Connect with us

Region

ŠOKANTNA ISPOVJEST MAJKE KOJA JE RODILA U TOALETU! “Termin mi je bio 15. decembar, nosila sam DJEČAKA I DJEVOJČICU”

Majka N. Ć. iz Majdanpeka, koja je u noći 6. novembra pozvala Hitnu pomoć i prijavila da se prijevremeno porodila u kupatilu, kaže da je bila u osmom mjesecu i da je imala blizanačku trudnoću.
“Termin mi je bio 15. decembar, nosila sam dječaka i devojčicu. Sve je bilo u najboljem redu, a tog dana smo bili zakazali i ultrazvuk privatno da provjerimo kako napreduju bebe. Inače ja i suprug imamo još dvoje djece”, počela je žena, pa dodala:

“Ustala sam oko dva, pola tri ujutru i imala sam nagon za veliku nuždu. Nisam osjetila nikakve kontrakcije. Obrisala sam krv i čekala da nagon prođe kako bih što prije otišla u bolnicu da me pregleda dežurni ginekolog. Osjetila sam da jedna beba gura drugu u stomaku. Morala sam sve vrijeme da budem pribrana. Izašao je i plod, ali se ništa nije čulo, da jeste reagovala bih. Dok je plod izlazio i dalje nije bilo nikakvih kontrakcija”, priča nesrećna majka za “Kurir”.

Ona kaže da je osjetila da je beba u stomaku je krenula da se pomijera.

“Sve vrijeme sam morala da budem pri sebi i da ne paničim, plašila sam se. Muž je odmah pozvao Hitnu pomoć, koja je brzo došla. Nisam smjela nagle pokrete da pravim. Na pameti mi je bilo samo da spasimo drugu bebu. Nažalost, u bolnici je konstatovana smrt djevojčice, a dječak je prijevereno rođen i sutradan je prevezen na Institut za neonatologiju u Beogradu gdje se prati njegovo stanje. Tijelo druge rođene bebe je poslato na obdukciju kako bi se utvrdio uzrok smrti“, kaže ona.

Majka kaže i da je ona sada kod kuće, ali da je bila sa suprugom u posjeti drugom djetetu.

“Beba je dobro, tamo dobija sve što je potrebno. Molimo Boga da sve bude kako treba. Trudim se da budem dobro i da gledam pozitivno. Ima trenutaka kada potonem, ali imam podršku i moram da budem dobro zbog djece i zbog bebe”, naglašava sagovornica, piše Kurir.

Region

SLOVENAČKA POLITIKA U ŠOKU: Stevanović najavio posjetu Moskvi

Zoran Stevanović, predsjednik novog saziva Skupštine Slovenije, izjavio je sinoć, 15. aprila, da nije odustao od namjere da posjeti Moskvu.

Stevanović ne odustaje od te namjere uprkos kritikama zbog te posjete i plana njegove stranke Resni.ca da održi referendum o izlasku Slovenije iz NATO-a, Svjetske zdravstvene organizacije i Evropske unije.

“Apsolutno ću otići u Moskvu. Kada će se posjeta održati, zavisiće u velikoj mjeri od Ministarstva spoljnih poslova i protokola”, rekao je Stevanović za portal 24ur.

On je istovremeno izrazio uvjerenje da će, nakon formiranja vlade, uskladiti rutu sa Ministarstvom spoljnih poslova, kao i da još nije dobio zvanični poziv iz Moskve.

“Narodna skupština nije turistička agencija, gdje birate gdje želite ići”, odgovorila je Alenka Bratušek iz Pokreta za slobodu gostujući zajedno sa Stevanovićem u emisiji pomenutog portala.

Naglasila je da spoljna politika zemlje mora biti koordinisana u okviru “trougla” – Vlada i Ministarstvo spoljnih poslova, predsjednik i predsjednik Narodne skupštine.

Bratušek je izrazila nadu da će se Stevanović držati ovog protokola, jer bi “samostalni potez” mogao Sloveniju dovesti “na pogrešnu stranu” međunarodnih odnosa. Bratušek se slaže da treba graditi mostove umjesto zidova, ali naglašava da je potrebno “izabrati s kim”.

Stevanović je na njene riječi odgovorio da su turističke agencije privatne kompanije koje rade za privatnu korist, dok je zadatak predsjednika Narodne skupštine da radi za dobrobit države. Tvrdi da birači podržavaju njegovu želju da se poveže sa cijelim svijetom.

Nastavi čitati

Region

SKANDAL U MARIBORU: Gradonačelnik Saša Arsenovič pod istragom zbog 17 krivičnih djela

Slovenačka policija sumnjiči gradonačelnika Maribora Sašu Arsenoviča za 17 krivičnih djela, uključujući primanje mita od 200.000 evra za izmjenu prostornog plana.

Protiv gradonačelnika Maribora Saše Arsenoviča pokrenuta je istraga zbog sumnje da je počinio više krivičnih djela, među kojima su podstrekavanje na primanja poklona, mita, te koristi za nezakonito posredovanje.

U gradskoj upravi Maribor istragu je već sproveo Nacionalni istražni ured zbog sumnje da je počinjeno 17 krivičnih djela iz oblasti privrednog kriminala i korupcije, koja uključuju i davanje i primanje mita.

Prema podacima policije, za ta djela osumnjičeno je pet lica, a među njima je, osim Arsenoviča, i vlasnik kompanije “SH Global” Tomaž Polak.

Arsenovič je od Polaka zahtijevao najmanje 200.000 evra za osobu koja još nije identifikovana, kako bi bila usvojena odluka ili pokrenut postupak za usvajanje prostornog plana za zemljište u Studencima.

Bez usvojenog plana, kompanija “Sh Global” ne bi mogla da počnu gradnju novog naselja, prenose slovenački mediji.

Arsenovič je, između ostalog, osumnjičen i za navodne nepravilnosti u projektu stambene izgradnje “SH Global” u Studencima, prodaju opštinskog zemljišta u Razvanju kompaniji “Fero-Term”, prodaju nekretnina u Gospejnoj ulici i sprovođenje zajedničke javne nabavke osiguranja za opštinu, javne ustanove i javna preduzeća.

Sve ove optužbe gradonačelnik Arsenovič je odbacio.

Nastavi čitati

Region

“NEMA NIKAKVE KORISTI”: Novoizabrani predsjednik Narodne skupštine Slovenije najavio referendum o ISTUPANJU IZ NATO

Novoizabrani predsjednik Narodne skupštine Slovenije Zoran Stevanović najavio je svoju namjeru da održi referendum o povlačenju zemlje iz NATO.

Stevanović tvrdi kako je ova inicijativa dio njegovih političkih obaveza prema biračima. Lider je proruske stranke Resni.ca koja je osigurala odlučujući glas tokom formiranja parlamentarne koalicije.

– U isto vrijeme moram reći da smo narodu obećali referendum o povlačenju iz NATO i da ćemo taj referendum i održati – izjavio je Stevanović.

Izabran je za predsjednika Parlamenta tajnim glasanjem, uz podršku 48 poslanika. Kako navodi Stevanović, Slovenija mora izbjeći uključivanje u vanjske vojne i diplomatske sukobe jer zemlja od njih nema nikakve koristi.

Apsolutno ćemo biti protiv uključivanja u vanjske vojne i diplomatske sporove jer Slovenija nikada nema koristi od toga – rekao je Stevanović

Nastavi čitati

Aktuelno