Politika
RTRS UGOSTIO ĐAJIĆEVOG AĐUTANTA! MILENKO LETIĆ – reketaš, lažni inspektor i NEPRIJATELJ SPC!

U večerašnjem izdanju “Teleringa” Mate Đaković odlučio je da ugosti Milenka Letića, generalnog sekretara SNSD Banjaluka i jednog od najbližih saradnika Vlade Đajića, poznatog po aferama, skandalima i nelegalnim poslovima, ovog puta je pored standardnog “pljuvanja” gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića otišao i korak dalje – napao je Srpsku pravoslavnu crkvu i izjasnio se protiv pomoći Crkvi!
Tako se Letić, inače poznat po tome što je kupio diplomu na privatnom fakultetu, sada predstavlja kao ekspert za budžet, sport, vjeru, finansije i još ponešto.
U emisiji kod Đakovića, Letić je izjavio da je Akvana napravila gubitak od 1,7 miliona KM, dok je samo nekoliko trenutaka kasnije na grafici u pozadini pisalo 297.000 KM – što su vrlo brzo skinuli, čim su shvatili da su uhvaćeni u još jednoj laži.
I nije to jedini gaf. Podsjetimo, Letića su već istraživali Specijalno i Okružno tužilaštvo zbog reketiranja banjalučkih trgovaca i ugostitelja, kao i zbog nelegalnih poslova sa bilbordima. Uprkos tome, ovaj čovjek je prije nekoliko godina na konkursu za republičkog inspektora za prosvjetu i sport “čudom” osvojio 49 od 50 bodova i zaposlio se u Upravi, iako je cijela Banjaluka znala da mu je diploma – kupljena roba.
MILENKO LETIĆ republički inspektor sa KUPLJENOM DIPLOMOM! Još jedna Đajićeva uzdanica (FOTO, VIDEO)
Tada je i Gorica Dodik javno reagovala, napisavši:
– “Divno, baš za primjer drugima – kupiš diplomu na privatnom fakultetu i to cijela BL zna, a onda postaneš inspektor za prosvjetu. Sramota”, dodavši da ju je Letić po kafanama nazivao “silikonskom kur*om”.
I sad takav kadar sjedi kod Mate, napada Crkvu, širi dezinformacije o sportskim ustanovama i glumi poštenje. Zabrinjavajuće je da SNSD-ovi najglasniji ljudi sve češće dolaze iz moralno najspornijih redova, a istovremeno vrijeđaju svetinje i institucije koje građani poštuju i podržavaju.
Očigledno je – u SNSD-u nema više granica: reketaši i falsifikatori diploma postaju glavni glasnogovornici partije, a oni koji se protive takvoj praksi bivaju marginalizovani.
Banjaluka24
Politika
RADULOVIĆ OSTAJE NA ČELU SDS-a! Unutarstranački izbori nakon prijevremenih za predsjednika Srpske

SDS je na današnjoj sjednici odlučio da se izbori u ovoj stranci neće održati dok se ne završe prijevremeni izbori sa predsjednika Republike Srpske.
“Pitanje koje interesuje javnost je u kojem pravcu ide SDS. Odluka Glavnog odbora jeste išla u pravcu tome da je Republika Srpska prioritet u djelovanju i radu SDS-a. Većina delegata je mišljenja i takva odluka je donesena da se unutarstranački izbori održe tek nakon što se završe prijevremeni predsjednički izbori za predsjednika Republike Srpske”, rekao je Jovica Radulović, v.d. predsjednika SDS-a.
Usvojena je odluka da v.d. Srpske demokratske stranke ima ovlaštenja da imenuje vršioce dužnosti članova Predsjedništva SDS-a u skladu sa Statutom stranke kako bi stranka mogla nesmetano da radi i donosi odluke. Radulović je istakao da će se odluka da li će SDS učestvovati na prijevremenim izborima biti donesena na sljedećoj sjednici Glavnog odbora, koja će se održati 20.septembra.
Na narednoj sjednici će, takođe, odlučiti hoće li SDS imati svog kandidata na izborima za predsjednika Srpske.
Politika
SJEDNICA JOŠ TRAJE! Članovi GO SDS-a satima na jednoj tački dnevnog reda

Sjednica Glavnog odbora SDS-a, koja je počela u 12.00 časova u Doboju, još nije završena, a i dalje se raspravlja o prvoj tački dnevnog reda, koja se navodno odnosi na aktuelnu političku situaciju.
Izjave su najavljene po završetku sjednice, a novinari koji prate događaj nisu dobili precizan dnevni red.
Mediji su ranije prenijeli da je druga tačka o kojoj će se danas raspravljati odluka o provođenju prijevremenih izbora za predsjednika SDS-a.
Politika
DRECUN o sporazumu Zagreba i Ljubljane! “POKAZUJE DA NATO IMA NEDOVRŠEN POSAO NA BALKANU”

Predsjednik Odbora za odbranu Skupštine Srbije Milovan Drecun ocijenio je da vojni sporazum Slovenije i Hrvatske pokazuje da Nato ima nedovršen posao na ovim prostorima, zbog vojne neutralnosti Srbije i protivljenja Republike Srpske članstvu BiH u savezu.
“NJima treba članstvo Srbije i članstvo BiH u ovom vojnom savezu da dovrše posao i uspostave geopolitičku dominaciju na Balkanu”, rekao je Drecun.
On smatra da su svi aktuelni događaji u Srbiji i u Republici Srpskoj usmjereni ka promijeni vlasti da bi se korigovala spoljna politika Srbije u pravcu odustajanja od strateškog partnerstva sa Ruskom Federacijom i sa Kinom, a približavanja i eventualnog članstva u Nato-u, a da se sve to uklapa u ono što Hrvatska pokušava da radi. “Naravno, prvenstveni cilj Hrvatske, Slovenije, Albanije, jeste da ojačaju takozvanu vojsku Kosova koja se ubrzano stvara i ušla je sada u treću fazu pripreme”, naveo je Drecun.
On je podsjetio da prve zajedničke vojne vježbe “Branilac Evrope” već postoje, održavaju se na teritoriji Hrvatske i da su tamo pripadnici takozvanih Kosovskih snaga bezbjednosti.
“Vežbe se održavaju i na teritoriji samoproglašenog Kosova, iako je to po Rezoluciji 1244 isključeno, ali komanda Kfora ne reaguje”, naveo je Drecun za RTS. Linker
Hrvatska i Slovenija potpisale su 5. septembra Deklaraciju o vojnoj saradnji koju je hrvatski ministar obrane Ivan Anušić nazvao “novim poglavljem” već odličnih odbrambenih odnosa dvije države.
Slovenački ministar Borut Sajović poručio je da Zagreb i LJubljana imaju veliku odgovornost na zapadnom Balkanu, posebno u očuvanju mira na “Kosovu” i u BiH”.
-
Svijet3 dana ago
STIGAO PUTINOV ODGOVOR “Ako se NATO trupe pojave u Ukrajini BIĆE LEGITIMNA META”
-
Politika3 dana ago
STEVANDIĆ “Srpska nije za rat, ali OKUPACIJA NIJE MIR”
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ ZAHVALIO SAKANU – Kotor Varoš podržao inicijativu za rasterećenje đaka
-
Politika2 dana ago
KORISTILI BIBER SPREJ! Borenović napadnut ispred zgrade u Banjaluci, prevezen u hitnu
-
Svijet2 dana ago
TRAMP: “Izgubili smo Rusiju i Indiju U KORIST KINE, želim im dugu i prosperitetnu BUDUĆNOST ZAJEDNO!”
-
Svijet2 dana ago
MERC PRIZNAO: “Evropa nema snage da izvrši pritisak na Putina!”
-
Svijet2 dana ago
ZELENSKI PRIJETI PUTINU! “Moramo upotrijebiti sva moćna sredstva”
-
Svijet1 dan ago
Broj poginulih u Gazi prešao 64.000, STRADALA I BEBA STARA 10 DANA