Connect with us

Politika

SANKCIJE ZATVORILE “AGAPE”! Oglasila se Gorica “Svjesni smo da je naš slogan “Zalogaj ljubavi” ostavljao kod MNOGIH GORAK UKUS”

Restoran “Agape”, koji je u vlasništvu kćerke predsjednika Republike Srpske, Gorice Dodik, zatvara se nakon devet godina zbog američkih sankcija.

Gorica se ovim povodom oglasila na društvenij mreži Iks, a njenu objavu prenosimo u cjelosti:

“Poštovani gosti restorana Agape, želimo da vas obavijestimo da se naš restoran zatvara nakon devet godina. Upoznati ste sa činjenicom da je restoran stavljen na američku crnu listu, te da su banke u Republici Srpskoj putem usmene naredbe zaposlenih u američkoj ambasadi zatvorili račune restorana i tako onemogućili našim zaposlenima da primaju plate i ostvare osnovna ljudska prava kao što je pravo na rad.

Svjesni smo da jedan ugostiteljski objekat predstavlja bezbjedonosnu prijetnju svijetskoj stabilnosti, te da je Milosrdni anđeo Majkl Marfi to prepoznao na vrijeme i spriječio finansijski kolaps i pad američke berze. Svjesni smo i toga da je naš slogan “Zalogaj ljubavi” ostavljao kod mnogih gorak ukus i da su mnogobrojni koncerti i slavlja koja su se održavala u restoranu bili razlog za izlive bijesa i tuge kod redovnih gostiju te iste ambasade.

Isto tako smo svjesni da Majkla Marfija i njegove goste nije briga što je 30 radnika i njihovih porodica ostalo bez redovnih mjesečnih primanja, a i kako će kada njihova apanaža zavisi upravo od toga koliko će zla nanijeti drugome pod izgovorom borbe protiv korupcije. Sigurni smo da bi sve ovo drugačije bilo da se u našem restoranu dilovala droga ili da su se okupljali pedofili, tada bi se po uzoru na sina trenutnog američkog predsjednika našli na spisku njihovih poželjnih partnera.

Na kraju, ali ono najbitnije je da želimo da se zahvalimo našim radnicima, prije svega onima koji su od samog početka bili sa nama. Isto tako i onima koji su se u medjuvremenu pridružili našem timu.

Hvala vam vrijedni i požrtvovani ljudi, bez vas naš restoran ne bi opstao sve ove godine, hvala vam za sve pohvale na račun vašeg i našeg restorana.

Hvala vam za sve nagrade za uslugu, hvala vam za sve nagrade za kvalitet hrane koju ste sa ljubavlju spremali.

Hvala vam za sve dane sreće i za sve manje lijepe stvari koje smo zajedno prevazišli. Hvala dragim gostima koji su ovih devet godina bili tu uz nas. Vaš Agape.ž”, napisala je Dodikova na društvenoj mreži Iks.

Politika

SVEJEDNO NEĆEMO SAZNATI KOLIKO IH IMA! Spreman registar državnih službenika u BiH

Nakon godina najava i odgađanja, Agencija za državnu službu Bosne i Hercegovine izradila je Registar zaposlenih u institucijama BiH i uputila ga na javne konsultacije.

Zaposleni će imati svoj elektronski karton odnosno dosije u kojem će pored podataka o instituciji u kojoj rade i vrsti posla biti i informacije o njihovom obrazovanju, stažu, radnom iskustvu ali i njihove ocjene i eventualni disciplinski postupci.

Sve institucije će od Agencije dobiti korisničke naloge i pristup registru a svaka obrada podataka brisanje ili pregled će se evidentirati kako bi prostor za zloupotrebe bio sveden na minimum.

Pristup će imati i zaposleni, ali samo u onom dijelu koji se na njih odnosi.

Iz Agencije poručuju da je usvajanjem Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državnoj službi u institucijama Bosne i Hercegovine prošle godine stvoren okvir za uspostavljanje registra.

“Zakonom je predviđeno da će  Registar zaposlenih biti uspostavljen najkasnije u roku od dvije godine od dana stupanja na snagu ovog zakona. U skladu sa navedenim članom, Agencija je u ostavljenom roku pripremila predmetni Prijedlog odluke”, navode oni.

Ističu da  se Registrom uspostavlja kvalitetan i učinkovit sistem upravljanja ljudskim potencijalima.

Inače, registar neće obuhvatiti policijske službenike, profesionalna vojna lica i zaposlene u Obavještajno-bezbjednosnoj agenciji Bosne i Hercegovine i Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija, pritvora i drugih mjera.

Capital

Nastavi čitati

Politika

GRUBOR “Dan parafiranja Dejtona mora da ujedini sve građane – PRAZNIK KOJI SABIRA, A NE RAZDVAJA”

Potpredsjednik Pokreta Svojim putem i član Predsjedništva PSS, dr Milan Grubor, poručio je da je Dan parafiranja Dejtonskog mirovnog sporazuma datum koji treba da ujedini sve građane Bosne i Hercegovine, a posebno Republike Srpske, bez obzira na političko, nacionalno ili vjersko opredjeljenje.
Kako je naglasio, riječ je o danu koji treba da sabira, a ne da po bilo kojoj liniji razdvaja.

Grubor je podsjetio i na staro narodno vjerovanje da se na Aranđelovdan “nebo otvara” za najiskrenije molitve i želje, koje će se, ukoliko se čovjek obrati Bogu čistog srca, i ispuniti. Upravo se ovaj veliki pravoslavni praznik u Republici Srpskoj poklapa sa Danom uspostavljanja Opšteg okvirnog sporazuma za mir u BiH.

– Na današnji dvostruki praznik, prije tačno tri decenije, Srbi u BiH su odbranili i međunarodno verifikovali svoju konstitutivnost i državnost, ali su to učinila i druga dva konstitutivna naroda – naglasio je Grubor.

Istakao je i da je predstojeći Dan prvog zasjedanja ZAVNOBiH-a zajednički praznik sva tri naroda, podsjećajući da je 25. novembra 1943. godine, u Mrkonjić Gradu, definisana Bosna i Hercegovina kao „država i srpskog i muslimanskog i hrvatskog naroda“.

Nastavi čitati

Politika

MA KO TO NAMA LAŽE? Petrović obmanuo RERS da se konsultovao sa Vladom o POSKUPLJENJU STRUJE

Nakon pritiska javnosti i prijetnje smjenom, direktor Elektroprivrede Republike Srpske Luka Petrović odlučio je da povuče zahtjev za poskupljenje struje od 20 odsto.

Pored toga što je obmanuo Vladu Republike Srpske i prećutao da traži poskupljenje, on je u zahtjevu za odobrenje tarifnih stavova od 14. novembra obmanuo i RERS navodeći da se po pitanju povećanja cijena konsultovao sa Vladom.

Mješoviti holding kao javni snabdjevač, s obzirom na osjetljivost problematike povećanja cijena kada je u pitanju javno snabdijevanje, obavio je konsultacije sa Vladom RS i drugim institucijama, na osnovu čega je donesena odluka da se povećanju cijena energije pristupi na odgovoran način, bez velikih cjenovnih šokova za najosjetljivije katerogije kupaca – javno snabdijevanje”, navodi se u zahtjevu koji potpisuje Luka Petrović.

Izvod iz zahtjeva ERS-a

On dalje navodi da će cijena za javno snabdijevanje i dalje biti niža od cijene električne energije koju ERS nabavlja na tržištu.

Takođe, zahtjevamo promjene postojećih opsega potrošnje za domaćinstva u 2026. godini na način da se opseg potrošnje od 0-500 kWh smanji na 0-350 kWh, 501-1500 kWh na 351-1000 kWh i preko 1501 kWh na preko 1001 kWh”, piše u zahtjevu.

Međutim, kada je javnost upozorena o namjerama ERS-a u ovom preduzeću su sve pokušali da zataškaju prebacivajući odvornost na medije.

Kako bi pokušali koliko toliko da “ispeglaju” situaciju oni su RERS-u u srijedu podnijeli zahtjev u kojem traže da se postupak obustavi jer su tobože utvrdili da “sadrži formalne i činjenične nedostatke”.

Građanima su sa druge strane plasirali saopštenje u kojem su potpuno ignorisali činjenicu da su tražili poskupljenje struje, predstavljajući sve kao nesporazum.

Tu su još jednom obmanuli javnost tvrdnjom da nema nikakvog zahtjeva za poskupljenjem struje.

Ne samo to, u bijegu od odgovornosti oni su regulatora optužili da nije odbacio njihov zahtjev za odobrenje tarifnih stavova iako je on nepotpun.

RERS je inače za narednu srijedu zakazao sjednicu na kojoj če razmatrati zahtjev ERS-a o obustavi postupka.

Podsjećamo, predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić je negirao da je Petrović ikome najavio ovakvu odluku ne isključivši mogućnost njegove smjene. Iz izjava premijera se ne vidi povjerenje prema prvom čovjeku ERS-a.

Capital

Nastavi čitati

Aktuelno