Connect with us

Region

PREMIJERKA SRBIJE “Kurti ima podršku za podrivanje mira na Balkanu, PISMA SU DOKAZ”

Premijer Srbije Ana Brnabić saopštila je da su pismo koje su pojedini političari uputili SAD, EU i Velikoj Britaniji i objave Ališe Kerns, Mihaela Rota i Boba Menendeza više nego dobrodošli, jer su dokaz da premijer samoproglašenog Kosova Aljbin Kurti uživa punu podršku i ohrabrenje za podrivanje mira i stabilnosti na Balkanu, osnovnih ljudskih prava Srba, uz izbjegavanje primjene postignutih sporazuma.

Povodom tog pisma u kojem se traži da zapadne zemlje zaštite takozvano Kosovo od Srbije, Brnabićeva je istakla da Kurti izbjegava primjenu Briselskog sporazuma, odbija da osnuje Zajednicu srpskih opština već više od 10 godina i izbjegava primjenu Ohridskog sporazuma kojim je predviđena primjena Briselskog sporazuma.

Ona je istakla da su od početka ove godine pripadnici takozvanog kosovskog bezbjednosnog aparata pucali na šest Srba i niko nije odgovarao, da je pripadnik takozvane kosovske policije koji je na Badnje veče pucao na dječaka od 11 i mladića od 21 godinu, pušten iz pritvora i sada je na slobodi.

Brnabićeva je navela na mreži Iks /nekadašnji Tviter/ i da su od početka Kurtijeve administracije 2021. godine do danas nezakonito uhapšena 32 Srba, od kojih su neki bez podizanja optužnice bili u zatvoru više od 20 mjeseci uz pretrpljenu torturu, maltretiranje i svakodnevne uvrede na nacionalnoj osnovi.

Premijer Srbije ukazala je da je najupečatljiviji primjer /ne/pristrasnosti i /ne/objektivnosti onih koji su inicirali pismo to što je britanski poslanik Ališa Kerns uspjela da postane jedna od rijetkih osoba čije je izjave KFOR morao da demantuje.

“Kada je Kerns izjavila da Srpska pravoslavna crkva švercuje oružje na samoproglašeno Kosovo, KFOR je kao vojna misija NATO-a saopštio da o tome nema dokaza. Uprkos ovoj jasnoj izjavi KFOR-a, Kernsova nastavlja da ponavlja ove laži, čak i u ovom pismu. I to sumira sve što treba znati o samom pismu”, navela je Brnabićeva.

Njemački dnevnik “Tagesšpigel” objavio je da je grupa zapadnih političara, među kojima su otvoreni albanski lobisti Bob Menendez i Mihael Rot, uputila visokom predstavniku EU Žozepu Borelju, američkom državnom sekretaru Entoniju Blinkenu i britanskom ministru spoljnih poslova Džejmsu Kleverliju pismo u kojem su zatražili oštriji pristup prema Srbiji

Region

DAČIĆ UPUTIO SAUČEŠĆE povodom tragične pogibije narodnog poslanika SRĐANA TODOROVIĆA!

Predsjednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić uputio je telegram saučešća povodom tragične pogibije Srđana Todorovića narodnog poslanika i potpredsjednika Socijalističke partije u Republici Srpskoj i njegove supruge i ćerke.

“Sa dubokom tugom i nevjericom primio sam vijest o tragičnoj pogibiji našeg dragog prijatelja i kolege Srđana Todorovića narodnog poslanika i potpredsednika Socijalističke partije u Republici Srpskoj i njegove supruge i ćerke.

Ova tragedija je sve duboko potresla i teško je naći riječi koje mogu opisati bol koju ovaj nenadoknadivi gubitak ostavlja.

Srđan je bio posvećen porodici, prijateljima, idejama za koje se zalagao i društvu kom je služio.

U ime Socijalističke partije Srbije i u svoje lično ime, izražavam najiskrenije saučešće porodici, prijateljima i svim stranačkim saborcima.

Neka počivaju u miru, a zauvijek će živeti u našim sjećanjima na njihovu ljubav i dobrotu.” izjavio je predsjednik SPS Ivica Dačić.

Nastavi čitati

Region

SKORO PA FILMSKA POTJERA: Bježali od policije, probili rampe pa udarili u mrtvačnicu

Nedaleko od Zagreba prošle se noći odvijala jurnjava dostojna filmskog platna. Naime, nakon provale na benzinskoj pumpi u hrvatskom Čabdinu oko 3:30 ujutru u subotu, policajci su primijetili tri osobe kako ulaze u putnički automobil marke folksvagen. Njih troje se nisu zaustavili kada ih je policija signalizacijom upozorila da stanu, već su velikom brzinom pobjegli u pravcu naplatne rampe Jastrebarsko.

“Bez obzira na jasne znakove policije da se zaustave, nastavili su vožnju i kod naplatne rampe Jastrebarsko vozilom su probili rampu. Potom su izašli na auto-put u pravcu Zagreba i nastavili vožnju do naplatne rampe Lučko, gdje su takođe probili rampu. U nastavku bjekstva na Jadranskoj aveniji, vozač je prošao kroz crveno svjetlo, skrenuo prema Sveučilišnoj bolnici, vozio po zelenoj površini, ponovo se vratio na Jadransku aveniju i prošao kroz crveno svjetlo vozeći u suprotnom smjeru prema Jaruščici”, navela je zagrebačka policija u saopštenju o detaljima noćne potjere.

Vozač je i u nastavku vožnje prošao kroz više crvenih svjetala, te je u jednom trenutku prednjim dijelom vozila udario u prednji dio policijskog automobila i u ivičnjak, a zatim nastavio vožnju kroz Blato u pravcu Lučkog, piše dnevnik.hr.

“Tada je skrenuo na makadamski put Karlovačke ceste pored rasteretnog kanala Sava-Odra, a zatim prema Puškarićevoj ulici, gdje je vozilom udario u betonsku žardinjeru, a zatim skrenuo na Sijačevo šetalište”, navodi se iz policije.

“Prije samog udara vozila u mrtvačnicu na šetalištu, dvije osobe su iskočile iz vozila i pobjegle u pravcu groblja, dok je treća osoba uhapšena na licu mjesta i privedena u policijsku stanicu na kriminalističku obradu. Za drugom dvojicom počinilaca se intenzivno traga, a u samom događaju nije bilo povrijeđenih”, dodali su iz policije.

Nastavi čitati

Region

UŽAS U PODGORICI: Majka prijavila muškarca koji je SEKSUALNO UZNEMIRAVAO NJENOG MALOLJENOG SINA

Podgorička policija uhapsila je E.H. (53) zbog sumnje da je seksualno uznemiravao maloljetnika, rečeno je to danas iz Uprave policije Crne Gore.

Kako se navodi u saopštenju podgorički policajci postupali su po prijavi majke maloljetnika.

– Majka maloljetnika je pristupila u prostorije Odjeljenja sigurnosti Podgorica i podnijela prijavu u kojoj je navela da je prethodno jedna nepoznata muška osoba seksualno uznemiravala njenog sina na javnom mjestu pozivajući ga da pođe sa njim. Prilikom ovog događaja nije bilo fizičkog kontakta između ovog muškarca i maloljetnika – ističe se u saopštenju.

Iz UP su rekli da će E.H. uz krivičnu prijavu, biti priveden državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, zbog sumnje da je počinio navedeno krivično djelo, prenosi Avaz.

Nastavi čitati

Aktuelno