Connect with us

Region

Snažno nevrijeme čupalo stabla i krovove po Zagrebu

Vatrogasci su sinoć imali desetine intervencija nakon jakog nevremena koje je pogodilo Zagreb. Vjetar je čupao stabla, krovove, a oštećeni su i automobili.

Zagreb i okolinu u petak naveče pogodilo je jako nevrijeme. Snažan pljusak i tuču pratio je jak vjetar koji je čupao stabla i krovove, a oštećeni su i automobili.

“U Zagrebu imamo 30-ak intervencija vezanih uz otklanjanje posljedica nevremena” saopštli su vatrogasci.

U Žagarovoj ulici u Zagrebu, vatrogasci su noćas uklanjali krov. Krov je od siline nevremena pao s kuće na dvorište i auto. Radi se o 200 kvadrata limenog krova te su uklonjena i dva dimnjaka koja su oštećena tokom pada krova. Padom krova je oštećen automobil, a materijalna šteta još nije procijenjena.

Osim krovova, na aute su padale i reklame. Vatrogasci su izašli na intervenciju i uklonili reklamni pano koji je s limenog krovišta površine 200 m2, pao na prometni put i željezničku prugu, te oštetio auto u podvožnjaku na Vrapču.

Region

VUČIĆ TVRDI “Kriminalne grupe su 15. marta RADILE NA MOM UKLANJANJU”

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.

– Zahvalan sam ruskom predsedniku i srpskom patrijarhu, više nema šanse za obojenu revoluciju. Njihova šansa je bila 15. marta da budem likvidiran.

Pošto nisam, kasnije popodne sam otkrio planove kriminalnih grupa koji su radili zajedno sa pojedinim državnim strukturama na mom uklanjanju. Sada mogu sa sigurnošću da kažem, a znate koliko sam oprezan i pesimističan, da je ta priča završena.

Najvažnije je da što prije se vratimo na put ekonomskog napretka, da se što prije popnemo iz ambisa, da ponovo uđemo na kolosjek koji vodi u budućnost i ubrzani ekonomski razvoj, zato sam danas radio sa ministrima sa premijerom – rekao je i dodao:

– Moraće da se snose odgovornost za razaranje države. Oni govore o represiji zato što je to mantra obojenih revolucija, ogaditi narodu sve državne organe, zato su za Uskrs puštali filmove protiv mene.

Oni znaju da lažu i baš ih briga. Šta je smisao toga? Pričaju o represiji da bi bilo, “donijeli ružu policajcu”. Nije toga bilo, jer ne mogu da ih gladaju, jer su ih ponižavali.

Ne mogu da pokažu da je policija bila nasilna, već samo oni prema policiji. Otimali su im štitove, vizire, čak i 15. marta kada su se tukli.

Od napada na žene u Nišu i tražiću odgoovrnost dok sam živ za organizatore zločina u Nišu. zato ću i 10og ili 17-og da idem sa ljudima iz pokreta u Niš, jer imamo najveći broj pristupnica iz Niša. Očigledno je da su ljudi gladni otpora protiv terorističke bande koju vodi Bananina žena.

Politika

Nastavi čitati

Region

PROPAST JOŠ JEDNOG GIGANTA BIVŠE JUGOSLAVIJE: Rješenje se traži za stotine radnika

Privredni sud u Čačku donio je rješenje o otvaranju stečajnog postupka nad preduzećem “Proleter” a.d. Fabrika čarapa Ivanjica, zbog trajne nesposobnosti plaćanja

Za stečajnog upravnika imenovan je licencirani stečajni upravnik Milutin Obradović iz Čačka. Povjerioci imaju rok od 120 dana od dana objavljivanja oglasa u Službenom glasniku RS da prijave svoja potraživanja, u dva primjerka sa odgovarajućom dokumentacijom, uz pozivanje na broj stečajnog predmeta.

Prvo povjerilačko ročište zakazano je za 14. maj, dok će ispitno ročište biti održano 17. septembra.

Podsjetimo, kako je ranije najavljeno, oko 300 radnika fabrike “Proleter” iz Ivanjice ostalo je bez posla, nakon više neuspješnih pokušaja sa predstavnicima većinskog vlasnika, njemačke kompanija “Atair”, da se iznađe rješenje i radnicima isplate zaostale zarade i bolovanja.

Predsjednik opštine Ivanjica Aleksandar Mitrović ranije je rekao da ima nade da Proleter nastavi sa radom jer ima zainteresovanih da kupe firmu iz stečaja.

Nakon određenih problema u fabrici, bivšeg jugoslovenskog giganta, je početkom februara obustavljena proizvodnja, mada su radnici pokušavali više puta da razgovaraju sa predstavnicima većinskog vlasnika o rješavanju trenutne situacije, ali bez rezultata.

Radnici “Proletera” su 10. februara poslati na prinudni odmor, a poslodavac je poslao kamione da preuzmu gotovu robu, repromaterijal i ambalažu. Zaposleni su danima blokirali fabriku tražeći isplatu zaostalih dugovanja, a potom su imali razgovore u ministarstvu privrede i ministarstvu rada, zapošljavanja i socijalne politike kako bi se našlo rješenje za blizu 300 radnika, uglavnom žena, od kojih su mnogi ili pred penzijom ili im nedostaje nekoliko godina do ostvarivanja prava na penziju

Nastavi čitati

Region

“UBIĆU TEBE, OCA I BRATA”: Pijani svekar snaji uputio ozbiljne prijetnje, policija hitno reagovala

Uprava policije Crne Gore podnijela je Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju krivičnu prijavu protiv muškarca M.P. zbog sumnje da je počinio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

Incident se dogodio 16. aprila 2025. godine, oko 7 časova ujutru, u mjestu N. kod Bijelog Polja. M.P. se, kako se navodi u prijavi, u alkoholisanom stanju pojavio ispred porodične kuće svog sina i uputio ozbiljne prijetnje svojoj snaji A.V, navodeći da će ubiti nju, njenog brata i oca. Takođe je rekao da “ako sretne njenog brata, to se neće dobro završiti” – potvrđeno je u ODT Bijelo Polje.

Prema navodima iz prijave, njegove riječi izazvale su kod oštećene osjećaj straha za sopstvenu bezbjednost, ali i za život članova njene porodice.

Nakon saslušanja osumnjičenog, državni tužilac donio je rješenje o zadržavanju M.P. u trajanju do 72 sata. Istraga je u toku.

Nastavi čitati

Aktuelno