Connect with us

Region

SKORO CIJELI RAZRED SE ISPISAO IZ ŠKOLE zbog jednog nasilnog učenika

Gotovo svi učenici jednog razreda u zagrebačkoj osnovnoj školi ispisali su se ovog ljeta iz škole zbog nasilnog učenika. Roditelji su odluku o ispisu svoje djece donijeli pošto institucije nisu reagovale na njihove brojne apele.

Donedavne kolege iz razreda novu će školsku godinu započeti u različitim školama. Njihova pravna zastupnica požalila se za HRT da je najgore što su svugdje naišli na zid ćutanja jer nikad nisu dobili službene odgovore na molbe i pozive za pomoć.

“Tražili smo i od škole i od Gradske kancearije za obrazovanje i od Ministarstva informaciju na koji način planiraju da sprovode nastava u novoj školskoj godini. Međutim, do danas mi nikakvu informaciju nismo dobili”, navela je advokatica Ana-Marija Vegar.
“Da se formira nekakav tim, da se pokuša, to su devetogodišnjaci i desetogodišnjaci, pomoći toj djeci u situaciji koja se dogodila, za koju oni ni na koji način niti su izazvali, niti su za nju krivi niti odgovorni. Međutim, ništa od toga se nije dogodilo”, dodala je.

Slučaj je komentarisala i pravobraniteljka za djecu Helenca Pirnat Dragičević.

“Ono što me žalosti i brine je da u ovom konkretnom slučaju problem nije razriješen. Prema informacijama koje su mi dostupne, u ponedjeljak će se održati sastanak u nadležnom ministarstvu, na kojem će biti prisutni svi učesnici i nadam se da će se postići dogovor, odnosno da će se ovakva situacija konačno razriješiti”, rekla je.

Region

DRAMA U SRBIJI: Dijete (4) se otrovalo mišomorom

Četvorogodišnje dijete se juče , 1. maja, tokom popodneva otrovalo mišomorom u Žitorađi.

Kako javljaju medije, dijete je hitno prebačeno u Opštu bolnicu Prokuplje sanitetom Doma zdravlja Žitorađa.

Za Pink potvrđeno u ovoj zdravstvenoj ustanovi, dijete je došlo sa roditeljima u goste i igralo se u dvorištu.

Navodno je proašlo jkesice mišomora i jednu otvorilo i progutalo praškastu supstancu.

Roditelji su primijetili, pa ga odveli u Dom zdravlja Žitorađa, odakle je transportovan u Prokuplje gd‌je je u toku dijagnostika povreda.

Nastavi čitati

Region

Nova istraga o smrti djevojke na parasejlingu: OBJAVLJEN RAZGOVOR SKIPERA

Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru ponovo će ispitivati tragediju u kojoj je prilikom parasejlinga prošle godine u Budvi poginula Novosađanka Tijana R. (19).

Nova istraga pokrenuta je pošto je Više državno tužilaštvo u Podgorici ukinulo rješenje kolega iz Kotora koje su odbacile krivičnu prijavu podnesesnu zbog stradanja djevojke, prenio je Dan.

Na odluku o odbacivanju krivične prijave žalbu je uložio advokat porodice Novosađanke koja je tragično izgubila život, a Više tužilaštvo je usvojilo.

Iako je Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru utvrdilo da nema osnova sumnje da je iko počinio krivično djelo koje se goni po službenoj dužnosti, njihove nadređene kolege ocijenile su da je takva odluka nejasna i nije zasnovana na potpuno utvrđenim činjenicama.

“Više državno tužilaštvo u Podgorici je, postupajući po pritužbi advokata, punomoćnika oštećene porodice pok. T.R. na rješenje o odbacivanju krivične prijave Osnovnog državnog tužilaštva u Kotoru protiv M.K., K.M. i I.K. zbog krivičnog djela teško djelo protiv opšte sigurnosti u vezi krivičnog djela izazivanje opšte sigurnosti, ocijenilo da je predmetno rješenje nejasno i zasnovano na nepotpuno i pogrešno utvrđenom činjeničnom stanju, zbog čega je predmet vraćen Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru radi preduzimanja svih neophodnih mjera i radnji u cilju potpunog i pravilnog utvrđivanja činjeničnog stanja i donošenja pravilne i zakonite odluke, odgovorili su “Danu” iz Višeg državnog tužilaštva u Podgorici.

U obrazloženju kotorskog tužilaštva o odbacivanju krivične prijave navodi se da ne postoji osnovana sumnja da je bilo ko od organizatora i posade odgovoran za teško djelo protiv opšte opasnosti ili bilo koje drugo krivično djelo koje se goni po službenoj dužnosti.

Mlada Novosađanka stradala je 28. maja prošle godine, oko 11 časova, kada je, kako se navodilo nakon nesreće, prihvatila promotivnu vožnju parasejlingom na Budvanskoj rivijeri u organizaciji firme “Jet Sky Budva”.

Let je počeo kod Slovenske plaže, a plovilo se potom udaljilo ka otvorenom moru, u pravcu plaže Mogren. Tragedija je snimljena i na video-zapisu zabilježeno je kako Tijana u jednom trenutku počinje da maše i viče. Nakon toga je pokušala da se podigne iz sjedišta, otkopčala prsluk i zaštitni pojas, izašla iz sjedišta i pala u more sa visine procijenjene između 50 i 70 metara.

Obdukcioni nalaz Kliničkog centra Crne Gore pokazao je da je smrt nastupila usljed utopljenja i poremećaja disanja zbog udisanja krvi iz rascepa pluća. Povrede su, kako se navodi, nastale usljed pada sa visine i udara o morsku površinu.

Razgovor skipera: “Brate, pala je djevojka iz vazduha”
Na društvenim mrežama i portalima objavljen je i razgovor skipera prilikom nesreće. U jednom momentu, jedan od skipera, srpski državljanin, reaguje kada je primjetio da je sjedište na padobranu prazno i počinje da viče i da psuje na engleskom.

Nakon psovki je rekao drugom: “Nema djevojke, jao! Kada je pala?! Glupa reklama!”

“Ne znam”, odgovorio je drugi skiper, inače turski državljanin.

“Kako je ovo moguće”, govorio je srpski državljanin koji je psovao sve vrijeme.

Kasnije se čuje kako Srbin nekome, koga oslovljava sa Nemanja, objašnjava da ne zna ko je djevojka koju su vozili, ali da “nje nema”.

“Brate, pala je djevojka iz vazduha, je l živa uopšte?! Ne znam ko je riba, brate, samo je na padobranu nema, brate!”.

Dalje komentarišu da li je nesrećna djevojka uopšte živa.

“Živa je”, rekao je turski državljanin na engleskom, a Srbin je nekome govorio:

“Brate, pala je djevojka sa padobrana, brate, ne znam ni da li je živa!”.

Oni su zatim krenuli da se pitaju da li je neko već pokupio djevojku iz mora, Telegraf.rs.

Nastavi čitati

Region

VUČIĆ NAJAVIO IZBORE U SRBIJI, naveo dva termina

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da će izbori u Srbiji biti održani ili 12. jula ili u periodu od oktobra do kraja novembra ove godine.

“Sve vam je u narednih šest i po meseci najkasnije, a možda i u dva i po meseca. U zavisnosti od situacije u državi i situacije u svetu vodićemo se državnim interesima i razlozima. Verujem da će izbori biti demokratski”, rekao je Vučić za TV Pink.

On je najavio da će se preporuke ODIHR-a u potpunosti usvojiti u Narodnoj skupštini, kao i odluke Venecijanske komisije kada je reč o pravosuđu.

“Sve što ste tražili, sve ćete da dobijete, a onda će narod imati priliku da kaže šta misli o svemu i kakvu budućnost želi.

Hoće li povratak u prošlost, hoće li povratak u ispražnjene fabrike, u otimanje radnih mesta, pljačkašku privatizaciju, dalji gubitak teritorija kao što smo ga imali od 2000. do 2012. ili će da nastavi putem razvoja i prosperiteta.

Mislim da će biti prilično jasan izbor pred ljudima”, rekao je Vučić.

Nastavi čitati

Aktuelno