Društvo
PRIČA IZ SRPCA KOJA DIRA SRCA! Tamara posjetila baku Dušanku (91) i mnogima natjerala suze na oči
Zamisli živiš sam, u malom planinskom mjestu i tišina ti je svakodnevni pratilac. Imaš 91 godinu, dani prolaze sporo, ne tražiš mnogo, već ti fali da sa nekim popričaš.
Takav je bio život bake Dušanke iz Srpca. A onda je u njen život ušla humanitarka Tamara Misirlić.
Organizovala je popravku kuće, donosi namirnice i što je još važnije, baki je postala svijetla tačka.
View this post on Instagram
-Hvala vam, do Boga vam hvala. Hvala vam što me niste zaboravile – riječi su bake Dušanke izgovoreno ko zna koliko puta dok širi ruke pokazujući Tamari koliko je voli.
-Pozdravi mi svoju mamu puno, poljubi je umjesto mene, što te rodila tako finu i dobru. Neka ti Bog da sreće i zdravlja – nije prestajala da se zahvaljuje starica.
Ova priča podsjetnik je svima nama da ljudskost ne traži mnogo. Ponekad je dovoljno malo vremena, jedan razgovor, jedan pogled, jedno sjećanje koje ne izblijedi da nečiji dan postane svjetliji, prenosi Srpskainfo.
Uncategorized
ZVIJER SA ISTOKA OKOVALA EVROPU! Od utorka kreće snježna apokalipsa
Meteorolozi upozoravaju da bi Evropa trebalo da se pripremi na ozbiljne mrazeve.
Sa novom godinom stiže zvijer sa istoka i donijeće značajno zahlađenje. Na nekim mestima će čak padati snijeg neprekidno 96 sati, piše Blic.
Zvijer sa istoka okovala Evropu
Vrijeme u dijelu Evrope će se sa dolaskom nove godine znatno promijeniti, i to zbog zvijeri sa istoka koja treba da donese veliko zahlađenje
– Britanija se priprema za zvijer sa istoka i 96 sati neprekidnog snijega – naveo je portal Expres pozivajući se na britanske meteorološke stanice.
Meteorolozi najavili snijeg i mraz prve sedmice 2026. Britanija, međutim, neće biti jedina evropska zemlja gdje će sa dolaskom nove godine doći do zahlađenja. Promjena vremena će nastupiti i u Češkoj. Češki Hidrometeorološki zavod upozorio je da će naredni dani biti u znaku zime i snijega.
– Na planinama će već od utorka vrijeme biti izrazito zimsko sa celodnevnim mrazevima, a oko Nove godine će i više duvati vjetar. Mogu se očekivati i tipične zimske pojave kao što su sniježni nanosi ili eventualno smetovi. I prva sedmica 2026. godine će vjerovatno biti u sličnom duhu. Temperature ispod prosjeka (u nekim danima nisu isključeni ni cjelodnevni mrazevi u svim predelima) i prilično čest snijeg – naveli su meteorolozi.
Društvo
VREMENSKA PROGNOZA! Narednih dana hladno, A EVO GDJE ĆE BITI PAHULJA ZA NOVU GODINU
U Republici Srpskoj narednih dana biće hladno, u novogodišnjoj noći očekuje se pretežno oblačno vrijeme uz jak sjeverni vjetar, a ponegdje je moguće i provijavanje pahulja.
jutro vedro i hladno uz mraz, oko rijeka i po kotlinama očekuje se prolazne magla, a u toku dana uslijediće sunčano i toplije vrijeme, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
U Semberiji i Hercegovini će još tokom noći početi da duva pojačan vjetar sjevernih smjerova, a tokom dana biće slab do umjeren. Jutarnja temperatura vazduha od minus šest do minus jedan, na jugu do dva, u višim predjelima od minus devet, a dnevna od četiri do devet, na jugu do 12, u višim predjelima od jedan stepen Celzijusov.
Vjetrovito i veoma hladno uz mraz biće i u utorak, 30. decembra. U nastavku dana uslijediće postepeno naoblačenje od juga i sjeverozapada i biće promjenljivo oblačno uz sunčane periode i hladno.
Na istoku će biti oblačnije uz vrlo slabu prolaznu susnježicu ponegdje ili provijavanje pahulja. Uveče i u narednoj noći biće vjetrovito uz jake, u Hercegovini i olujne udare sjevernog vjetra.
Jutarnja temperatura vazduha od minus šest do minus jedan, na jugu do dva, u višim predjelima od minus 10, a dnevna od nula do pet, na jugu do 10, u višim predjelima od minus tri stepena Celzijusova.
Hladno i vjetrovito uz jak, na udare olujni vetar, biće u srijedu, 31. decembra. Ujutru i prije podne na sjeveru će biti sunčano, u ostalim predjelima umjereno oblačno uz sunčane periode. Po podne će doći do postepenog naoblačenja od sjevera.
Jutarnja temperatura vazduha od minus sedam do minus dva, na jugu do jedan, u višim predjelima od minus 11, a dnevna od minus tri do dva, na jugu do pet, u višim predjelima od minus šest stepeni Celzijusovih. U novogodišnjoj noći očekuje se pretežno oblačno i vrlo hladno vrijeme uz jak sjeverni vjetar. Od jugozapada ka istoku, prvo u višim predjelima, moguće je provijavanje pahulja.
Temperatura vazduha od minus pet do nula, na jugu do tri, a u višim predjelima od minus osam stepeni Celzijusovih.
Prvog dana u 2026. godini biće promjenljivo oblačno uz sunčane periode, uglavnom suvo i uz porast temperature.
Jutarnja temperatura vazduha od minus sedam do minus dva, na jugu oko nula, u višim predjelima od minus 11, a dnevna od jedan do šest, u višim predjelima od minus četiri stepena Celzijusova.
Društvo
Patrijarh Porfirije “MAJKA JE NAJVEĆA SVETINJA”
Majka je najveća svetinja, rekao je Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije koji je na praznik Materice služio liturgiju u Hramu Svetog Save na Vračaru.
“Majka eje ta koja nema cenu i kao što je govorio Sveti vladika Nikolaj biće najsličnije Bogu”, rekao je patrijarh Porfirije.
Patrijarh je zamolio sve da se mole Bogu za sve majke da na pravi način nose krst majčinstva, prenosi Televizija “Hram”.
Pravoslavni vjernici danas obilježavaju Materice, najveći hrišćanski praznik majki i žena, koji uvijek pada u drugu nedjelju pred Božić.
Toga dana, prema običaju, djeca porane i unaprijed pripremljenim kanapom, koncem, šalom, maramom ili kaišem na prepad vežu majkama noge, na isti način kao što su njih majke vezivale na Djetinjce.
-
Politika2 dana ago31 KILOMETAR, 180 MILIONA EVRA! Kineski kredit za autoput kroz Srpsku
-
Hronika3 dana agoMONSTRUMI! Četvorica muškaraca se iživljavala nad mačkom, SVO VRIJEME SU SE SMIJALI
-
Politika2 dana agoPOKRET SIGURNA SRPSKA ŠIRI MREŽU! Goran Kuzmanović na čelu PSS-a u Tesliću
-
Politika13 sati agoDODIK NAJAVIO NOVI AUTOPUT Banjaluka – Split preko Srpske?
-
Politika2 dana agoNIKOLINA ŠLJIVIĆ OBJAVILA DIPLOMU I PORUČILA: “Oglašavam se posljednji put”
-
Politika3 dana agoDODIK ĆE “NAREDITI” ANI TRIŠIĆ DA NE POTPISUJE ZAKON? Komšije mu rekle da nije dobar?
-
Politika3 dana agoJOŠ JEDAN NAČELNIK PRELAZI KOD STANIVUKOVIĆA: Pokret Sigurna Srpska danas jači za novo ime
-
Politika2 dana agoNOVO POJAČANJE ZA PSS! Gojko Kličković pristupio Stanivukovićevom pokretu
