Politika
Slika Dodika i Konakovića izazvala burne reakcije
Sinoć se u Laktašima igrala košarkaška utakmica ABA lige, a meč su iz prvog reda pratili predsjednik Srpske i lider SNSD Milorad Dodik i predsjednik stranke Narod i pravda, Elmedin Konaković. Fotografija koju je objavio Dodik je izazvala buru reakcija.
Dodik je ne Tviteru uz fotografuju napisao da su on i Konaković između ostalog razgovarali o brzom formiranju Savjeta ministara BiH i usvajanju strateških dokumenata i budžeta.
Fotografija je izazvala više desetina komentara na društvenim mrežama, a oni koji su upućeni iz FBiH uglavnom su žestoko kritikovali Konakovića što se “slika sa negatorom genocida”.
С Елмедином Конаковићем, током утакмице АБА лиге коју смо пратили, разговарао сам и о брзом формирању Савјета министара БиХ и да се што прије усвоје стратешки документи, као што је буџет за сљедећу годину. pic.twitter.com/zhJsPVZzKo
— Милорад Додик (@MiloradDodik) December 4, 2022
Konaković se kasnije oglasio na Fejsbuku komentarišući da su “konflikti i populizam kojima se hrani politička scena, lakši put”.
“Takav koncept otjera godišnje iz naše zemlje jedan cijeli, veliki grad ljudi. Donese političarima mandate i plate, ljudima u Bosni i Hercegovini ništa dobro. Smirivanje tenzija treba da donese deblokadu procesa, normalizaciju rada parlamenata i vlada, usvajanje strateških dokumenata koji će poboljšati uslove života svima u Bosni i Hercegovini. Teži je to put, nema jeftinih poena, traži hrabrost i spremnost na ponekad bolne kompromise. Spreman sam žrtvovati ne jednu nego tri političke karijere ako će ta žrtva donijeti nešto dobro Bosni i Hercegovini i svim ljudima u njoj. Nikad ispod crte, nikad na uštrb domovine. Za početak usvajanje i povećanje budžeta do kraja godine, imenovanje Vijeća ministara, usvajanje još nekih važnih dokumenata”, napisao je lider stranke Narod i pravda.
Konaković je, kao i Dodik, veliki ljubitelj košarke kojom se bavio profesionalno u Košarkaškom klubu “Bosna” iz Sarajeva.
Narod i pravda je jedna od članica “osmorke”, koalicije stranaka iz FBiH koje planiraju da formiraju vlast na nivou BiH zajedno sa HDZ-om i SNSD-om.
Politika
VELIKE TENZIJE! BiH podigla nivo bezbjednosti zbog sukoba na Bliskom istoku
Ministarstvo bezbjednosti Bosne i Hercegovine preventivno je podiglo mjere bezbjednosti na viši nivo zbog situacije i eskalacije sukoba na Bliskom istoku, potvrdio je za N1 zamjenik ministra bezbjednosti BiH Ivica Bošnjak.
“U ovom trenutku nema nijedna informacija o prijetnjama na nivou Bosne i Hercegovine”, dodao je Bošnjak, prenosi Fena.
Kako se navodi, ovo podrazumijeva pojačano prisustvo bezbjednosnih snaga u blizini objekata koji se mogu smatrati potencijalnom metom.
Politika
STANIVUKOVIĆ “Uskoro početak izgradnje vodovodnog sistema “Tunjice””
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je za naredni period brojne akcije i infrastrukturne projekte, na čijoj realizaciji se uveliko radi.
Uskoro će biti završena izgradnja objekta “Kuće predah”, nakon čega slijedi unutrašnje i vanjsko uređenje objekta, a kako je najavio Stanivuković, počeće i rekonstrukcija i modernizacija više saobraćajnica, među kojima i ulice Vladislava Skarića i Šargovačka.
“U narednom periodu biće okončani i pravni poslovi koji prethode izgradnji mosta u Docu, uklonjeno više zapuštenih objekata u centru grada, raspisana javna nabavka za ‘Dino park’ te nastavljeni radovi na izgradnji vodovoda u Piljagićima, Ulici Koste Vojinovića i Ducipolju”, kazao je Stanivuković i najavio i početak druge faze radova na izgradnji trotoara u Karanovcu, izgradnji kružne raskrsnice kod ‘Metala’ i izgradnji kajak staze”, kazao je on.
Uz ove, kako je istakao Stanivuković, Banjaluku očekuju i mnogi drugi projekti i akcije.
“Pred našim gradom je još jedna uspješna godina ispunjena brojnim razvojnim projektima”, zaključio je on.
Uncategorized
Vlada Srpske daje 7,5 MILIONA MARAKA VLASENICI?
Vlada Republike Srpske prihvatila je Informaciju o prioritetnom kapitalnom projektu „Podrška infrastrukturnim projektima u Opštini Vlasenica“, te zadužila Ministarstvo finansija da u narednom periodu, u skladu sa mogućnostima, obezbijedi finansijska sredstva, iz Budžeta Republike Srpske, u iznosu od 7.500.000,00 KM, za realizaciju projekta.
Veći dio se odnosi na izgradnju lokalnih nekategorisanih puteva, asfaltiranje i sanaciju lokalnih kategorisanih puteva, gradskih ulica i reagionalnih puteva.
Pored toga, tu su i projekti izgradnje lokalnih vodovoda, te rekonstrukcija sistema grijanja u Sredonjoškolskom centru „Milorad Vlačić“. Vrijednost ovih projekata je 1.900.000,00 KM.
– uređenje i asfaltiranje lokalnih puteva ukupne dužine 10 kilometara i sanacija četiri ulice u gradu, ukupne vrijednosti 3.600.000,00 KM;
– uređenje Boračkog groblja u Vlasenici, vrijednost projekta 400.000,00 KM;
– izgradnja kanalizacione mreže u naselju Toplik 4 i naselju Drum – Piskavicem ukupne vrijednosti 1.000.000,00 KM;
– infrastrukturna ulaganja u Opštini.
Realizacija ovih projekata predstavlja neophodno ulaganje u dalji razvoj Opštine koja je prepoznata kao turističko mjesto i uvrštena na mapu turističkih destinacija Republike Srpske.

Inače, na Sokocu u svadbenom salonu održana je sjednica Vlade RS, zbog čega je primjetan bio veliki broj policajaca i obezbjeđenja.

(BN)
-
Politika2 dana agoOtac Draška Stanivukovića imao infarkt
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ TRAŽI ZATVORSKE KAZNE ZA VELIČANJE FAŠIZMA: Zakon ide u proceduru, slijedi rasprava u NSRS?
-
Zanimljivosti2 dana ago“NIKO NEĆE OTIĆIKAO POBJEDNIK!” Proročanstvo starca Pajsija o Trećem svjetskom ratu
-
Društvo2 dana agoPUMPE U SRPSKOJ ograničile količinu KUPOVINE GORIVA
-
Društvo2 dana agoLAŽNI DOKTORI HARAJU BOLNICAMA! Komora ćuti o diplomama sa „Kallosa“
-
Hronika2 dana agoNARKO NOVAC PRETVARALI U ZGRADE I STANOVE! Eskobari iz Laktaša širili imperiju po regionu i EU!
-
Društvo3 dana agoDUŽNIČKO ROPSTVO! Svako dijete u BiH rađa se sa DUGOM VEĆIM OD 5.000 KM
-
Svijet2 dana agoBIJEG PO SVAKU CIJENU! Bogataši u Dubaiju, Abu Dabiju i Dohi plaćaju letove ka Evropi i do 200.000 evra
