Politika
PRVA LJUBAV ZABORAVA NEMA: Trivićeva zapostavila stranku?! Ne odustaje od brige za PDP
Sudeći po tabloidnim naslovima portala i portaloida izborna kampanja za predstojeće lokalne izbore već je u punom zamahu.
Uvijek sličan cenario, koji se ponavlja svake dvije godine, ovih je dana usmjerio pažnju na opozicioni PDP i nesuglasice između pojedinih stanačkih funkiconera.
Tabloidnim naslovima se, po običaju, prva pozabavila predsjednica Narodnog fronta Jelena Trivić zanemarujući da njenu stranku od početka najviše “vole” upravo tabloidi budući da je njeno ponašanje jedino zanimljivo upravo medijskom žutilu.
Tako je ovog puta požurila da se oglasi u vezi sa partijom koja je izgleda i dalje najviše i jedino zanima, umjesto da pažnju i energiju usmjeri na svoj Front.
Moralisanje Trivićeve odavno je “opšte mjesto” u političkoj sferi kojim očigledno pokušava da prikrije frontovski “prvljavi veš”.
Morališući po društvenim mrežama, a sve pod parolom “borbe protiv režima”, Trivićeva zaboravlja ili se pravi da ne primjećuje da joj u stranci “šervani” SNSD-ovski kadar. Poput lažnih ekologa iz Šipova koji odnedavno rukovode njenim odborom u tom kraju.
Morališući po društvenim mrežama Trivićeva rastura i opoziciju prevlačeći kadrove u svoju stranku, što “na ruku” ide isključivo tobože njenom najvećem neprijatelju – režimu.
Morališući po društvenim mrežama Trvićeva novinare upućuje na “režimski” CIK (koji to u njenoj glavi više nije) uporno skrivajući identitet finansijera njene stranke, koja realno, više podsjeća na preduzeće sa razgranatom mrežom filijala po Republici Srpskoj. Sasvim je logično da se javnost zapita ko to zaista stoji iza Narodnog fronta. Stranci ili režim?
Morališući po društvenim mrežama dušebrižna Jelena Trivić prati žutu štampu dok joj se stranka guši u problemima..
Politika
KRESOJEVIĆ “120.000.000 KM za 1 Komsar, 0 KM za 35 nerazvijene opštine!”
Najgori rebalans u istoriji Republike Srpske otkriva impresivnu bahatost i diskriminaciju, izjavio je narodni poslanik i član PSS Bojan Kresojević.
– Prije 12 mjeseci digla se kuka i motika od strane SNSD-ovih prvaka da je potrebna pomoć nerazvijenim opštinama. Bilo je to upravo u vrijeme kada se Baňaluci i Bijeljini pokušalo uzeti 9.000.000 KM, na diskriminatoran i neustavan način, u cilju političke osvete.
Kada se pokazalo da je ova ideja za slabljenje Banjaluke i Bijeljine neustavna, od tada nikoga nije briga za nerazvijene opštine.
– U ovom rebalansu: 0 KM za 35 nerazvijenih opština, ali za 1 Komsar čak 120.000.000 KM.
Kneževo, Jezero, Šipovo i ostale nerazvijene lokalne zajednice – nije da nema novca, već ovoj vlasti jednostavno niste bitni! – istakao je Kresojević.
Ovo je još jedan dokaz da politika prioritete postavlja po partijskoj liniji, dok mali i nerazvijeni opštinski budžeti ostaju zapostavljeni i zaboravljeni.
Politika
BEZOBRAZLUK BEZ PREMCA! “Samo da RiTE Ugljevik izdrži muku do 1. aprila”?
Luka Petrović, generalni direktor MH “Elektroprivreda Republike Srpske”, rekao je da će rudarske mašine RiTE Ugljevik uskoro ući u koncesiono polje “Ugljevik-Istok 2”, ali da neće moći doći do uglja za još nekoliko mjeseci, te da očekuje da RiTE izdrži u kopanju polja “Ugljevik-Istok 1” do 1. aprila 2026. kada počinje remont u tom preduzeću.
On je za “Nezavisne novine” kazao da je dio mašina već upućen u “Ugljevik-Istok 2”. “Međutim to polje je ogromna površina i da bi se došlo do nje, potrebno je izmjestiti još jedan put, treba napraviti tri pristupna puta za mještane tih sela u dužini od 4,5 km, onda treba riješiti neku vodovodnu infrastrukturu i ima nekoliko domaćinstava gdje je u toku potpisivanje sporazuma i do nove godine će se izvršiti isplata kako bi se domaćinstva iselila sa tih lokaliteta. U tom smislu će se ući u ‘Ugljevik-Istok 2’, ali nećemo doći do uglja sigurno za par mjeseci iz tog ‘Istoka 2’. Do toga trenutka ćemo eksploatisati ‘Istok 1’, koji je nažalost na više lokacija, rasprostranjen na liniji od nekoliko kilometara i zato je otežano snabdijevanje ugljem”, tvrdi Petrović.
“Rudarski posao u RITE je zapušten”
Odgovarajući na pitanje koliko na način “dan za dan” može funkcionisati RiTE i da li je to normalno, Petrović odgovara riječima da je preduzeće došlo u ovu situaciju zato što je “zapušten rudarski posao u tom kolektivu”.
“Očito da rudarski poslovi nisu bili prioritetni u odnosu na neke druge poslove i naravno da je to stvar za analiziranje i preispitivanje. Svakako i traženja odgovornosti zašto je došlo do zapuštanja i nedostatka uglja”, kazao je Petrović.
Na pitanje ko su ti odgovorni, on kaže:
“Oni koji su rukovodili tim segmentima u preduzeću”.
Nezavisne
Politika
SLIJEDI NOVI ENORMAN LANAC POSKUPLJENJA! Koliki će nam biti računi za struju ako poskupi mrežarina?
Regulatorna komisija za energetiku Republike Srpske (RERS) traži saglasnost Vlade Republike Srpske za nove cijene mrežarina, koje će, kako nezvanično saznaje CAPITAL, biti više za 20 odsto.
Udio mrežarine u ukupnom računu za električnu energiju iznosi oko 50 odsto, što znači da će računi od 1. januara naredne godine, pod uslovom da Vlada da zeleno svjetlo biti veći za 10 odsto. Iz RERS nisu potvrdili, ali ni demantovali saznanja Capitala.
– REERS je analizirao zahtjeve ODS-ova za povećanje cijene mrežarine i preliminarne analize dostavio Vladi kao većinskom vlasniku kapitala i koja vodi energetsku i socijalnu politiku RS – naveli su u odgovoru na upit.
Distributivna preduzeća u sklopu Elektroprivrede Republike Srpske, odnosno Operateri distributivnih sistema (ODS) tražili su poskupljenje mrežarine za čak 46 odsto.
Dobro upućen izvor CAPITAL kaže da je od početka bilo jasno da je taj zahtjev nerealan, ali da se svjesno išlo na taj procenat da bi se u javnosti povećanje od 20 odsto predstavilo kao nešto prihvatljivo.
Capital.ba
-
Politika5 sati agoDODIK POBJESNIO NAKON PORAZA U PRIJEDORU, razbio telefon o zid pa poručio “JE*AĆU IM MAMICU”
-
Svijet2 dana agoFON DER LAJEN: Sastanak o korištenju ruske imovine završen bez rezultata
-
Politika5 sati agoMINIĆ “PITAJTE ĐOKIĆA”, ĐOKIĆ “PITAJTE PETROVIĆA”, Petrović “Samo da nam je izgurati do 1. APRILA”?
-
Svijet2 dana agoŽESTOKA OSVETA RUSIJE: Izvedeni SNAŽNI UDARI, odjekuju eksplozije, ljudi se kriju
-
Društvo2 dana agoŠTA KAŽU GRAĐANI? U potrazi za zlatom u Jezeru buše tokom noći i pod reflektorima
-
Banjaluka2 dana agoSTANIVUKOVIĆ POZIRAO SA LEPOM BRENOM NAKON SPEKTAKLA: “Banjaluka zaslužuje da se ovo veče ponovi”
-
Svijet2 dana agoVIDEO ZA KOJI JE TEŠKO POVJEROVATI DA JE PRAVI: U Rumuniji snimljen “prvi leteći automobil”
-
Region3 dana agoMASOVNA POTRAGA U MEĐIMURJU: Naoružani ubica Josip Oršuš i dalje u bijegu
