilaca.

Laketa je dodao da u cilju istrage ne može davati više informacija, te poručio da će policija pronaći počinioce, prenosi Srna.

On je naveo da je u februaru broj prekršaja u padu u odnosu na uporedni period prethodne godine, te naglasio da je pojačano prisustvo policije prije, tokom i nakon praznika dalo rezultate i da je broj krivičnih djela manji za 16,7 odsto.

“U februaru smo evidentirali 13 saobraćajnih nezgoda više nego u februaru 2024. godine”, rekao je Laketa i ocijenio zadovoljavajućim stanje bezbjednosti na području Uprave.

Načelnik Sektora policije Policijske uprave Trebinje Miodrag Janković rekao je da u februaru nije bilo saobraćajnih nezgoda sa poginulim licima, a evidentirano je 1.345 prekršaja.

Načelnik Odjeljenja za privredni kriminalitet Miodrag Nikolić rekao je da je Policijska uprava Trebinje u februaru evidentirala 20 krivičnih djela, te da koeficijent ukupne rasvijetljenosti iznosi 100 odsto.

Nastavi čitati

Aktuelno