Connect with us

Region

RUŽNE SLIKE IZ HRVATSKE! Navijači Dinama iz Zagreba isprebijali turiste na stadionu (VIDEO)

Na sjevernoj tribini stadiona Maksimir, tik pred početak utakmice Dinama i Slaven Belupa, dogodio se brutalan napad u kojem su huligani pretukli grupu italijanskih turista, među kojima su bila dvojica ljekara koji su zadobili teže povrede.

Jedan od povrijeđenih završio je sa frakturom lobanje, dok je drugi prošao sa lakšim povredama, nakon što su ih, prema njihovim riječima, bez ikakve provokacije napala petnaestorica maskiranih napadača.

Italijani su izjavili da ih je posebno potresla činjenica što je u trenutku napada na tribinama bilo mnogo djece i porodica koje su u panici bježale.

– Kada je napad počeo, zavladala je panika. Ljudi, uključujući i mnogo djece, uplašeno i vrišteći su istrčali sa tribina. Taj trenutak je bio traumatičan ne samo za nas, već je pokazao i potpunu nespremnost i nemoć službe bezbjednosti – izjavili su napadnuti Italijani.

Nekoliko dana kasnije pojavio se i video napada, na kojoj se jasno vidi kako pripadnici navijačke grupe Bad Blue Boys fizički nasrću na Italijane, navodno zbog toga što su se slikali na sjevernoj tribini.

Telegraf.rs

Region

NEPRIJATNO IZNENAĐENJE NA ODMORU: Meduze preplavile Jadran (VIDEO)

More u Istri puno je meduza, a stručnjaci kupače mole na oprez.

U moru na zapadnoj obali Istre neugodno iznenađenje. Veći broj kompas meduza pomutio je planove kupača.

“Bojim se da”, rekla je Danica iz Pule, prenosi Dnevnik.hr.

I to s razlogom. Jer svojim dugim pipcima prepunih žarnjaka može opeći, izazvati bol, crvenilo i otok.

“Meduza ako peče može biti problem, ali za sada ništa”, rekao je Silvio iz Pule.

Puno ih je more, ali i sami su ih kupači izbacili na obalu. Ali i tu valja biti na oprezu. Mogu opeći i tada, pa ih je najbolje izbjegavati u širokom luku.

Razlog

“Sve meduze se pojavljuju u ciklusima. Razlog tome je povećana temperatura u ovo proljeće, ali izrazito povećana temperatura, zatim imamo sigurno puno više hrane s kojom se hrane”, rekla je Milena Mičić iz Aquariuma Pula.

Ova situacija s ovako velikim brojem opasnih meduza, napominje, ne bi trebala dugo trajati.

Do ozbiljnije sezone kupanja i gužva u plićaku one će se povući zbog završetka životnog ciklusa.

“Mislim da se ne moramo bojati da će ostati, one će otići za jednu dvije sedmice. Kompas meduza mislim da neće biti”, nadodaje Mičić.

Rebraši

Uz njih pojavile su se i veće nakupine rebraša.

Invazivne vrste koja je balastnim vodama stigla u naše hrvatsko more i tu pronašla idealne uslove za život i razmnožavanje. Za očekivati je, kažu naučnici da ćemo se s njima u moru susretati cijelo ljeto.

“Najviše ih ima da u tom sjevernom djelu, do Cresa, tamo u južnom Jadranu ih nema. Vidimo ih preko zime i ljeta i od toga zavisi koliko će biti hrane, ako ima više fitoplanktona oni više filtriraju i više rastu i brže se razmnožavaju i takođe temperature”, rekla je Daniela Marić Pfannkuchen iz rovinjskog Centra za istraživanje mora Instituta Ruđer Bošković.

Nisu opasni za ljude, ali mute vodu ekosistemu.

“Zato jer koriste isti izvor hrane kao mala plava riba i ostali naši domaći poželjni organizmi. Oni su u jednoj kompeticiji”, nadodaje Marić Pfannkuchen.

Panici mjesta nema, ali kad je u pitanju kompas meduza oprez je nužan. Barem još ovo kraće vrijeme za koje se pretpostavlja da će remetiti kupanje.

Nastavi čitati

Hronika

TRAGEDIJA KOD BIJELOG POLJA: Poginuo načelnik granične policije

Načelnik granične policije pri Policijskoj upravi Prijepolje Danilo Femić poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Bijelog Polja.

“Nesreća se dogodila u mestu Bijelo Polje, na putnom pravcu od Gubavča prema Bistrici. U ovoj tragediji, kako se nezvanično saznaje, život su izgubile dve osobe, među kojima je i Danilo Femić. Okolnosti pod kojima je došlo do nesreće za sada nisu zvanično saopštene, a nadležni organi sprovode istragu koja bi trebalo da utvrdi sve detalje ovog tragičnog događaj”, kaže izvor upoznat sa slučajem za RINU.

Femić je nedavno postavljen na dužnost načelnika granične policije pri Policijskoj upravi Prijepolje. Tokom svoje karijere važio je za profesionalnog, odgovornog i posvećenog policijskog službenika koji je uživao veliko poverenje kolega i pretpostavljenih.

Njegove kolege opisuju ga kao čestitog i poštenog čoveka, odanog službi i uvek spremnog da pomogne drugima. Upravo zbog takvog odnosa prema poslu i ljudima bio je cenjen i poštovan među saradnicima.

Nezavisne

Nastavi čitati

Hronika

SPRJEČENA LIKVIDACIJA? Zagrebačka policija uhapsila državljanina Srbije

 Policija u Zagrebu uhapsila je državljanina Srbije (25) jer je planirao ubistvo muškarca u glavnom gradu Hrvatske.

Kako je saopšteno iz Policijske uprave zagrebačke srpski državljanin uhapšen je u srijedu 27. maja na Trešnjevci u hotelskoj sobi.

Šta je policija pronašla prilikom hapšenja?

Kod sebe je imao napunjen pištolj, navode iz Policijske uprave zagrebačke i dodaju da je tako spriječena planirana likvidacija.

“U srijedu u popodnevnim satima, na području Trešnjevke u hotelskoj sobi, policijski su službenici na osnovu operativnog rada ciljano pronašli muškarca bez dokumenata. Izjavio je da je 25-godišnji državljanin Srbije te da je u Hrvatsku ušao ilegalno prije nekoliko dana”, objašnjavaju iz Policijske uprave zagrebačke da je u pištolju u okviru bilo sedam metaka, te da je sa oružje uklonjen fabrički broj.

Šta je pokazala istraga?

Dalje navode da je istragom utvrđena sumnja da je državčjanin Srbije došao u Zagreb kako bi, prema prethodnom dogovoru putem komunikacijske aplikacije, organizovao ubistva muškarca.

“Navedeno oružje je pribavio protivno odredbama Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana, pa je tako neovlašteno posjedovao oružje, streljivo i dijelove oružja čije je posjedovanje građanima zabranjeno. Po dovršenom kriminalističkom istraživanju osumnjičeni je, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku, predan pritvorskom nadzorniku”, navode iz Policijske uprave zagrebačke.

Nezavisne

Nastavi čitati

Aktuelno