Sport
“PRIJATELJI SU MI NASTRADALI” Monika (18) opisala kako je preživjela u diskoteci, bila je ovo JEDINA DISKOTEKA U GRADU!
U centru Kočana, dan nakon nezapamćene tragedije, kada je 59 ljudi poginulo u požaru u diskoteci, okupio se veliki broj građana kako bi učestvovali u protestu koji je počeo u 13 sati.
Među njima je i Monika Stojanov (18), koja je kobne noći za dlaku uspjela da izbjegne tragediju. Iako je srećna što je uspjela da se spasi, tuguje za drugovima koji su te noći bili u diskoteci, ali nisu uspjeli da pobjegnu.
“Izašla sam što sam brže mogla. Mnogi moji prijatelji su nastradali. Mnogo mi je žao zbog njih. Nadam se daće se povrijeđeni spasiti i da će biti dobro”, rekla je Monika za Telegraf.
Tinejdžerka dodaje da nije mogla ni da sanja da je situacija ovoliko ozbiljna.
“Na sreću, ja nemam nikakve posljedice, dobro sam, ali je dosta mojih prijatelja nastradalo. Među njima je i jedna moja školska drugarica”, kaže Monika.
Ona dodaje da i iz drugih odjeljenja njene škole ima dosta povrijeđenih i da se nada da će svi biti dobro.
Monika se zatim osvrnula na najtežu noć u njenom životu, a onda je otkrila kako je uspjela da pobjegne.
“Ja sam se trudila da što prije stignem do vrata, bila je velika gužva, svi su se gurali. Gurali su me sa svih strana, ali sam na kraju uspjela da se spasim i izađem među prvima”, objašnjava ona.
Međutim, njeni prijatelji nisu imali sreće kao ona.
“To je bila jedina diskoteka u našem gradu. Skoro svakog vikenda sam bila tamo. Dosta ljudi, posebno nas mladih je išlo tamo”, rekla je Monika.
Kaže da je jako potresena, da ne može da spava i da su sve vijesti koje čita užasne.
“Neki nisu mogli da stignu do bolnice jer je bila prepuna. Mnogo je ljudi nastradalo”, rekla je ona.
Ona kaže da je čula da će se sahrane održati nakon što se tijela nastradalih doprime iz Skoplja, ali da veliki broj roditelja protestuje i ne zna šta će se dešavati narednih dana.
(Telegraf.rs)
Sport
ODJEKNULA KOŠARKAŠKA BOMBA: Željko Obradović opet vodi Panatinaikos!
Srpski stručnjak Željko Obradović novi je trener košarkaša Panatinaikosa, saopštio je danas grčki klub na društvenim mrežama.
Grčki klub je sa Obradovićem, koji će uskoro napuniti 66 godina, potpisao ugovor na tri godine.
Ovaj potez predstavlja značajan korak za Panatinaikos, koji želi da se vrati na stare staze slave i osvoji vrh evropske košarke.
Potpis trogodišnjeg ugovora sa Željkom Obradovićem jasno pokazuje namjere Panatinaikosa. Klub ne samo da želi trenutne rezultate, već i izgradnju stabilnog sistema za budućnost.
Obradović, poznat po svojoj disciplini i sposobnosti da iz igrača izvuče maksimum, idealan je izbor za ostvarenje ovih ciljeva.
Istorija uspjeha u Atini
Za Obradovića ovo nije prvi put u Atini. On je već vodio klub u periodu od 1999. do 2012. godine, ostvarivši impresivne rezultate koji uključuju pet titula Evrolige.
Njegov prethodni mandat ostavio je dubok trag u istoriji kluba i u srcima navijača, zbog čega je njegov povratkom dočekan sa euforijom.
Šta se očekuje od nove ere?
Dolazak Obradovića na čelo Panatinaikosa najavljuje novu eru. Očekuje se da će legendarni trener donijeti svoju prepoznatljivu filozofiju, koja uključuje čvrstu odbranu, inteligentnu igru u napadu i mentalitet pobjednika.
Navijači već sada sa nestrpljenjem iščekuju prve utakmice pod njegovim vodstvom i nadaju se novom osvajanju Evrolige, prenosi Kurir.
Sport
ĐOKOVIĆ PONOVO STIŽE U BiH: Spektakl sa teniskim velikanima zakazan u julu!
Proslavljeni teniser Novak Đoković polovinom jula ponovo dolazi u Bosnu i Hercegovinu, gdje će učestvovati na svečanom otvaranju Dodig Tennis Centra (DTC).
Riječ je o projektu koji je pokrenuo Ivan Dodig, a otvorenje je planirano za 14. juli, kada će biti organizovan i egzibicioni meč u kojem će, pored Đokovića, nastupiti i Marin Čilić te Goran Ivanišević prenosi Avaz.
Novi teniski kompleks nudi više modernih terena, kao i dodatne sportske i ugostiteljske sadržaje, a cilj je razvoj tenisa i promocija sporta kroz savremene uslove za trening i takmičenja.
Sport
SKANDAL KOD MOSTARA! Radnici EP HZHB skinuli 150 zastava BiH i POSTAVILI HRVATSKE!
Radnici Elektriprivrede HZHB su tokom vikenda uklonili oko 150 zastava BiH koje su postavljene na elektro stubovima i žicama u okolini Mostara kao vid podrške fudbalerima na Svjetskom prvenstvu.
Kako pišu Vijesti.ba, danas na dan utakmice Engleske i Hrvatske uz magistralni put M 17 postavljene su zastave Hrvatske.
Ovo je izazvalo veliko negodovanje zbog čega su se oglasile i pojedine stranke u FBiH, pišu Vijesti.ba.
-
Politika3 dana agoPALE MASKE U BIJELJINI! “Najžešći” opozicionar POKAZAO PRAVO LICE! Ljubiša Petrović nakon 6 godina glume pao u zagrljaj SNSD-u! (FOTO)
-
Politika2 dana agoRASPAD U REŽIMSKIM REDOVIMA: SNSD-ovci zaratili međusobnim optužbama za korupciju i nesposobnost!
-
Hronika2 dana agoCRNI DAN NA CESTI: Tri života ugašena u teškoj nesreći kod Banjaluke
-
Politika2 dana agoU SVIJETU OSTAVKA I ZATVOR, KOD NAS FOTELJA I NAGRADA! Šokantna istina o političarima u Srpskoj! Što veća afera, to bolja POZICIJA
-
Svijet3 dana agoINCIDENT ISPRED SUPERMARKETA U NJEMAČKOJ: Tromjesječna beba oteta iz kolica, dignuti helikopteri
-
Hronika2 dana agoTEŠKE POVREDE NAKON NESREĆE: U UKC RS zbrinuta tri strana državljana, dvoje u kritičnom stanju!
-
Društvo3 dana agoTREĆI ŠAMAR MINISTARSTVU: Sud ponovo srušio dozvolu za rudnik kod Prijedora, mještani traže odgovornost
-
Politika1 dan agoDRINIĆ NAKON TRAGEDIJE KOD BANJALUKE: Tri života su izgubljena, a milioni odlaze na kamere i stubove! (FOTO)
